Rozhovory 27.10.2021
Autor: Ondřej Vlk

Chci se ukázat a dostat se do formy, říká nová posila Matěj Chalupa

Třiadvacetiletý útočník Matěj Chalupa se stal novou posilou litvínovské Vervy. Rychlonohý šikula se po kempu v Chicagu Blackhawks rozhodl pro návrat do Česka. V Litvínově podepsal víceletý kontrakt a od pondělka už trénuje s týmem.

Jak se zrodila cesta ze zámoří do Litvínova?

Měl jsem pár nabídek, ale od Litvínova byla nejlepší. Přišlo mi to jako nejlepší varianta, kde se můžu ukázat. Věřím, že dostanu hodně prostoru, tak i z toho důvodu jsem tak rozhodl.

Proč to v zámoří nevyšlo?

Byl jsem na kempu v přípravě nahoře, ale pak mě poslali na farmu, protože tam bylo už hodně útočníků a se mnou měli jiné plány. Rozhodl jsem se vrátit, než abych se tam trápil.

Jaké to bylo vyzkoušet si kemp NHL?

Určitě velká zkušenost. Zatrénovat se s klukama, kteří už mají v NHL něco odehráno. Vidět hráče jako Patricka Kanea, Jonathana Toewse nebo brankáře Flueryho. 

Je to něco co tě posune v kariéře dál?

Samozřejmě, je to úplně jiný level. Viděl jsem, jak se ti hráči připravují před tréninkem, jak makají na tréninku a po něm. Pro mě určitě velká škola. 

V extralize nejsi zelenáč, co očekáváš od angažmá v Litvínově?

Hlavně se potřebuji zase rozehrát. Chytit nějakou formu a dostat se do toho, jak jsem dříve hrál a uvidíme. 

Byl jsi s někým z hráčů v kontaktu?

Ani moc ne, akorát s Petrem Strakou jsem si napsal, ale jinak s nikým jiným. 

Celý rozhovor s Matějem Chalupou:

Mládež před 3 dny

Mládežníci brali na prvním Sev.en Hockey Cupu zlato a stříbro

V sobotu se v Litvínově konal první ze čtyř turnajů Sev.en Hockey Cupu, který se vrátil na hokejovou scénu po dvou letech. V této sezóně se koná v kategorii žáků třetích a čtvrtých tříd. Opět se ho účastní týmy z krajů, kde má společnost Sev.en Energy významné zastoupení.
Více >
Zápasy - Junioři 27.11.2021

Junioři přehráli favorizovanou Spartu 3:1 a berou cenné tři body

Na programu 21. kola juniorské Extraligy čekal litvínovské borce zápas na hřišti pražské Sparty. Po sérii třech venkovních porážek se podařilo černožlutým zabrat a překvapivě zvítězit na ledě druhého týmu tabulky. Dvěma góly dovedl k vítězství tým z Podkrušnohoří Václav Hynek.
Více >
Zápasy - Dorost 27.11.2021

Vypjaté drama body nepřineslo. Dorostenci prohráli v Mladé Boleslavi 6:5

Chemici doufali, že završí víkend výhrou. Soupeřem jim ale byla silná Mladá Boleslav, která atakuje nejvyšší příčky. Přestože domácí vedli už o dvě branky, Litvínov se do zápasu vrátil a chvíli dokonce vedl. Bruslaři však potvrdili formu a dokázali si zajistit zisk plného počtu bodů.
Více >