Rozhovory 14.10.2018
Autor: Tereza Čubanová

Petr Kváča: Někdy se daří, někdy ne, ale jedeme dál

Litvínov nevybojoval v Liberci ani bod. Tygři se vrhli do utkání jako neřízená střela a vyslali na litvínovskou bránu 37 střel. Těm musel čelit mladý brankář Petr Kváča, který si tak odbyl svou žlutočernou premiéru. Ta pro něj nebyla vůbec šťastná, do jeho brány nalítalo 5 gólů. Jak hodnotil dnešní zápas si přečtětě níže.
Premiéra za Litvínov nedopadla nejlépe, jak se tedy cítí člověk po zápase?

"Musím říct, že hodně špatně, protože 5 gólů není moc příjemné. Navíc když byly takhle slepené ty 4 v první třetině. Není to vůbec příjemné, ale takový je prostě hokej. Někdy se prostě daří, někdy se nedaří a mrzí mě to, ale jedeme dál."

Co říct k prvnímu gólu, předtím tam bylo několik dobrých zákroků a pak padne taková polovlastní branka?

"Tak tam jsem chtěl chytit tu přihrávku, odrazilo se mu to do holení. Pak jsem chtěl nadskakovat a uhnout tomu, protože jsem věděl, že to bude okamžitě vracet. Nepovedlo se to, ale jede se dál. Jak jsem už říkal, tohle je hokej a s tím musí člověk počítat, že ty góly budou padat."

Vzhledem k tomu, že Litvínov byl až do minulého kola na prvním místě tabulky a Liberec je také v popředí, tak se předpokládalo, že to bude vyrovnané utkání.

"Jak říkáte, když jsou ty góly takhle slepené, tak člověk je musí hodit rychle za hlavu. My jsme sem přijeli s tím, že chceme urvat nějaké body a všichni věděli, že Litvínov je v popředí. Ale první třetina se nám nepovedla. Není to příjemné teď. Probereme to pak s trenérama, po nějaké době bude určitě lepší udělat výsledek z toho, takže uvidíme."

Vypadá to, že se tě drží smůla při tvých startech v extralize. Před rokem za Spartu, dvakrát Vítkovice dvě porážky, dnes Litvínov zase porážka.

"Tak uvidíme kdy se to prolomí, ale já tomu věřím. Pracuju jak v Budějovicích, tak tady, takže já tomu věřím, že se to prolomí a výhra přijde. Člověk musí pracovat jen dál a dál s pokorou. Každou minutu co je na ledě i mimo led věnovat hokeji a ono to pak přijde. Jen člověk musí být trpělivý a pořád pracovat."

Byly černé myšlenky po čtvrtém gólu, že by si se nechal vystřídat?

"Tak to je na trenérech, jestli chtějí gólmana vystřídat a udělat nějaký impuls. Musím říct, že myšlenky člověk nemá dobré, když takhle padnou slepené góly. Nejlepší je se z toho rychle oklepat a chytat pořád dál."

Čím byla tahle extraligová zkušenost jiná než na Spartě?

"Bylo to hodně podobné, extraligové týmy jsou na tom skoro stejně, akorát jsou jiné stadiony. Takže já jsem rád, že mi jak Budějovice,tak i Litvínov umožnil tuhle zkušenost. Pro mě to je velká škola, první liga i extraliga jsou jiné soutěže, hraje se tam jiný hokej. Extraliga je techničtější. Je to pro mě zkušenost a jsem rád, že takhle mohu pracovat."

Liberec pro brankáře nepříjemný soupeř.

"Nepříjemný to se říct nedá. Každý má svůj oblíbený tým proti kterému se hraje dobře, ale já se musím soustředit na obranné pásmo, to je moje území a jestli na druhé straně stojí Liberec, Sparta, to je úplně jedno. Prostě člověk musí chytat a odvádět svoji práci na 100%."

Připravoval jste se nějak na Michala Bulíře?

"Výborně střílí, padá mu to tam, ale na každého hráče se člověk musí připravit stejně. Jak na Michala Bulíře, tak na čtvrtou nebo druhou lajnu. Každá lajna je v extralize kvalitní a musí se počítat se vším."

Mládež před 2 dny

Myšák byl nominován na přípravné kempy reprezentace U18

Jan Myšák si skvělými výkony v litvínovském dresu řekl o nominaci do reprezentační osmnáctky. České mladíky čekají na konci března a počátku dubna dva přípravné kempy v Kravařích.
Více >
Rozhovory - Junioři před 3 dny

Mužstvo udělalo ohromný pokrok, hlásí trenér juniorky Mrázek

Junioři letos sezonu zakončili těsně před branami play off. Jak letošní ročník hodnotí trenér Radek Mrázek?
Více >
Mládež před 3 dny

Další pozvánka! Baláž je znovu v nominaci reprezentace U17

V únoru byl vyhlášen nejlepším obráncem Evropského olympijského festivalu mládeže, teď je Ondřej Baláž opět nominován do reprezentace do 17 let. Na začátku dubna se zúčastní přípravného kempu a prestižního Turnaje pěti zemí ve švýcarské Basileji. Mezi náhradníky figuruje i Lukáš Stehlík.
Více >