Rozhovory 27.10.2021
Autor: Ondřej Vlk

Chci se ukázat a dostat se do formy, říká nová posila Matěj Chalupa

Třiadvacetiletý útočník Matěj Chalupa se stal novou posilou litvínovské Vervy. Rychlonohý šikula se po kempu v Chicagu Blackhawks rozhodl pro návrat do Česka. V Litvínově podepsal víceletý kontrakt a od pondělka už trénuje s týmem.

Jak se zrodila cesta ze zámoří do Litvínova?

Měl jsem pár nabídek, ale od Litvínova byla nejlepší. Přišlo mi to jako nejlepší varianta, kde se můžu ukázat. Věřím, že dostanu hodně prostoru, tak i z toho důvodu jsem tak rozhodl.

Proč to v zámoří nevyšlo?

Byl jsem na kempu v přípravě nahoře, ale pak mě poslali na farmu, protože tam bylo už hodně útočníků a se mnou měli jiné plány. Rozhodl jsem se vrátit, než abych se tam trápil.

Jaké to bylo vyzkoušet si kemp NHL?

Určitě velká zkušenost. Zatrénovat se s klukama, kteří už mají v NHL něco odehráno. Vidět hráče jako Patricka Kanea, Jonathana Toewse nebo brankáře Flueryho. 

Je to něco co tě posune v kariéře dál?

Samozřejmě, je to úplně jiný level. Viděl jsem, jak se ti hráči připravují před tréninkem, jak makají na tréninku a po něm. Pro mě určitě velká škola. 

V extralize nejsi zelenáč, co očekáváš od angažmá v Litvínově?

Hlavně se potřebuji zase rozehrát. Chytit nějakou formu a dostat se do toho, jak jsem dříve hrál a uvidíme. 

Byl jsi s někým z hráčů v kontaktu?

Ani moc ne, akorát s Petrem Strakou jsem si napsal, ale jinak s nikým jiným. 

Celý rozhovor s Matějem Chalupou:

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >