Severočeši dokázali naposledy Plzeň porazit 28. ledna 2020, tehdy na domácím ledě zaznamenali jasnou výhru 5:1, jedinou branku Západočechů si připsal Gulaš. V letošní sezoně oba týmy změřily síly dvakrát. Nejdříve Plzeň zvítězila 1:4, poté na domácím ledě slavili Plzeňští výhru 2:1 po samostatných nájezdech.

Recept na produktivitu

Produktivita. To slovo v litvínovských kuloárech rezonuje, protože Verva nepředvádí špatný hokej. Soupeře často přestřílí, hokej se však hraje na góly a těch se chemikům nedostává. Naposledy se o tom přesvědčili na ledě Liberce. Jasně mluví i statistika střel. Tým z Podještědí měl o 6 střel méně, dokázal však nasázet o tři branky více.

Zápas začal v rychlém tempu, šance byly vidět na obou stranách. V jedné z nich se objevil Zygmunt, který však nedokázal Kváču překonat. Do střílení gólů se tak pustili domácí, nejdříve zvedal ruce nad hlavu Derner, poté se radoval Pekař. Druhé dějství začalo ještě hůře, poměrně rychle se prosadil Musil, po něm si připsal branku Jelínek.

Čtvrtý gól zlomil vaz Denisu Godlovi, jehož místo zaujal Šimon Zajíček. Mladý brankář inkasoval po dvou minutách na ledě, překonal ho Musil. Na 6:0 upravil Jaroslav Vlach. Verva se nevzdala a zásluhou Lukeše a Hübla smazala potupnou nulu. Poslední slovo řekli chemici, za které pálil ostrými Jiří Fronk, na prohře však už nic nezměnil.

„To, co jsme předvedli od desáté do čtyřicáté minuty, nemá nic společného s kolektivním sportem,“ řekl po utkání Vladimír Országh. „Je to pro mě velké zklamání, hlavou jsme asi ještě byli u vánočního stromku,“ nešetřil své svěřence. „Určité věci se mi vůbec nelíbí a nebylo to jen otázkou dnešního zápasu,“ pokračoval v tepání. „Něco z toho vyvodíme,“ dodal na závěr.

Nejvíce bodů posbíral Patrik Zdráhal (13), v patách mu je Richard Jarůšek, Viktor Hübl a Martin Hanzl (všichni 10). Třetí místo uzavírá Tomáš Pospíšil (9).

Nelichotivá série

Indiáni mají za sebou nechtěnou šňůru pěti prohraných zápasů v řadě, pravdou je, že ve dvou z nich dokázali vykřesat aspoň bod. Podobně tomu bylo v zápase s Mladou Boleslaví. První slovo patřilo Plzni, za kterou se prosadil Stach. Na tuto trefu odpověděla nová mladoboleslavská posila, Valentin Claireaux.

Tuhý boj pokračoval i v dalších minutách. Bruslaři šli do vedení po góle Aldersona, na to ale Plzeň reagovala trefou Kodýtka. Ve druhém dějství si oba týmy připsaly po jedné brance, a tak se o dělbě bodů rozhodovalo v nájezdech. Rozhodující si připsal hostující Bernard a indiáni natáhli svou sérii na pět proher v řadě.

„ Odehráli jsme lepší zápas než poslední dva,“ začal zeširoka Jiří Hanzlík. „Kluci si zaslouží pochvalu, dělají maximum, co je momentálně v jejich silách, po těch porážkách ta psychika není nejlepší,“ Plzeň totiž prohrála s Olomoucí, Spartou, Zlínem a Pardubicemi. „Škoda druhého bodu, myslím si, že by nám to ještě více pomohlo,“ dodal smírně.

Trenérovi přitakal i střelec úvodní branky, David Stach. „V hlavě to určitě máme, když se pětkrát v řadě prohraje,“ vypověděl po zápase. „Ale musíme se sami snažit na to zapomenout, jít zápas od zápasu a vždycky ten další se pokusit vyhrát,“ komentoval momentální rozpoložení týmu.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně je bezpochyby Milan Gulaš (32). Druhé místo patří jeho kamarádovi z formace Filipu Suchému (18). Trojici uzavírá Jaroslav Kracík (17).