Litvínov si mohl zajistit účast ve vyřazovacích bojích už v předposledním zápase základní části. Soupeřem však byla nepopulární Olomouc a smůla proti týmu z Hané se začala projevovat záhy. Chemici totiž prohrávali, dokázali sice srovnat, ale kohouti odskočili. Na remízový stav posunul Severočechy Hrbas, ale i na to měli hosté odpověď. Slavili dokonce v oslabení, kdy se trefil David Krejčí.

Co rozhodlo dnešní utkání?

Lepší produktivita Olomouce. Asi to bylo vyrovnané utkání, protože i my jsme měli šance, ale soupeř byl lepší v koncovce.

Jak se tým připravuje na zápas s Karlovými Vary? Je výhoda, že se klání bude konat na chomutovském ledě?

Na to bych vůbec nekoukal, je to poslední utkání o postup do play-off. Musíme tam nechat všechno a já doufám, že postoupíme my.

Dnes jste mohli slavit, ale…

Můžeme si za to sami, mohli jsme si to pojistit, ale nebodovali jsme. Rozhodne se až s Karlovými Vary.

Jak se na utkání těšíš?

Každý má rád takové zápasy, hlavně když se pak vyhrají. Samozřejmě, že bychom byli radši, kdybychom měli jasný postup už dnes. Do té situace jsme se sami dostali, tak se z ní musíme sami také dostat.

Cítíš, že tým má na předkolo?

Předtím jsme pár zápasů vyhráli, vypadalo to, že jsme se dali do kupy. O to víc mě to štve, že jsme na to nenavázali.

Litvínov letos Olomouc ještě neporazil, v čem jsou pro vás tak nepříjemní?

Kdybychom to věděli, tak to zlepšíme. Nevím, čím to je. Asi to je v důrazu nebo koncovce. Jsou tým, který hraje bojovný a urputný hokej a dnes to potvrdili.

Celý rozhovor s Viktorem Hüblem: