Minulý týden vyrazili litvínovské pušky na Moravu, kde se postavily Zlínu a Olomouci. Po dobrých výkonech a dvou výhrách přivezly z opačného konce republiky šest bodů a znovu se posunuly tabulkou vzhůru.

Duel proti Moře byl bohatý především na vyloučení. Skóre otevřel Svoboda, v prostřední periodě na jeho trefu navázal z trestného střílení kapitán Dufek. Domácí však následně zabrali a dotáhli se, když Zelenku překonali Ministr a Mácha. Vítěznou litvínovskou branku vstřelil ve třetí třetině nejlepší střelec Jindra a v poslední minutě pečetil zisk tří bodů gólem do prázdné klece Svoboda.

Chemici se tak momentálně nachází na pátém místě tabulky, na vedoucí Karlovy Vary ale ztrácí jen bod. Z osobního hlediska se nejvíce daří Přemyslu Svobodovi (6+12), za ním je David Jindra (8+6). V brankovišti je jedničkou Šimon Zajíček, který figuruje mezi náhradníky reprezentační devatenáctky.

Chomutov podobně jako Litvínov strávil minulý víkend na Moravě a změřil síly se stejnými soupeři. Po zaváhání proti Olomouci dokázali Piráti přetlačit alespoň Zlín, když si připsali dva body za nájezdovou výhru 5:4.

Na zlínském ledě se po dvaceti minutách hrálo smírně, domácí však ve druhém dějství odskočili o tři branky. Severočeši přesto srovnali a dovedli klání až do prodloužení. V nastaveném čase už diváci branku neviděli, rozhodovaly tak nájezdy, v nichž druhý bod pro Piráty získal Zeman.

Litvínovský soused tak po čtrnácti utkáních okupuje čtrnáctou příčku, na černožluté mu chybí deset bodů. Nejproduktivnějším hráčem je Miroslav Dani (8+4), z beků je na tom nejlépe Denis Zeman (3+4). Nejvíce odchytaných zápasů má na svém kontě Richard Běhula