A-tým 21.11.2015
Autor: Redakce - Aktualizováno 12:00

V neděli PKH derby (15:30)! Protrhne Verva sérii? Sezení vyprodané, stání dostatek

V rozdílném rozpoložení se nacházejí oba soupeři z Podkrušnohoří před nedělním vzájemným duelem na Zimním stadiónu Ivana Hlinky. I to zvyšuje náboj očekávaného zápasu.
Verva po sedmi porážkách v řadě, Piráti Chomutov naopak po pěti duelech v nichž v řadě bodovali. V pátek zdolali doma i lídra tabulky z Liberce, v prodloužení rozhodl zápas Roman Červenka.

Ten je - vcelku podle očekávání - nejproduktivnějším hráčem nedělního litvínovského soupeře s 22 kanadskými body (10 + 12). Šest branek vstřelil Michal Vondrka.
Daří se brankáři Kopřivovi, slušnou porci zápasů odchytal i o osm let mladší Jan Strmeň.

V Chomutově v prvním vzájemném utkání po návratu PCH do Tipsport extraligy neodehrál Litvínov špatný duel. Ale nevstřelil ani jeden gól a tak Pirátům stačil jediný zásah Kämpfa už ze 17. minuty ke tříbodovému zisku.

Pirátům aktuálně patří i litvínovský odchovanec Vojtěch Kubinčák, který se před pár dny blýskl v Mostě hattrickem do sítě Českých Budějovic a je nejproduktivnějším hráčem týmu ve WSM lize (10 + 13). Před časem živil atmosféru před derby sázkařskou výzvou: když vyhrajeme, projdu se jako chomutovský maskot Picaroon po litvínovském náměstí. Nestalo se, uspěla Verva. Lepší je i v celkové vzájemné bilanci (21 - 3 - 10).

Teď to bude mít žlutočerný tým těžší, papírově ani doma není favoritem. Chomutov je o sedm míst v tabulce výš, ale uspět není nesplnitelné.

V pátek v Třinci Litvínov sahal po bodech a tak trochu zbytečně o ně nakonec přišel.
Tři ze čtyř gólů dostal při nerovnovážném stavu hráčů - první dva v oslabení, třetí, rozhodující, při vlastní přesilovce. Soupeře vybláznila reakce diváků na zopakovaný zákrok. Nakonec vyhrál 4:2.
Zraněn z utkání v horní polovině těla je útočník Martynek.

Připomínáme, že nedělní utkání, které začíná v 15:30 hodin, má připraveny soutěže pro děti.
Proběhnou o 1. přestávce ve vestibulu vchodu B (podrobnosti v samostatném článku na hlavní stránce).

Pokladna na ZS bude v den zápasu otevřena dopoledne jako obvykle (8 – 11 hodin) a odpoledne už od 13:30 hodin, vzhledem k začátku zápasu v 15:30 hodin. (Sobotní časy zůstávají nezměněné).
21. 11.: volné lístky k sezení byly v sobotu dopoledne vyprodány. K stání je lístků dostatek.

Už v úterý míří Litvínov k předehrávce 23. kola do Pardubic.
Příští neděli přivítá doma - opět v 15:30 hodin - karlovarskou Energii.
Žáci dnes

Čtvrtá třída absolvovala letní soustředění v horském areálu Lesná

S blížícím se koncem letních prázdnin za sebou mají soustředění i litvínovští čtvrťáci. Tým pod vedením trenéra Karliho strávil necelý týden v horském areálu Lesná.
Více >
Žáci před 2 dny

Devátá třída se o víkendu zúčastní domácího turnaje

Po týdnu se v Litvínově bude znovu konat turnaj mládeže. Tentokrát do akce půjdou v sobotu a neděli černožlutí deváťáci, kteří vyzvou další čtyři týmy.
Více >
Junioři 18.08.2019

Junioři ovládli domácí Memoriál Petra Kalivody

Víkendový turnaj v Litvínově dopadl pro černožluté juniory na výbornou. Ze čtyř zápasů se svěřenci trenéra Mrázka čtyřikrát radovali a pohodlně obsadili první příčku.
Více >