Jaké jsou pocity po prvním zápase?

Martin: "Tyhle zápasy jsou vždy těžké. Dnes jsme navíc hráli na tři lajny a přijeli jsme pozdě, protože jsme stáli v zácpě. Takže to nebylo úplně ideální. Ale na první zápas dobrý výsledek."

Spartak Moskva kvůli bratrovi určitě sleduješ, jaké tedy pro tebe bylo si proti němu zahrát?

Martin: "Lepší by bylo kdyby hrál brácha (smích). Ale i tak to bylo pro mě zajímavé. Ty hráče znám, oni teda mě samozřejmě ne. Každopádně byl to příjemný zápas, nebyla to taková ta rutina."

Robine, proč jsi nenastoupil do zápasu? Mrzí vás, že jste si dnes nezahráli proti sobě?

Robin: "Nenastoupil jsem do zápasu, protože jsme víceméně ti starší hráči, tedy první dvě lajny dostali volno. A určitě jsem si chtěl zahrát proti Martinovi. Doufal jsem v to. Ráno přišla smska se sestavou a sestava zní, nejsem v ní. Ale tak už jsme proti sobě hráli, když já jsem hrál za Litvínov a Martin ještě za Ústí, takže bratrskou bitvu už máme za sebou. I tak jsem se těšil."

Martin: "Já to stejné. Těšil jsem se. Docela mě to mrzelo, když jsem se dozvěděl, že Robin nebude hrát. Ale tak snad zase někdy spolu."

Co podle tebe rozhodlo zápas?

Martin: "Těžko říct. Dnes to nebyl moc pohledný hokej, prostě dali o gól víc, nic víc bych v tom asi nehledal. Šance byly na obou stranách."

A jak jsi to viděl z tribuny ty?

Robin: "Já jsem to viděl tak, že začátek Litvínov totálně prospal, tam kdyby Spartak dal čtyři góly, tak se nemohl nikdo ničemu divit. To Litvínov vyloženě tahal nohy. Ale ve druhé třetině se to vyrovnalo a řekl bych, že byl Litvínov i často lepším týmem. Bohužel neproměnil šance a to rozhoduje."

V čem bylo utkání s ruským soupeřem jiné než s českým?

Martin: "S českými soupeři už se lidé znají navzájem. Teď se hrálo proti hráčům, od kterých jsme nevěděli, co čekat. Je to vždy zajímavé srovnání KHL a Extraliga."

Co říkáš na bratrův výkon? A na celkový výkon Litvínova?

Robin: "Martin hrál dobře, měl tam spoustu šancí, škoda že nedal góla. A Litvínov hrál na tři pětky, takže asi toho měli kluci plné kecky. Na to, že to byl první zápas, odvedli dobrý výkon. První zápasy nikdy nejsou pohledné, je to vždy taková placaná, než se do toho člověk dostane."

V čem se liší příprava se Spartakem a příprava v Čechách?

Robin: "První rok se Spartakem byl v podstatě stejný jako v Čechách. Tenhle rok je ale úplně jiný. Hodně jsme začali běhat. Příprava se vrátila, řekl bych trošku létama zpět. Měli jsme třikrát denně tréninky a bylo to docela fyzicky náročné."

Co by jsi nakonec popřál Litvínovu do nové sezóny?

Robin: "Určitě pevné nervy a hlavně se z toho nepo**at (smích)! Ať konečně zabojují o play-off a dostanou se co nejdál. Budu držet palce."