Reprezentace 07.11.2016
Autor: Redakce

V české reprezentaci (i v jiných)

Pět hráčů z kádru Vervy se v reprezentační přestávce představilo na mezinárodním fóru. Jak se jim vedlo?
Útočník Kristian Reichel nastoupil ve výběru hráčů do 20 let na Turnaji čtyř ve švédském Göteborgu. Odehrál všechny tři zápasy se Švédskem (2:3p), Ruskem (2:3) a Finskem (3:2). Ke 2. místu na turnaji přispěl dvěma body, do kanadského bodování se zapsal proti Rusku gólem a proti Finsku asistencí.

Brankář Jaroslav Janus se blýskl na Německém poháru. I vzhledem k onemocnění gólmana Hudáčka odchytal v dresu Slovenska (velmi dobře) už první duel s Německem (3:1) a pak i druhý zápas s Kanadou (4:3sn). V samostatných nájezdech ani jednou neinkasoval.
Slovensko po vítězství ve třetím utkání nad Švýcarskem (4:1, chytal Laco) celý turnaj vyhrálo.

Obránce Daniel Sørvik se dostal do nominace prvního týmu Norska. Reprezentace porazila Velkou Británii v Nottinghamu 2:1 a v Cardifu 4:2.

Útočník Robin Hanzl a obránce Tomáš Pavelka odehráli kompletní program Česka na Karjala Cupu, v Plzni proti Švédsku (6:3) a ve Finsku proti domácím (5:3) a Rusům (0:3). Při svých prvních startech v národním týmu se do kanadského bodování nezapsali, ale byli platnými hráči a nasbírali cenné zkušenosti. Přispěli ke 2. místu mužstva na turnaji.
"Je to docela "fičák", normálně dostanu přihrávku a mám čas rozmyslet se, zatímco tady už musím většinou dopředu vědět, co s pukem udělám," uvedl Pavelka v neděli v rozhovoru pro ČT.
Související články
Reprezentace 08.02.2018

Před dvaceti lety

Reprezentace 19.05.2017

Litvínov na MS

Reprezentace 19.05.2017

MS 2017 (7): Konec ve čtvrtfinále. Co bylo špatně?

Reprezentace 17.05.2017

MS 2017 (6): Tak tedy Rusko…

Žáci včera

Čtvrtá třída absolvovala letní soustředění v horském areálu Lesná

S blížícím se koncem letních prázdnin za sebou mají soustředění i litvínovští čtvrťáci. Tým pod vedením trenéra Karliho strávil necelý týden v horském areálu Lesná.
Více >
Žáci před 3 dny

Devátá třída se o víkendu zúčastní domácího turnaje

Po týdnu se v Litvínově bude znovu konat turnaj mládeže. Tentokrát do akce půjdou v sobotu a neděli černožlutí deváťáci, kteří vyzvou další čtyři týmy.
Více >
Junioři 18.08.2019

Junioři ovládli domácí Memoriál Petra Kalivody

Víkendový turnaj v Litvínově dopadl pro černožluté juniory na výbornou. Ze čtyř zápasů se svěřenci trenéra Mrázka čtyřikrát radovali a pohodlně obsadili první příčku.
Více >