Tiskové zprávy 20.01.2020
Autor: Tisková zpráva

Verva mění s Plzní! Litvínov získal reprezentanta Moravčíka, opačným směrem míří Jánošík

Vedení Litvínova se dohodlo s vedením Škodovky na zajímavé výměně. Vervu opouští Adam Jánošík. Litvínov nově získal z Plzně velkou posilu do obranných řad v podobě českého reprezentanta Michala Moravčíka.
Litvínov se v letošní sezóně trápí a vedení klubu reaguje na neuspokojivé výsledky. Vervě se povedl zajímavý trejd, z Plzně získala Michala Moravčíka, opačným směrem putuje obránce Adam Jánošík . Slovenský reprezentant nastoupil za Vervu do 37 zápasů, ve kterých si připsal 12 bodů (5 gólů a 7 asistencí). „Vážíme si služeb Adama Jánošíka, které pro nás odvedl a děkujeme mu za jeho odvedenou práci,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Pětadvacetiletý Michal Moravčík je plzeňským rodákem, který se v posledních letech vypracoval do extraligové špičky mezi obránci. Byl účastníkem posledních dvou seniorských mistrovství světa. Vyzkoušel si v jedné sezóně i farmářskou AHL, ale na konci loňské sezóny se vrátil zpět do mateřské Plzně. Letos odehrál v plzeňském dresu 35 duelů a zapsal si v nich 17 bodů (3 góly a 14 asistencí) v +/- statistice má kladných +11.

Litvínov trápí především špatná produktivita v přesilových hrách a malý důraz v předbrankovém prostoru. Vedení klubu si angažováním 194 centimetrů vysokého a 96 kilo vážícího komplexního obránce slibuje zlepšení těchto činností. „Angažováním Michala Moravčíka jsme získali urostlého reprezentanta, který je komplexním obráncem. Vyniká jak v defenzivě, tak v ofenzivě a je možno ho využít v přesilových hrách i v oslabení. Takový typ obránce nám v mužstvu chyběl. Věříme, že nám pomůže ve zbývající části sezóny,“ uzavírá Jiří Šlégr.

Statistiky Michala Moravčíka:

Zápasy - Junioři před 2 dny

Neúspěšný výjezd do hlavního města, junioři prohráli se Spartou 3:5

P r a h a - Černožlutá juniorka si dnešním zápasem zřejmě zavřela dveře do vyřazovací části DHL Superpoháru. Sparta dala chemikům lekci z produktivity, po celou dobu vedla a nakonec zaslouženě zvítězila. Po čtvrté porážce z posledních pěti klání tak litvínovská naděje na postup existuje už jen v teoretické rovině.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Nejtěsnější možný výsledek! Dorost podlehl Vítkovicím 0:1

L i t v í n o v - Typicky fotbalovým výsledkem dopadl dnešní zápas dorostu proti Vítkovicím. O vítězi rozhodl v první třetině z přesilové hry Vřeský. Litvínovu se nepovedlo využít ani jednu z pěti přesilových her, které mu vítkovičtí darovali. Na obou stranách předvedli skvělý výkon brankáři.
Více >
Žáci před 2 dny

DEVÍTKA: Další demolice Ústí a první klopýtnutí

Litvínovská devátá třída se pomalu blíží k závěru své skupiny a my vám po dalších dvou zápasech přinášíme mládežnický přehled. Černožlutí si minulý týden jasně poradili s ústeckým Slovanem, tento víkend ale přišla první porážka na půdě Kladna. Nutno podotknout, že chemici jsou stále s velkým náskokem na čele tabulky.
Více >