Preview - Dorost 22.02.2019
Autor: Petr Význer

Vyzrají dorostenci na Hradec Králové?

Litvínovským dorostencům se v posledních týdnech vůbec nedaří. Dokáží si spravit chuť a zvrátit šestizápasovou sérii porážek v zápase s Hradcem Králové? Na tuto otázku odpoví zápas, který se odehraje na Zimním Stadionu Ivana Hlinky v sobotu od 16:30!
Dorostencům se nedaří a nezvládají důležité zápasy se soupeři, od kterých je dělí jen zlomek bodů. Tím posledním je utkání se Slavií. Oba soupeře dělil jen jeden bod. Litvínov se držel na posledním místě s 19 body. Poslední Slavie měla bodů 18. Pořadí i body se po dalším vzájemném zápase změnily. Takže to hlavní, o co v dalších utkáních hlavně půjde, je to, aby se odlepil z poslední příčky a zaútočili na vrchní patra tabulky.

Naopak královéhradecký Mountfield má bilanci posledních pěti klání dobrou. Postupně si dokázal poradit právě s dorostenci z Litvínova (2:1) a Plzně (4:1). Následovalo malé zaváhání proti Kladnu, se kterým prohráli 2:6. Poté Hradec deklasoval pražskou Slavii 5:2 a Bílé Tygry Liberec rozstřílel 7:3.

Vzájemné zápasy byly jen dva. Každý skončil vítězně pro tým, který hrál na domácím hřišti. To samozřejmě vyznívá lépe pro Litvínov. První vzájemný zápas se odehrál 5.1. na Zimním Stadionu Ivana Hlinky, se závěrečným skóre 4:2. Utkání č. 2 hostila ČPP Aréna, která viděla těsnou výhru domácích 2:1. Jestli se heslo "Můj dům, můj hrad" potvrdí i v tomto zápase teprve uvidíme.

Jasnou jedničkou v brankovišti Litvínova je David Čermák s úspěšností zákroků 92,02%. Produktivitě beků vládne Lukáš Hocelík (4+15). Týmové produktivitě zase Dominik Brouček (26+27), druhou příčku si drží zraněný Marek Slavík (24+26). Místo třetí stále náleží Marku Krockerovi (16+24).

Hradec se může spolehnout na brankáře Jakuba Tichého s úspěšností zásahů 92,73%. Nejlépe bodovaný hráč z hradecké defenzívy je Marek Pelda (8+23). V celkovém bodování vede Šimon Marha (28+28), na záda se mu lepí Lukáš Pajer (24+17) a třetí místo patří Matyáši Budinovi (16+16).
Konto našeho srdce před 2 dny

Konto našeho srdce spolu s partnerem Inno Comp Bohemia pomohlo opět Kačence

Kačenka si prošla mozkovou obrnou a v únoru oslavila již své 9. narozeniny. Jako dárek od nás dostala poukaz na intenzivní rehabilitaci Klim therapy, kterou nastupuje 3. června. Šek na částku 63 860 korun Kačence předali za společnost Inno Comp Bohemia ředitel Ing. Tomáš Francírek a za hráče A-týmu útočník Richard Jarůšek.
Více >
Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >