Litvínov si čtyřmi výhrami za sebou a vlastně v nejkratším možném termínu (už po třetím kole) zajistil konečné 11. místo. Tedy maximum, co mohl ve skupině play out dosáhnout. Rozřešil jediný otazník skupiny.

V pátek přidal další výhru na ledě KV arény ve Varech. Příležitost dostal i obránce úspěšné juniorky Martin Kokeš. Patrik Nechvátal vychytal první čisté konto (3:0). Dvakrát se tentokrát prosadil první útok, na své si znovu přišel i Juraj Majdan.
Ty výhry, pravda, už moc neřeší, nicméně fanouška i tak potěší...

K zápasům tým nastupuje se třemi pětkami a pravděpodobně tomu nebude jinak ani v neděli.
Brejk je znovu slosovatelný (střílení o ceny ve 2. přestávce), partneři soutěže f. Bauer (suvenýry HC) a Boheima (pochutiny).

Piráti Chomutov, poslední litvínovský soupeř v sezóně, si v neděli naposledy užijí hokeje v relativním klidu.
Ve středu 26. března jim začne boj o bytí a nebytí v extralize domácím - a prvním barážovým - střetem s Olomoucí. V pátek pak míří na Kladno, v neděli 30. března doma přivítají Mladou Boleslav.
Naposledy Chomutov utrpěl v pátek doma v play out debakl s Kladnem 0:6. Trenér Beck se po něm omlouval fanouškům. V neděli si PCH jistě budou chtít reputaci napravit.

V první sezóně měla Verva s Piráty aktivní bilanci, ve druhé pak výrazně aktivní. Ztratila v základní části z tuctu možných jen dva body.
Zvítězila i v době snížené motivace v nadstavbě, v Chomutově minulou neděli poměrem 3:1.
Juraj Majdan vede tabulku střelců skupiny o umístění se šesti góly.

Doplněno:
Poslední duel má chytat Pavel Francouz, pokud ještě nebude pro nemoc fit, zastoupí ho Patrik Nechvátal. V obraně možná vypomůže ústecký Zbyněk Sklenička.
--------------------------------------------------------------------
Junioři HC Litvínov dosáhli krásného úspěchu. Velmi dobré výkony v dlouhodobé části soutěže přetavili v úspěch i v play off a v neděli v 18:30 už rozehrají semifinále s Plzní!
Zůstaňte po zápase mužů v hledišti či se do něj vraťte a povzbuďte litvínovské mladíky v důležitém utkání!

Ve čtvrtfinále vyřadili junioři v dramatické sérii třinecké Oceláře poměrem 3:2 na zápasy (výsledky: 4:3p, 3:0, 1:3, 3:4sn a 3:2). Rozhodující duel zvládli ve čtvrtek.

Hrát dobře celý rok a umístit se vysoko se vyplatí: jak ve čtvrtfinále tak v semifinále má Litvínov výhodu začínat sérii doma a případný rozhodující duel by také odehrál před svými fanoušky a příznivci. Proti Třinci tým trenérů Radka Mrázka a Radima Skuhrovce, vedoucího mužstva Rudolfa Maxy a kustoda Karla Šimky tuto výhodu dokonale využil.

Odveta semifinále play off extraligy juniorů  je na programu v úterý v Plzni od 17 hodin.
Případný rozhodující duel v Litvínově ve čtvrtek v 17:30. Hraje se už jen na dva vítězné zápasy.
Druhou dvojici tvoří Chomutov a Sparta.
---------------------------------------------------------------------
Přijďte si v neděli užít do hlediště ZS Ivana Hlinky dvojí hokej!
Odpoledne opět za snížené extraligové vstupné (70/50, permanentkáři zdarma), večer na juniory zadarmo.