Rozhovory 12.10.2020
Autor: Ondřej Mach

Zápasy před prázdnými tribunami? Fanoušci jsou náš šestý hráč, tvrdí brankář Honzík

Chemici ani ve třetím utkání nového ročníku Tipsport extraligy nebodovali, v neděli doma podlehli Spartě 1:3. Verva se do zápasového programu vrátila po další karanténě, v následujících čtrnácti dnech si ale od hokeje znovu odpočine.
„Myslím, že to pro nás bylo hodně těžké. Většina týmů si covidem prošla a při prvních trénincích po návratu klukům nebylo dobře. Ale čekal jsem to teda horší. Těžko říct, jak to bude vypadat dál. Teď nás dva týdny nepustí na zimák, což asi nikdo nechápe,“ vypráví brankář David Honzík. 

Sedmadvacetiletý gólman dostal poprvé v sezoně důvěru od začátku a za svá záda pustil pouze tři puky, naopak kryl 36 střeleckých pokusů Pražanů. Na bodový zisk to přesto nestačilo, jeho protějšek Matěj Machovský inkasoval jen jednou. 

Tento extraligový ročník je ve všech ohledech zvláštní a nepředvídatelný. S náročnou situací si ale maskovaní muži musí poradit. „Mám štěstí, že je tady výborný trenér Zdeněk Orct. Hodně času strávíme u videa, koukáme na všechny možné věci,“ praví Honzík. 

Jednou z nezvyklých věcí jsou i zápasy před prázdnými tribunami. „Je to zvláštní, takový trénink ve velkém tempu. Ale z osobního hlediska mě to překvapilo, že to nebylo tak hrozné. Škoda těch lidí, tady v Litvínově jsou fanoušci náš šestý hráč,“ ví litvínovský brankář.

Celý rozhovor s Davidem Honzíkem:

Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce pomáhá dětským diabetikům

Se spolkem Diahelp Most spolupracujeme již delší dobu a dohodli jsme se na pomoci dětským pacientům s diabetem.
Více >
Rozhovory - Dorost před 3 dny

Tahoun Šprynar o startu sezony: Spokojení nejsme, děláme individuální chyby

Vstup do nového ročníku mu vyšel náramně. Jan Šprynar je po pěti odehraných utkáních lídrem produktivity litvínovských dorostenců, na kontě má už pět přesných zásahů. Co prozradil v rozhovoru?
Více >
Dorost 20.10.2020

PŘEHLED: Kdo vládne produktivitě dorostu?

Nejproduktivnějším hráčem černožlutých dorostenců je zatím Jan Šprynar, který v pěti utkáních nasázel pět gólů. Kdo následuje?
Více >