Radim Řezníček je v juniorském týmu nováčkem. Minulou sezónu hrál za starší dorostence, kde nasbíral dohromady 16 bodů. Rozdíl mezi dorosteneckým a juniorským hokejem vnímá a přiblížil, v čem se tyto dvě soutěže liší. „V juniorech se hraje se více fyzický hokej, tempo hry je mnohem rychlejší než v dorostu. Je to více o taktice, která má v juniorském hokeji mnohem větší roli. Hraje se kvalitnější hokej, což je dáno také hlavně věkem,“ konstatuje litvínovský forward.

Junioři odehráli poslední utkání na ledě libereckých tygrů, kde Radim Řezníček prolomil svoji střeleckou smůlu a vstřelil v oslabení svou první branku v této sezóně. „Byl to pro mě skvělý pocit! V předchozích zápasech jsem měl plno šancí, které jsem ale nedokázal proměnit. Víc jsem se soustředil na koncovku, kterou jsem se snažil zjednodušit a to se mi vyplatilo,“ vypráví spokojeně.

Sestava litvínovských juniorů se hodně měnila a v lajně se Radimu Řezníčkovi vyměnilo několik spoluhráčů. Se všemi se mu hrálo dobře, komunikace a souhra byla vždy dobrá. „V každém utkání jsem měl dobré spoluhráče, nemůžu si stěžovat. V prvním a druhém utkání jsem hrál s Písaříkem a Stříbrným. Zápasy se nám povedly, z obou jsme vyšli vítězně. Proti Slavii a Spartě jsem hrál se Štěpkou a Zdeňkem. V posledním utkání proti Liberci nahradil zraněného Štěpku Čeřovský. Aktuálně trénuji stejně jako v Liberci s Čeřovským a Zdeňkem. V obraně je s námi Kokeš a Šefl. Co se týče obranné činnosti, tak si s nimi, jako bránící útočník, rozumím,“ libuje si.

Tento osmnáctiletý útočník dostává na ledě dost prostoru. Bohužel se mu, až do posledního zápasu střelecky nedařilo. Šance si na ledě vytváří, ale kvůli špatné koncovce se mu je nedařilo proměňovat. Se svým působením v juniorském týmu je spokojen, chtěl by ale více bodovat. „Od trenérů cítím důvěru. Parta v kabině je dobrá. Od začátku letní přípravy jsme se stmelili a vytvořili dobrý kolektiv. Prostor na ledě od trenérů dostávám. Šance jsem si v minulých zápasech vytvořil, akorát jsem je nedokázal proměnit. Teď doufám, že už jsem střeleckou smůlu prolomil a budu se snažit být pro tým platným hráčem," povídá.

Jako každý hokejista má i litvínovské levé křídlo vytyčený svůj cíl ve své kariéře. „Pro tuto sezónu je to určitě playoff a když tento cíl splníme, tak se budeme snažit dojít co nejdále. Do budoucnosti bych se chtěl buď, začlenit do kádru seniorské extraligy, anebo se nějakým způsobem zviditelnit a zkusit vycestovat někam ven.“

Litvínovského forwarda trápí špatná koncovka a sám o tom ví. „Chtěl bych se zlepšit v zakončení a získat klid na puku. Myslím si, že jako útočník vynikám v obranné činnosti, dobře bruslím a snažím se mít tah na bránu,“ říká o sobě.

Začátkem loňské sezóny prodělal Radim Řezníček dvě zranění, kvůli kterým vynechal celou letní přípravu a přípravné zápasy. Teď se ale po fyzické stránce cítí skvěle. „Cítím se dobře, v letní přípravě jsem o něco zesílil, ale přál bych si nabrat ještě pár kilo navíc. Teď mi nezbývá nic jiného, než vystačit si s tím, co mám,“ směje se.

Tréninky juniorů během sezóny probíhají, jak na ledě, tak i na suchu. „Co se týče tréninku na suchu, chodíme 2x až 3x týdně cvičit a v tom máme zahrnutý i silový aerobic. Tréninky na ledě se začátkem týdne zaměřují na obratnější věci a na situace 1 na 1 a 2 na 1. Pokaždé na konci tréninku přichází bruslení, abychom se zpotili. Na středečních a čtvrtečních trénincích trénujeme taktické věci, jako je obrana středního pásma. Zaměřujeme se na přesilovky, založení útoku a obranu 5 na 5 v pásmu,“ přibližuje Radim každodenní tréninky.

Litvínovští junioři se v pátek vydají na led Českých Budějovic. Budějovice jsou na úplném konci tabulky s pouhými třemi body, a tak budou černožlutí papírovými favority. Litvínovští mladíci ale neberou na umístění v tabulce ohled a chtějí do každého utkání nastoupit s respektem. „Musíme hrát stejně jako každý zápas, nesmíme nic podcenit a musíme hrát po celých 60 minut. Sledujeme, jak jsme na tom v tabulce, ale nekoukáme na soupeře, kolik mají bodů a jestli jsou favoriti nebo outsideři. Musíme brát každého soupeře stejně a ke každému soupeři musíme mít zdravý respekt," říká Radim Řezníček.