A-tým 15.02.2016
Autor: Redakce

Vytáhne se Litvínov na favorizovanou Spartu? V pátek na Boleslav!

S žádným jiným soupeřem nezažil Litvínov a jeho fanoušci tolik památných bitev, jako se Spartou. Co přinese ta středeční v Praze (18:30)?
This text will be replaced


Za všechny minulé zajímavé žlutočerné střety s odvěkým rivalem v Praze vzpomeňme alespoň tři.

1. V sezóně 1987/88 přijela Sparta na podzim pod Krušné hory 6. října.
Týmy vedli jako kapitáni Jaroslav Hübl a Jiří Hrdina. Po první třetině (1:1) se zápas ve druhé části změnil v divokou přestřelku. Padlo osm branek (4:4)! Sparta prohrávala 1:2, otočila na 4:2, Litvínov za dvě minuty a dvanáct vteřin zvrátil na 5:4.
Do třetího dějství se šlo za nerozhodného stavu 5:5. František Procházka dal šestý gól, Jiří Doležal vyrovnal na 6:6. Ale vzápětí Arnold Kadlec přiblížil výhru tehdejší „Cheze“ sedmým gólem.
Minuty běžely, byl tu závěr, power play Sparty. A při ní 16-letý Robert Reichel rozhoduje svým prvním ligovým gólem v životě. Trenér Hlinka se ho nebál poslat v klíčové chvíli na led.

2. 20. listopadu 1987 se bez přehánění část severních Čech stěhovala do Prahy.
O utkání dvou předních týmů tabulky byl v hlavním městě nevídaný zájem. Pořadatelé nakonec uvedli oficiální návštěvu 13 976! Tedy vyprodáno.
Po vyrovnaném úvodu se utkání změnilo ve žlutočerné peklo, Sparta nakonec vyhrála 9:1.

3. Podobná a podle všeho rekordní invaze litvínovských fanoušků do Holešovic se odehrála v ročníku 2010/11.
V úterý 25. ledna v 15 hodin se od stadiónu s podporou právě ze Sparty se vrátivšího útočníka Martina Ručinského, vydalo do Prahy pět autobusů litvínovských fanoušků. Historicky nejvyšší fanclubem oficiálně vypravený počet příznivců na zápas venku. Spousta dalších jela jako pokaždé auty, další se připojily v Praze.
Litvínov měl v hledišti převahu (minimálně co do hlasitosti). Na ledě také vyhrál 4:1. V té sezóně porazil Spartu čtyřikrát a neztratil ani bod, s celkovým skóre 11:4. Ani jednou nedostal víc než jeden gól.
--------------------------------------------------------------------------------------
Ve středu od 18:30 hodin to bude mít Verva velmi pravděpodobně těžší. Dlouho očekáváná přestávka přišla nakonec po třech výhrách skoro nevhod. Poprvé v sezóně získal tým ze tří utkání za sebou plný počet devíti bodů, a to nastupoval buď venku, nebo proti předním týmům tabulky (Hradci, Brnu a Plzni).
Podaří se navázat šňůru?

Sparta má (měla před pauzou) skvělou formu. Vyhrála devět zápasů za sebou s úžasným skóre 43:18. Padla až naposledy v neděli 7. února v Hradci (2:4). V tabulce jí patří druhé místo.

Verva pozve v pátek své fanoušky i originálním videem na domácí duel s překvapením sezóny z Mladé Boleslavi (17:30).
V neděli pak tým zamíří na led Ocelářů Třinec (15:00).

Tým se na finiš základní části připravuje od poloviny minulého týdne, včetně (zatím v náhradnickém) Petera Jánského.
Zápasy - Junioři před 2 dny

Neúspěšný výjezd do hlavního města, junioři prohráli se Spartou 3:5

P r a h a - Černožlutá juniorka si dnešním zápasem zřejmě zavřela dveře do vyřazovací části DHL Superpoháru. Sparta dala chemikům lekci z produktivity, po celou dobu vedla a nakonec zaslouženě zvítězila. Po čtvrté porážce z posledních pěti klání tak litvínovská naděje na postup existuje už jen v teoretické rovině.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Nejtěsnější možný výsledek! Dorost podlehl Vítkovicím 0:1

L i t v í n o v - Typicky fotbalovým výsledkem dopadl dnešní zápas dorostu proti Vítkovicím. O vítězi rozhodl v první třetině z přesilové hry Vřeský. Litvínovu se nepovedlo využít ani jednu z pěti přesilových her, které mu vítkovičtí darovali. Na obou stranách předvedli skvělý výkon brankáři.
Více >
Žáci před 2 dny

DEVÍTKA: Další demolice Ústí a první klopýtnutí

Litvínovská devátá třída se pomalu blíží k závěru své skupiny a my vám po dalších dvou zápasech přinášíme mládežnický přehled. Černožlutí si minulý týden jasně poradili s ústeckým Slovanem, tento víkend ale přišla první porážka na půdě Kladna. Nutno podotknout, že chemici jsou stále s velkým náskokem na čele tabulky.
Více >