Zkušení hráči někdy poznají, že se týmu bude dařit. Napadlo vás to před touto sezónou?
„Před sezónou jsem o tomhle ani nepřemýšlel. Jenom jsem doufal, že budeme hrát dobře a bude se vyhrávat. Ale je pravda, že jsme už před sezonou věděli, že máme výborného brankáře, a že když budeme pokračovat ve výkonech, které přišly po změnách v loňské sezóně, tak by to mohlo fungovat.“

Měl jste zdravotní problém – co to bylo a jaký je současný stav?
„Byl jsem po loňské sezóně na celkem zásadní operaci s kolenem, kvůli které jsem musel mít celou letní přípravu hodně individuální a nemohl spoustu věcí dělat. Doba léčení je hodně dlouhá a tím, že to zatěžuji, se do finále dostávám pomalu. Nicméně se to lepší. Pořád jezdím s kolenem cvičit a rehabilitovat, aby to bylo co nejlepší.“

Často dokážete někoho čistě trefit tělem. Vaše hity jsou záměrem, se kterým někdy jdete na led, nebo spíš náhlým nápadem podle situace ve hře?
„Záměr předem to určitě není. Vždy záleží na konkrétní situaci a postavení protihráče. Nejde to udělat vždycky, prostě k tomu musí být ta správná příležitost a v podstatě musí udělat protihráč chybu.“

Jste z klubu třetí v bodování Radegast Indexu. Co říkáte této ještě poměrně nové soutěži?
„Tak to ani nevím. Je dobře, že existuje, protože spousta hráčů nedělá tolik kanadských bodů, tak se třeba mohou soustředit na tohle. A všechny podrobné statistiky, jako je například měření ice-timu, jsou dobré.“

Na hokejového obránce nejste vysoký, měříte 177 centimetrů. Jak se dají chybějící centimetry a kila nahradit?
„No, jsou situace, kdy to jde těžko… Ale člověk si s tím musí nějak poradit. Jestli to umím něčím nahradit, by měl asi posoudit někdo jiný.“

Který z odehraných zápasů v Litvínově vám nejvíc utkvěl v paměti?
„Asi celá série play off z mého prvního roku v Litvínově s Plzní. Ačkoli jsme prohráli. Byli to super vyhecované zápasy dvou výborných mužstev. Plzeň nakonec vyhrála titul a my jsme je pěkně potrápili.“

A letos?
„Letos jsou super téměř všechny zápasy, když to vyloženě nezkazíme. Je to samozřejmě tím, že se vyhrává, na domácí zápasy chodí hodně lidí a dělají dobrou atmosféru. A Ropáci on Tour jsou úplně skvělí. Jezdi jich dost i na venkovní zápasy a fandí.“

Který letošní duel byste naopak z paměti nejraději vymazal?
„Jednoznačně zápas na Slavii. Ze stavu 0:3 na 6:3, to je prostě hrůza... Nevyšlo nám to tam asi všem.“

Sedí vám některý extraligový tým svou hrou jako obránci víc a některý méně?
„To asi ano, ale jde spíš o to, která mužstva nám sedí a která nesedí jako týmu. Když se nám hraje špatně proti Slavii, která jenom brání a zavírá střední pásmo a prohrajeme, tak je jedno, jestli se mě hrálo dobře nebo ne. Řekl bych, že nám sedí spíš mužstva, která hrají víc hokej.“

Zajímavým momentem sezóny bylo ve Vítkovicích vaše ohození brankáře ledovou tříští po zabrzdění, které vedlo k rozhodující brance Vervy v utkání v poslední minutě…
„To asi bylo. Mě osobně tedy překvapilo, že jsem dostal osobní trest deset minut, protože jsem ještě nikdy neviděl, že by byl za tohle někdo potrestán. Naštěstí pro nás mě po této situaci fauloval vítkovický obránce a pak jsme z přesilovky dali vítěznou branku. Mimo jiné – asi týden po této situaci přišlo ze svazu doplnění pravidel a tam se uvádělo, že za ohození brankáře sněhem se budou dávat dvě minuty. A že předtím to v pravidlech nebylo a tudíž se nemohlo trestat.“

Klub uvažuje o uspořádání extraligového zápasu pod širým nebem. Co vy na to jako hráč?
„Hokej se hraje pro lidi. Kdyby je to zajímalo a mělo by jich přijít podstatně víc, než normálně, tak by to bylo super. Ale samotnou hru za takových podmínek hodnotit nemohu, protože s bruslením na rybníku se synem se to asi srovnávat nemůže.“

Dnes hostíme Karlovy Vary. Co na ně bude platit? Jaký očekáváte zápas?
„Vary jsou hodně nepříjemné mužstvo, takže musíme podat nejlepší možný výkon, jaký umíme. A zlepšit ty krizové věci, kvůli kterým jsme v posledních zápasech dostávali hodně branek.“

Malý dotazník:
Oblíbený český (slovenský) politik?
„Těžko  je mi vybírat... Takže nemám.“

Oblíbený český sportovec?
„Měl jsem rád Romana Šebrleho, když závodil. Ted asi Martina Sáblíková, protože kam se dostala za místních podmínek je neuvěřitelné.“

Co bych si jako první vzal s sebou na roční prázdniny?
„Lidi, co mě mají rádi, protože nejsem rád sám, a syna, bez kterého bych rok určitě nevydržel.“

Co bych asi dělal, kdybych nehrál hokej?
„Tak to nevím, ale musel bych nějak vydělávat peníze. Sport mám rád obecně, tak něco ve sportu. Kdyby to nešlo, tak by mě bavilo pracovat třeba nějak zajímavě se dřevem.“