Tiskové zprávy 16.12.2019
Autor: Tisková zpráva

Vervu posílí švédský reprezentační útočník Edwin Hedberg

Sportovní úsek lovil v nejvyšší finské soutěži. Litvínov posílí kolumbijský rodák z Medellína, který se hokeji naučil ve Švédsku. Pravidelný mládežnický reprezentant Tre Kronor se ukázal i v národním týmu seniorů. Pětadvacetiletý dobře bruslící útočník by měl zlepšit litvínovskou produktivitu. Litvínovu se upsal prozatím do konce sezóny.
Edwin Hedberg se narodil v kolumbijském Medellínu, ale už od svých mládežnických let působil ve Švédsku. Pravidelně reprezentoval švédské mládežnické výběry. Svou kariéru v seniorském hokeji nastartoval v legendárním švédském klubu MODO, který vychoval řadu úspěšných hráčů pro NHL. Okusil ve dvou sezónách i ruskou KHL, kde nastupoval za Medveščak Záhřeb. Poté se vrátil zpět do Švédka a v nejvyšší soutěži nastupoval za Rögle a Skellefteå. „Edwina znám dobře z KHL z Medveščaku Záhřeb. Viděl jsem ho i ve Skellefteå a v Ässät Pori. Je to fantastický bruslař, má dobrou koncovku a je dobře technicky vybavený. Myslím si, že je pro nás jeho angažování logické, protože nám takový hráč v týmu chybí,“ říká skaut klubu Rostislav Dočekal.


Pro letošní sezónu se upsal finskému Ässät Pori, který hraje nejvyšší soutěž. Nastoupil k dvaceti čtyřem utkáním a připsal si jedenáct bodů za devět gólů a dvě asistence. Nyní posílí litvínovskou Vervu, které by měl pomoci k posunu do výších pater tabulky. „Je to hráč, který byl vychovaný švédským hokejem. Očekáváme od něj velký přehled, technickou hru s tlakem do branky a zakončením. Je to další impuls do našeho mužstva, abychom se posunuli do vyšších pater tabulky a vytvořili tím větší konkurenci v mužstvu,“ uzavírá generální ředitel klubu Jiří Šlégr. 

Statistiky Edwina Hedberga:

Zápasy - Dorost včera

Drama v Hradci Králové, dorostenci prohráli s Mountfieldem po nájezdech 2:3

V předvečer utkání litvínovského áčka narazili dorostenci shodou okolností na stejného soupeře, v rámci 17. kola nadstavby změřili síly s Hradcem Králové. Vyrovnaný zápas začal lépe pro domácí, zápletka přišla v závěrečné třetině. Hosté se prosadili dvakrát, hradečtí pouze jednou. O dělbě bodů musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byli...
Více >
Preview - Dorost před 3 dny

Zabere dorost proti Hradci Králové?

Mladé litvínovské naděje po sérii kolísavých výkonů zavítají na led královéhradeckého Mountfieldu. Ten v poslední době podává podobně nepřesvědčivé výkony. Souboj 3. se 13. odstartuje v 17:30.
Více >
Rozhovory - Dorost před 3 dny

Na play-off se musíme lépe připravit, burcuje spoluhráče Eric Iljuk

Litvínovský dorost má za sebou nabitý program, v jednom týdnu čelil třem soupeřům. Mladí chemici nejdříve schytali „desítku“ od Havířova, poté v prodloužení uspěli proti Třinci. V následném domácím zápase ztratili vedení s Libercem. Jak hodnotí probíhající ročník útočník Eric Iljuk?
Více >
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC VERVA Litvínov