A-tým 22.07.2020
Autor: Ondřej Mach

A-tým dokončil další fázi testování. Podobné testy absolvují uchazeči o NHL, odhaluje trenér Országh

Hokejisté litvínovského A-týmu ve středu podstoupili druhou část předsezonního testování. Tentokrát se jednalo o testy pohybového aparátu pod vedením firmy Roman Švantner - Strength & Conditioning.
Příprava na nadcházející ročník Tipsport extraligy je v plném proudu, další část testů ve středu absolvovalo 28 litvínovských hokejistů. Realizační tým při nich spolupracoval s firmou kondičního trenéra Romana Švantnera, který s tréninkem pomáhá řadě známých sportovců. 

„S Romanem spolupracuji už skoro dvacet let, známe se strašně dlouho. Byl to můj první kondiční trenér, pracovali jsme spolu na denní bázi už v Bánské Bystrici. Máme určitý vztah, kdy on ví, co potřebuji, a vždycky odvede maximální práci,“ vysvětluje hlavní trenér Vladimír Országh. 

Podle středečního testování se bude odvíjet další příprava zúčastněných hráčů. „Až obdržíme výsledky, tak klukům budeme moct nastavit různý individuální program. Testy ukážou nedostatky nebo dobré věci, co se týče pohybových schopností. Výsledky budeme používat směrem do sezony,“ pokračuje Országh. 


„Jsem vděčný, že přijali nabídku a přijeli z Bánské Bystrice,“ říká slovenský kouč na adresu firmy svého krajana. „Testy jsou téměř totožné s tím, co absolvují uchazeči o NHL. Možná je to také trochu jiný pohled na testování našich hráčů, protože se hokej celkově posouvá.“

Spolupráci si pochvaluje i Roman Švantner, bývalý zápasník karate. „Jsem rád, že jsem dostal nabídku od takto významného klubu. Sám jsem byl překvapený, když jsem viděl, kolik hráčů z Litvínova se dostalo do NHL. Snažil jsem se navrhnout program, který bude splňovat kritéria světového hokeje,“ tvrdí. 

„Zvolili jsme takový mix testů, kde byly zastoupeny všechny pohybové schopnosti, které vnímáme jako limitující a pro hráče jsou důležité. Myslím, že hlavním cílem testování není určovat limity, ale aby hráči pochopili, že individuální příprava v rámci sezony je důležitá,“ zakončuje Švantner. 

Fotogalerie

Konto našeho srdce 27.11.2020

Dezinfekci, roušky a dezinfekční gely získalo 19 neziskovek z Mostu a okolí

Konto našeho srdce připravilo se spolkem Diahelp - svaz diabetiků z.s. ve spolupráci se skupinou Unipetrol, firmou Schubert a společností Zopas (Máme rádi vlasy). Zajištění dezinfekce a ochranných pomůcek pro devatenáct neziskových organizací na Mostecku
Více >
Konto našeho srdce 26.11.2020

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav