Tiskové zprávy 16.12.2019
Autor: Tisková zpráva

Vervu posílí švédský reprezentační útočník Edwin Hedberg

Sportovní úsek lovil v nejvyšší finské soutěži. Litvínov posílí kolumbijský rodák z Medellína, který se hokeji naučil ve Švédsku. Pravidelný mládežnický reprezentant Tre Kronor se ukázal i v národním týmu seniorů. Pětadvacetiletý dobře bruslící útočník by měl zlepšit litvínovskou produktivitu. Litvínovu se upsal prozatím do konce sezóny.
Edwin Hedberg se narodil v kolumbijském Medellínu, ale už od svých mládežnických let působil ve Švédsku. Pravidelně reprezentoval švédské mládežnické výběry. Svou kariéru v seniorském hokeji nastartoval v legendárním švédském klubu MODO, který vychoval řadu úspěšných hráčů pro NHL. Okusil ve dvou sezónách i ruskou KHL, kde nastupoval za Medveščak Záhřeb. Poté se vrátil zpět do Švédka a v nejvyšší soutěži nastupoval za Rögle a Skellefteå. „Edwina znám dobře z KHL z Medveščaku Záhřeb. Viděl jsem ho i ve Skellefteå a v Ässät Pori. Je to fantastický bruslař, má dobrou koncovku a je dobře technicky vybavený. Myslím si, že je pro nás jeho angažování logické, protože nám takový hráč v týmu chybí,“ říká skaut klubu Rostislav Dočekal.


Pro letošní sezónu se upsal finskému Ässät Pori, který hraje nejvyšší soutěž. Nastoupil k dvaceti čtyřem utkáním a připsal si jedenáct bodů za devět gólů a dvě asistence. Nyní posílí litvínovskou Vervu, které by měl pomoci k posunu do výších pater tabulky. „Je to hráč, který byl vychovaný švédským hokejem. Očekáváme od něj velký přehled, technickou hru s tlakem do branky a zakončením. Je to další impuls do našeho mužstva, abychom se posunuli do vyšších pater tabulky a vytvořili tím větší konkurenci v mužstvu,“ uzavírá generální ředitel klubu Jiří Šlégr. 

Statistiky Edwina Hedberga:

Zápasy - Dorost včera

Dobrý výkon dorostenců zhatily individuální chyby, Mladá Boleslav odváží dva body

Druhé kolo Extraligy dorostu se odehrálo na Zimním stadionu Ivana Hlinky, litvínovští dorostenci chtěli navázat na svůj úspěch v úvodním zápase sezony v Chomutově. Nicméně, po dobrém výkonu v prvních dvou třetinách si ze zápasu s Mladou Boleslaví odnášejí pouze bod.
Více >
Zápasy - Junioři včera

Nepovedený výkon juniorky znamenal ztrátu všech bodů s Havířovem

L i t v í n o v - Litvínovští junioři přivítali v sobotní poledne soupeře z Havířova, který však od prvních minut ukazoval své silné stránky a domácí tým udolal 4:2.
Více >
Preview - Junioři před 2 dny

Liga akademií pokračuje, do Litvínova přijede Havířov

Tuzemský hokej stále výrazně ovlivňuje epidemie koronaviru. Chemici měli tento týden odehrát utkání s Třincem a Havířovem, kvůli karanténě Ocelářů se ale střetnou pouze s AZetem. Sobotní utkání startuje v poledne.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
Mountfield HK