„Vyhráli jsme, kluci mají za sebou výborný zápas,“ řekl skromně maskovaný muž Litvínova. „Těžší zákrok přišel někdy ve třetí třetině, když jsme hráli v oslabení,“ pokračoval bezprostředně po utkání Janus. Verva si v závěru sezony připsala první výhru, při které ani jednou neinkasovala.

Je pravdou, že prešovský rodák měl práce poskrovnu. Čelil osmnácti střelám, zatímco jeho spoluhráči vyprodukovali 32 pokusů. „Šli jsme za výhrou,“ načal téma Janus. „Nebyli jsme zbytečně vylučovaní a měli jsme k dispozici i několik přesilových her,“ dodal. Domácí si zahráli během první a druhé třetiny tři početní výhody. Ani v jedné sice nevyprodukovali branku, ale poměrně jasně tlačili na vítkovického Dolejše.

Na chvostu tabulky je situace velmi zajímavá. Jedenáctý je Litvínov, který předběhl Vítkovice. Stejně bodů mají také Pardubice, které jsou díky skóre třinácté. Poslední Kladno má díky výhře na ledě Brna 57 bodů. Závěr sezony bude ještě zajímavý, protože nic není definitivní. „Nesmíme kalkulovat, musíme bojovat a jít od zápasu k zápasu,“ odmítá tabulkové dohady Janus.

„Musíme se soustředit na náš výkon,“ pokračoval usměvavý brankář. Litvínovu se vyhnul klasický závěrečný kolaps, který mohli fanoušci vidět v minulých dvou kolech. „Třetí gól jsem vnímal jako veledůležitý, protože tým zklidnil,“ popsal pocity po trefě Mahboda.

Jaroslav Janus dosáhl na první čisté konto v aktuálním ročníku až v 50. kole. Litvínovská stálice na to reagovala s úsměvem.
„Inkasujeme každý zápas, a tak jsem rád, že ta nula přišla,“ dodal šťastně. „Neměl jsem tolik práce jako jindy,“ dodal „Jaro“.

Zápas měl nakonec hořkou pachuť, protože Michal Moravčík inkasoval nepříjemnou ránu pukem. „Doufám, že bude hrát příští utkání,“ pravil s obavami Janus. „Je na něho spoleh a já ho vnímám jako jednoho z top beků v celé Extralize,“ smekl poklonu reprezentačnímu obránci.

Celý rozhovor s Jaroslavem Janusem: