V Sazka Aréně Litvínov po pěti inkasovaných brankách v poslední třetině podlehl Slavii 7:1 a na první výhru z ledu soupeře si tak ještě musí počkat. Čestného úspěchu hostů dosáhl v oslabení za stavu 4:0 Jiří Šlégr. Domácí využili v zápase čtyři přesilovky.

Úvodní dvacetiminutovka se dlouho odehrávala bez branek. Na trestné lavici odpočívalo po jednom hráči na každé straně, nejprve domácí Růžička a poté od 13. minuty Sklenička. Ani jeden tým přesilovku nevyužil. Sklenička měl ve 3. minutě první šanci zápasu, v další se ocitl Robert Reichel, na druhé straně lapil možnosti soupeře Petr Franěk. V 19. minutě se nakonec Slavia ujala vedení zásluhou Vladimíra Růžičky mladšího.

Litvínovu chyběl zraněný Jan Benda, do sestavy se vrátil Vladimír Machulda.

Po změně stran a potyčce mezi Mickou (2 minuty) a Skuhrovcem (2+2 minuty) hrála Slavia přesilovku a využila ji dorážkou Dudy ve 27. minutě. Ve stejném čase dostal Robert Reichel od rozhodčího Jeřábka osobní 10 minutový trest. V polovině utkání byli vyloučení v rozmezí kratším než dvě minuty domácí Červenka a Tomica, ale Litvínov 27 vteřin trvající výhodu hry pět na tři nevyužil. Sám se v závěru druhé části musel bránit při Punčochářově trestu.

Poslední třetinu začali hosté náporem, dočkali se další přesilovky (Tomica), ale ve výhodě se trefili nakonec znovu domácí, na 3:0 dorážel Beránek. Čtvrtý gól vstřelil ve 48. minutě Micka. Následně byl vyloučen Skuhrovec, ale přineslo to protržení střelecké smůly Litvínova, Šlégr v oslabení překazil Svobodovi čisté konto. Vzápětí se však trefil Sloboda a po něm brankově uzavřeli zápas Doležal z přesilovky a Žižka.

Zápas sledovalo 5 743 diváků včetně mnoha litvínovských fanoušků. Na Petra Fraňka mířila na úzkém kluzišti téměř půlstovka střel (48), na domácího Svobodu jen polovina (24).

Sestava Litvínova: Franěk – Poživil, Šlégr – Koma, Hranáč – Vobořil, Skuhrovec – Punčochář, Tůma – Kubinčák, Reichel, Lukeš – Trávníček, Branda, Jenáček – Jánský, Černý, Sklenička – Machulda, Rindoš, Bednařík

Vladimír Růžička: 'Dneska jsme nehráli tak lehce, jako v minulých zápasech. Za stavu 1:0 i 2:0 visel výsledek ve vzduchu a rozhodla až třetí třetina, kdy nám to tam napadalo. Známe kvality Litvínova a jsou to pro nás důležité tři body.'

Jaroslav Hübl: 'Zaslouženě jsme prohráli, dostali jsme sedm gólů a dali jen jeden. K tomu se nedá moc dodat. Obávali jsme se, abychom nehráli moc v oslabení a dostali jsme v nich čtyři góly. Dvě třetiny jsme hráli vyrovnaný hokej, při druhé inkasované brance jsme udělali taktickou chybu. Nějaké šance jsme měli, v závěrečné třetině jsme to chtěli zkusit a více otevřeli hru. Slavia toho využila. Petr Franěk nechytal špatně.'