Reprezentace 07.11.2016
Autor: Redakce

V české reprezentaci (i v jiných)

Pět hráčů z kádru Vervy se v reprezentační přestávce představilo na mezinárodním fóru. Jak se jim vedlo?
Útočník Kristian Reichel nastoupil ve výběru hráčů do 20 let na Turnaji čtyř ve švédském Göteborgu. Odehrál všechny tři zápasy se Švédskem (2:3p), Ruskem (2:3) a Finskem (3:2). Ke 2. místu na turnaji přispěl dvěma body, do kanadského bodování se zapsal proti Rusku gólem a proti Finsku asistencí.

Brankář Jaroslav Janus se blýskl na Německém poháru. I vzhledem k onemocnění gólmana Hudáčka odchytal v dresu Slovenska (velmi dobře) už první duel s Německem (3:1) a pak i druhý zápas s Kanadou (4:3sn). V samostatných nájezdech ani jednou neinkasoval.
Slovensko po vítězství ve třetím utkání nad Švýcarskem (4:1, chytal Laco) celý turnaj vyhrálo.

Obránce Daniel Sørvik se dostal do nominace prvního týmu Norska. Reprezentace porazila Velkou Británii v Nottinghamu 2:1 a v Cardifu 4:2.

Útočník Robin Hanzl a obránce Tomáš Pavelka odehráli kompletní program Česka na Karjala Cupu, v Plzni proti Švédsku (6:3) a ve Finsku proti domácím (5:3) a Rusům (0:3). Při svých prvních startech v národním týmu se do kanadského bodování nezapsali, ale byli platnými hráči a nasbírali cenné zkušenosti. Přispěli ke 2. místu mužstva na turnaji.
"Je to docela "fičák", normálně dostanu přihrávku a mám čas rozmyslet se, zatímco tady už musím většinou dopředu vědět, co s pukem udělám," uvedl Pavelka v neděli v rozhovoru pro ČT.
Související články
Reprezentace 08.02.2018

Před dvaceti lety

Reprezentace 19.05.2017

Litvínov na MS

Reprezentace 19.05.2017

MS 2017 (7): Konec ve čtvrtfinále. Co bylo špatně?

Reprezentace 17.05.2017

MS 2017 (6): Tak tedy Rusko…

Rozhovory - Junioři před 3 dny

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >
Rozhovory - Junioři 22.06.2020

Bártek po konci v juniorce: Litvínov je klub mého srdce, jednou mu to chci splatit

Robert Bártek byl v uplynulých dvou letech pilířem obrany litvínovské juniorky. Od nadcházejícího ročníku už to však platit nebude, devatenáctiletého zadáka v červenci čeká zkouška v prvoligovém Ústí nad Labem.
Více >