Tiskové zprávy 07.09.2023
Autor: Vladislav Kollert

Verva představuje prvního Brita v klubové historii, hrál v AHL i ve Finsku

HC VERVA Litvínov představuje nejnovější posilu do nadcházejícího extraligového ročníku. Na sever Čech přichází britský útočník Liam Kirk, s klubem podepsal roční kontrakt.

Rodák ze sheffieldského předměstí Maltby začínal s hokejem právě v Sheffieldu. Do profesionálního britského hokeje nakoukl již v šestnácti letech, v roce 2018 byl poté v sedmém kole draftován Arizonou Coyotes. Dva roky strávil v juniorské OHL, kde oblékal dres Peterborough Petes. Nakoukl také do dvou sezón na farmě v AHL v dresu Tucsonu Roadrunners. 

Kirk se pravidelně účastní britských reprezentačních srazů, fanouškům se ukázal na dvou Mistrovstvích světa z let 2019 a 2021. Na druhém zmíněném mistrovství se stal nejlepším střelcem turnaje za sedm gólů v sedmi utkání. Loňskou sezónu strávil třiadvacetiletý Brit ve finském Jukuritu, kdy si připsal 19 bodů za 25 zápasů (7+12). 

„Hledání posledního hráče bylo velmi dlouhé a nepříjemně se prodlužovalo. Nakonec se s příchodem Liama podařilo to, co jsme chtěli celé léto. Přišel kvalitní útočník, který je univerzální a schopný hrát jak na křídle, tak na centru," říká sportovní manažer Tomáš Vrábel. „Je to mladý, hladový a motivovaný hráč. Chce se posouvat a zlepšovat, proto se rozhodl pro Litvínov. Má slušné bruslení, hokejové myšlení i zakončení. Jsme velice rádi, že jsme se po dlouhých jednáních, která se prodlužovala z důvodu ukončování Liamova působení v NHL, dohodli na spolupráci," dodává. Na svůj mladý věk má Liam poměrně slušné zkušenosti, které věříme, že ještě rozvine ve prospěch našeho klubu," říká hlavní trenér A-týmu Karel Mlejnek.

K příchodu Kirka do Litvínova výrazně pomohlo navýšení finanční podpory od hlavního partnera klubu firmy STEBAL, stejně jako v případě příchodu Ondřeje Kašeho. Jsme velice vděční hlavnímu partnerovi klubu firmě STEBAL. Bez jejich podpory by nebyl příchod Liama možný," říká generální ředitel Pavel Hynek. Liam do Litvínova přichází osm dní před začátkem sezóny, věříme, že se rychle aklimatizuje a pomůže týmu," zakončuje.

Statistiky Liama Kirka:

Fotogalerie

Zápasy - Dorost před 3 dny

Skvěle! Dorost zasypal Slavii šesti góly a z Edenu veze tři body

Ve čtvrtek doma litvínovští dorostenci podlehli vedoucím Karlovým Varům, dnes na ně čekal další nepříjemný oříšek - druhá Slavia Praha. A Verva dokázala svého soupeře naprosto zaskočit.
Více >
Zápasy - Junioři 02.12.2023

Junioři​ smazali dvoubrankové manko, nakonec ale s Plzní padli

Mladí hráči Vervy zakončili první fázi soutěže osmi nezdary, posledním soupeřem byla plzeňská Škoda.
Více >
Zápasy - Dorost 30.11.2023

Dorost v desetigólové přestřelce podlehl Energii

Velmi tvrdý oříšek čekal na litvínovské dorostence, ti totiž doma směřili síly s aktuálně vedoucím celkem tabulky. A nutno podotknout, že svou kůži nedali vůbec zadarmo.
Více >