Novou sezónu začíná tradiční hokejový klub ze severu Čech s novými ambicemi. Litvínov bude sázet na progresivního trenéra Milana Razýma, kterého zdobí mistrovský titul s Plzní i výborné výsledky s týmem Slavie v první lize. „Po loňské sezóně skončil i dočasně vytvořený realizační tým, a proto bylo nutné hledat nového trenéra. Za prací Milana Razýma jsou dlouhodobě vidět výsledky, proto jsme se rozhodli ho angažovat. Jeho styl práce by měl přinést atraktivní a ofenzivní styl hokeje,“ přibližuje Jiří Šlégr.

Mužstvo posílila staronová opora Jakub Petružálek, který se po třech sezónách vrací na zpět sever Čech. Vrací se i slovenský reprezentant brankář Jaroslav Janus. Nastavení nového fungování klubu oslovilo i tahouny mužstva útočníky Františka Lukeše s Jurajem Mikúšem, obránce Jiřího Hunkese, Daniela Sorvika a Marka Baránka, kteří se rozhodli zůstat. „Naší největší posilou je jednoznačně odchovanec Kuba Petružálek. Jsme moc rádi, že jsme dospěli i k dohodám u tak kvalitních hráčů, jakými jsou výše jmenovaní,“ dodává Jiří Šlégr.

Klub získal obránce Jana Ščotku z Pardubic a útočníka Davida Tůmu z Kladna, který patřil k nejlepším střelcům posledních let v první lize. „Věříme, že příchodem těchto hráčů vytvoříme zdravou konkurenci v týmu,“ říká Jiří Šlégr. V Podkrušnohoří se brousí i jeden z litvínovských klenotů, talent Jan Myšák se může stát v šestnácti letech nejmladším hráčem Litvínova, který nastoupil v nejvyšší soutěži. Překonal by tak litvínovskou legendu Roberta Reichela, který nastoupil v šestnácti letech, dvou měsících a dvaceti sedmi dnech. „Jsme rádi, že po dlouhé době máme šanci vidět v extraligovém dresu šestnáctiletého hráče. Honza v přípravě prokázal své kvality, a tak s velkou pravděpodobností nastoupí již do prvního extraligového zápasu,“ vyzdvihuje Jiří Šlégr výkony nejmladšího hráče v kádru Vervy.

Po nevydařené sezóně klub přistoupil také k organizačním a provozním změnám. Došlo k přerozdělení organizační struktury, která byla rozdělena na tři úseky. Do vedení sportovního úseku klub angažoval bývalého hráče NHL a litvínovského odchovance Josefa Beránka, který zastává roli sportovního ředitele. „Jsme všichni moc rádi, že se k nám vrací odchovanec našeho klubu a je připraven s námi dlouhodobě budovat novou strukturu mužstva,“ přibližuje Jiří Šlégr. Marketingový úsek povede Jan Klobouček, ve vedení provozního úseku bude Kamil Burda. Řízením klubu byl pověřen současný předseda představenstva Jiří Šlégr, který bude tyto tři úseky zaštiťovat jako generální ředitel. „Reorganizací chceme zlepšit fungování klubu zejména s ohledem na důslednost, rozdělení zodpovědností a zvýšení transparentnosti chodu našeho klubu. Jsme rádi, že jsme dostali pro tyto kroky důvěru a uděláme vše proto, abychom ji svojí prací naplnili,“ vysvětluje Jiří Šlégr.

HC Verva Litvínov chce také zlepšit práci s mládeží a juniorský tým více propojit s A-týmem. „Jednoznačným cílem našeho klubu je vybudovat dlouhodobou koncepci a strategii do příštích let s důrazem na výchovu talentů a pravidelnou účast v play off extraligy ledního hokeje. Chceme postupně oživit dobu, kdy byl litvínovský klub dodavatelem talentů nejen do extraligy, ale také do národního týmu,“ uzavírá Jiří Šlégr.

Na chod klubu, který nese od roku 2011 název prémiového paliva Verva, výrazně přispívá jeho majoritní vlastník, skupina Unipetrol. Do té spadá i generální partner klubu Benzina. Největší řetězec čerpacích stanic v Česku je generálním partnerem klubu od roku 2007. Samotný Unipetrol podporuje litvínovský klub od jeho vzniku v roce 1945. „Součástí naší společenské odpovědnosti je vedle podpory vzdělávání, životního prostředí a společenského života na všech úrovních i dlouhodobá podpora litvínovského sportu, zejména hokejistů. V následujících sezónách v litvínovském hokejovém klubu se zaměříme na zlepšení spolupráce mezi jeho mládežnickými týmy a A-týmem,“ říká Krzysztof Zdziarski, generální ředitel skupiny Unipetrol.