Rozhovory 02.02.2020
Autor: Petr Význer

Domácí premiéra? Škoda, že jsme prohráli, smutní útočník Tomáš Pospíšil

Nová posila Tomáš Pospíšil se poprvé představil před litvínovským publikem. V domácí premiéře si šikovný útočník připsal dvě asistence. Nejdříve vybojoval puk pro Richarda Jarůška, který vyzval ke skórování Martina Hanzla a v přesilovce střílenou přihrávkou našel přímo hůl Richarda Jarůška. Jak dvaatřicetiletý forvard hodnotil utkání s těžkým soupeřem z Třince?

Jak hodnotíš utkání?


Těžký zápas. Začali jsme dobře, ale pak jsme dostali zbytečné góly v první třetině. Druhou třetinu si myslím, že byl Třinec lepší. Ve třetí se hra vyrovnala, ale už jsme nedokázali vyrovnat, což je škoda.

Dávali si na vás po první třetině hráči Třince větší pozor?


Trochu to zatáhli. Hráli dobře z obrany a drželi střední pásmo, takže bylo těžké se u nich v útočném pásmu prosadit. Třinec hrál dobře.

Jaká to pro tebe byla premiéra před domácím publikem? 


Prohrálo se, takže nic moc. Ale nedá se nic dělat. Po pauze jsou další zápasy, tak se na ně musíme připravit, protože je poslední část sezony hodně důležitá. Každý ví, o co hrajeme a musíme se na to připravit.

Vaše formace vypadá, že jste si sedli a hráli jste opravdu dobře..


Dnes nám to docela šlo. Začali jsme dobře, dali jsme v prvním střídání gól, takže to pomůže. Zápas jsme nehráli špatně, ale ten gól nám bohužel na konci chyběl.

Jak se ti hrálo v lajně s Richardem Jarůškem a Martinem Hanzlem? Sedlo vám to?


Myslím si, že určitě. Byl to první zápas, který jsem s nimi hrál,  doufám, že se tam s nimi udržím.

Jaké máš pocity zatím z tvých dvou odehraných zápasů?


První zápas v Pardubicích výhra, takže super a dnes to byla škoda. Zápas jsme odmakali, ale bohužel to nevyšlo. Pocit mám i z dnešního zápasu dobrý, protože tým šlapal, ale na konci jsme nedokázali vyrovnat.

Jak tě překvapilo, že se v závěru přestupního období ozval Litvínov?


Na Slovensku se mi dařilo. Litvínov mě oslovil a mě to zaujalo. Chci týmu pomoci, proto jsem tady.

Je to velká šance se zase ukázat v extralize?


Myslím si, že na extraligu mám. Je to pro mě velká šance se tu zase ukázat. 
Žáci včera

SOUHRN: Litvínovská pátá třída obsadila osmou příčku, podívejte se na průběh sezony

Jedno utkání zbývalo odehrát severočeským páťákům, ti o něj samozřejmě přišli kvůli pandemii koronaviru. Nade vší pochybnost by ale udrželi osmé místo a zakončili by na něm celý ročník. Jaký průběh měla celá sezona a kdo svými výkony vynikal?
Více >
Mládež před 3 dny

Prohlášení předsedy HC Litvínov Kamila Havelky ke COVID-19

Prohlášení předsedy mládeže HC Litvínov, sportovní spolek.
Více >
Dorost před 3 dny

Jak se dařilo dorostenecký brankářům? Nejvíce se činil Čermák

Mladé naděje v neúplné sezoně obsadily dvanáctou příčku. Litvínovští úspěšně překonali nástrahy základní části a mířili do play off. To kvůli pandemii koronaviru neproběhne. Velký podíl na dobrém výsledku mají gólmani, v brankovišti Litvínova se vystřídali tři. Jak se jim vedlo v uplynulé sezoně?
Více >