Tiskové zprávy 16.12.2019
Autor: Tisková zpráva

Vervu posílí švédský reprezentační útočník Edwin Hedberg

Sportovní úsek lovil v nejvyšší finské soutěži. Litvínov posílí kolumbijský rodák z Medellína, který se hokeji naučil ve Švédsku. Pravidelný mládežnický reprezentant Tre Kronor se ukázal i v národním týmu seniorů. Pětadvacetiletý dobře bruslící útočník by měl zlepšit litvínovskou produktivitu. Litvínovu se upsal prozatím do konce sezóny.
Edwin Hedberg se narodil v kolumbijském Medellínu, ale už od svých mládežnických let působil ve Švédsku. Pravidelně reprezentoval švédské mládežnické výběry. Svou kariéru v seniorském hokeji nastartoval v legendárním švédském klubu MODO, který vychoval řadu úspěšných hráčů pro NHL. Okusil ve dvou sezónách i ruskou KHL, kde nastupoval za Medveščak Záhřeb. Poté se vrátil zpět do Švédka a v nejvyšší soutěži nastupoval za Rögle a Skellefteå. „Edwina znám dobře z KHL z Medveščaku Záhřeb. Viděl jsem ho i ve Skellefteå a v Ässät Pori. Je to fantastický bruslař, má dobrou koncovku a je dobře technicky vybavený. Myslím si, že je pro nás jeho angažování logické, protože nám takový hráč v týmu chybí,“ říká skaut klubu Rostislav Dočekal.


Pro letošní sezónu se upsal finskému Ässät Pori, který hraje nejvyšší soutěž. Nastoupil k dvaceti čtyřem utkáním a připsal si jedenáct bodů za devět gólů a dvě asistence. Nyní posílí litvínovskou Vervu, které by měl pomoci k posunu do výších pater tabulky. „Je to hráč, který byl vychovaný švédským hokejem. Očekáváme od něj velký přehled, technickou hru s tlakem do branky a zakončením. Je to další impuls do našeho mužstva, abychom se posunuli do vyšších pater tabulky a vytvořili tím větší konkurenci v mužstvu,“ uzavírá generální ředitel klubu Jiří Šlégr. 

Statistiky Edwina Hedberga:

Konto našeho srdce 27.04.2021

Společně s ČSOB, Medicco a Wegget jsme pomohli malému Darýskovi a slečně Johance

Konto našeho srdce s podporou ČSOB, partnery Medicco, s.r.o. a Wegett.cz pomohlo malému Darýskovi a slečně Johance.
Více >
Mládež 16.04.2021

Útočník David Skuhrovec je v nominaci na MS do osmnácti let

Skvělá zpráva přišla z jihomoravského Vyškova. Trenéři reprezentační osmnáctky zveřejnili zúženou soupisku na mistrovství světa do osmnácti let, na které figuruje i litvínovský útočník David Skuhrovec.
Více >
Mládež 14.04.2021

Litvínovští hráči v mládežnických reprezentacích do osmnácti a dvaceti let

Sezona už je sice u konce, pro některé hráče ale ještě pokračuje. O nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých aktuálně bojuje útočník David Skuhrovec. S kategorií do dvaceti let se pak v rámci dalšího přípravného kempu připravují obránci Ondřej Baláž, Jiří Háva a útočník Lukáš Stehlík.
Více >