Reprezentace 07.11.2016
Autor: Redakce

V české reprezentaci (i v jiných)

Pět hráčů z kádru Vervy se v reprezentační přestávce představilo na mezinárodním fóru. Jak se jim vedlo?
Útočník Kristian Reichel nastoupil ve výběru hráčů do 20 let na Turnaji čtyř ve švédském Göteborgu. Odehrál všechny tři zápasy se Švédskem (2:3p), Ruskem (2:3) a Finskem (3:2). Ke 2. místu na turnaji přispěl dvěma body, do kanadského bodování se zapsal proti Rusku gólem a proti Finsku asistencí.

Brankář Jaroslav Janus se blýskl na Německém poháru. I vzhledem k onemocnění gólmana Hudáčka odchytal v dresu Slovenska (velmi dobře) už první duel s Německem (3:1) a pak i druhý zápas s Kanadou (4:3sn). V samostatných nájezdech ani jednou neinkasoval.
Slovensko po vítězství ve třetím utkání nad Švýcarskem (4:1, chytal Laco) celý turnaj vyhrálo.

Obránce Daniel Sørvik se dostal do nominace prvního týmu Norska. Reprezentace porazila Velkou Británii v Nottinghamu 2:1 a v Cardifu 4:2.

Útočník Robin Hanzl a obránce Tomáš Pavelka odehráli kompletní program Česka na Karjala Cupu, v Plzni proti Švédsku (6:3) a ve Finsku proti domácím (5:3) a Rusům (0:3). Při svých prvních startech v národním týmu se do kanadského bodování nezapsali, ale byli platnými hráči a nasbírali cenné zkušenosti. Přispěli ke 2. místu mužstva na turnaji.
"Je to docela "fičák", normálně dostanu přihrávku a mám čas rozmyslet se, zatímco tady už musím většinou dopředu vědět, co s pukem udělám," uvedl Pavelka v neděli v rozhovoru pro ČT.
Související články
Reprezentace 08.02.2018

Před dvaceti lety

Reprezentace 19.05.2017

Litvínov na MS

Reprezentace 19.05.2017

MS 2017 (7): Konec ve čtvrtfinále. Co bylo špatně?

Reprezentace 17.05.2017

MS 2017 (6): Tak tedy Rusko…

Konto našeho srdce dnes

Konto našeho srdce spolu s Jakubem Petružálkem převzali šek od litvínovských veteránů.

Spolek Veteráni Litvínov a Destinační agentura Krušné hory připravili na sobotu 15.6.2019 zahájení turistické sezóny, konal se již IV.ročník srazu veteránů a souběžně probíhal program i na letišti u Braňan.
Více >
Junioři dnes

Juniorka zná rozpis zápasů do další sezony

Od minulého týdne je rozlosována nejvyšší juniorská soutěž, která od nového ročníku ponese název "DHL Juniorská liga akademií". První zápas černožluté čeká ve čtvrtek 5. září na domácím ledě.
Více >
Konto našeho srdce před 3 dny

Kašpar s Petružálkem navštívili Zahradní slavnost Dětského domova Hory Svaté Kateřiny

HC VERVA Litvínov a Konto našeho srdce opět rozdávaly radost. Lukáš Kašpar a Jakub Petružálek vyrazili s Kontem našeho srdce ve čtvrtek na Zahradní slavnost Dětského domova Hory Svaté Kateřiny.
Více >