V aktuálním ročníku Litvínov narazil na Energii dvakrát. Poprvé uprostřed listopadu. V rámci 18. kola otevřel gólový účet Ščotka. Na jeho trefu reagoval Flek, jemuž asistoval Kaše. Ve třetím dějství si oba hráči role vyměnili a Energie si připsala tři body. V poslední vzájemném zápase se více dařilo Vervě, ta na venkovním ledě otočila utkání a zvítězila 3:2 po prodloužení. O bodech rozhodl po 25 vteřinách Zdráhal.

Trpělivost růže přináší

Infarktový závěr byl k vidění na ZS Ivana Hlinky. Domácí Verva totiž přivítala Olomouc, defenzivní boj prolomil ve 38. minutě Nahodil, který překonal Godlu po samostatném úniku. Dlouho to vypadalo, že Hanáci odjedou s plným bodovým ziskem, proti se postavil Pospíšil, který v samotném závěru šťastně vyrovnal. Jeho trefu zkoumali dokonce rozhodčí. V prodloužení rozhodlo o výhře duo Zdráhal-Jarůšek. První jmenovaný vybídl ke skórování právě Jarůška, a ten zajistil Vervě další cenné vítězství.

„V první řadě jsme spokojeni s body, získali jsme dva proti houževnatému soupeři,“ ocenil Olomouc Vladimír Országh. „Na druhou stranu je ale potřeba říct, že výkon nebyl ideální,“ řekl kriticky na adresu svých svěřenců. „Hlavně v prvních dvou třetinách. Nějaké šance jsme měli, ale soupeře jsme zbytečně pouštěli do přečíslení a málo jsme se prosazovali v útoku,“ komentoval vývoj zápasu.

„Chyběla mi tam agresivita směrem dopředu, vyhrávání osobních soubojů, tlačení se před branku,“ dodal Országh. „Byl to vyrovnaný zápas a my jsme na konci měli štěstí, že jsme vyrovnali a v prodloužení rozhodli,“ vypověděl bezprostředně po zápase. Verva i tak měla převahu ve střeleckých pokusech, na Konráda vyslala 33 střel, zatímco Godla čelil „pouze“ 26.

Premiéru si odbyl Lukáš Žejdl. Klub ohlásil novou posilu pár hodin před zápasem. „Bereme dva body a musíme makat dál. I takové body se budou na konci základní části počítat,“ řekl po vítězství útočník. „Chtěl bych se tu usadit a pomoct Litvínovu ke světlejším zítřkům,“ odpověděl na otázku budoucnosti.

V brankovišti chemiků se stihli prostřídat tři brankáři. Nejvíce startů (22) má na svém kontě Denis Godla, který rovněž patří k oporám týmu. Pět zápasů stihl David Honzík, Třicet dva minut odchytal také junior Šimon Zajíček, který aktuálně kryje záda slovenskému Godlovi.

V roce 2021 bez gólů

Karlovarská Energie zažívá rozčarování. Těsně před Silvestrem nestačila na Vervu, ve 32. kole se představila na ledě brněnské Komety. Góly začaly padat až ve druhé třetině, kdy slavil Valský. V závěrečném dějství se domácí radovali ještě dvakrát zásluhou Muellera a Kuska. Karlovy Vary srážela především nedisciplinovanost, během úvodního dějství měli Karlovarští dva vyloučené. Kometa však ani jednu přesilovou hru nevyužila.

„Nám se nepodařilo dodržet plán, se kterým jsme do zápasu šli,“ vypověděl asistent Tomáš Mariška. „Nedali jsme branku, tím pádem jsme nemohli pomýšlet na žádné body,“ řekl poměrně jasně. „Nepomohli jsme si přesilovou hrou a byli jsme slabší v předbrankovém prostoru. Tyhle věci musíme do dalšího zápasu jednoznačně zlepšit,“ dodal s vidinou dalších utkáních.

Energetici rozšířili své řady o Libora Zábranského, který je ve Varech na hostování právě z Komety. „Byli na nás dobře připraveni, my se z toho musíme poučit a v úterý proti Litvínovu hrát lépe,“ pravil mladý bek. Karlovy Vary poprvé v sezoně nebodovaly. „Aby to nebylo ve znamení, jak na Nový rok, tak po celý rok,“ usmál se hořce.

I v karlovarském brankovišti se vystřídali tři gólmani. Dvacet jedna zápasů zvládl Filip Novotný, který má podobně jako Godla i dvě čistá konta. Pět utkání si připsal Jan Bednář, o tři méně má na kontě Patrik Hamrla.