Víkend z kategorie 'top' obtížnosti čeká Litvínov v O2 extralize. Po sérii šesti výher ze sedmi zápasů se černožlutému týmu postaví v pátek do cesty zatím pátý Lasselsberger Plzeň a v neděli přijede pod Krušné hory vedoucí celek soutěže, HC Vítkovice Steel!

Litvínov se bude muset obejít bez zraněných Vobořila a Rindoše, naopak do sestavy se po Jiřím Šlégrovi vrací i další obránce Radim Skuhrovec. Místo Lukáše Rindoše (zlomená ruka) dostane druhou extraligovou šanci David Zíma, který debutoval ve Zlíně jako již třetí Zíma po otci a dědovi Zdeňkovi (v nejvyšší soutěži hrál i bratr Zdeňka Zímy nejstaršího Jiří Zíma).

Co lze očekávat od pátečního zápasu v Plzni? Určitě bouřlivé prostředí. Plzeň po výhře na Spartě třikrát prohrála, jen v Českých Budějovicích získala bod za remízu v normální hrací době. Naposledy doma nestačila na první Vítkovice (2:3).

'Další zaváhání, navíc před svými fanoušky, už si tým dovolit nemůže,' uvádí klubový web. Litvínov potřebuje v utkání bodovat, chce-li se udržet před soupeřem v tabulce a uhájit lichotivé třetí místo.

Kolik přijde v neděli diváků do hlediště ZS Ivana Hlinky na Vítkovice? Padne poslední číslo 5693 ze zápasu s Mladou Boleslaví? Přijďte povzbudit černožlutý celek v boji se silným soupeřem!