Zápasy - Dorost 30. 11. 2023, Jakub Štěrba

Dorost v desetigólové přestřelce podlehl Energii

Velmi tvrdý oříšek čekal na litvínovské dorostence, ti totiž doma směřili síly s aktuálně vedoucím celkem tabulky. A nutno podotknout, že svou kůži nedali vůbec zadarmo.

22. kolo, 30.11.2023, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
logo HC VERVA Litvínov
logo HC Energie Karlovy Vary
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
4 6
 • Třetiny

  0:4, 2:1, 2:1
 • Střely na branku

  39:28
 • Vyloučení

  3:2
 • Využití

  0:0
 • V oslabení

  0:0
 • Diváků

  85

 • Branky a nahrávky
 • Průběh zápasu

  0:4, 2:4, 2:5, 4:5, 4:6

 • Rozhodčí

  Folk – Kurtin, Janíček

 • Sestava domácích

  Udržal (21. Trejbal) – Břenda, Žák, Uhlík, Winkelhöfer (C), Honzík, Babka – D. Sedláček, L. Dostál, M. Peroutka (A) – Raichl, Koky (A), Kurnat – Vondráček, Bednařík, Petružálek.

 • Sestava hostů

  Kašpar (Kadoun) – Pelikán (C), F. Čermák, Kůrka, Dyk, Bednář, D. Postl – Michalov, Š. Šilhan, L. Slavík – Poizl (A), Tomek, V. Blažek – Kváš, Vaníček, Kyncl.


Reportáž

Vstup do utkání energetikům zkomplikovalo hned v první minutě oslabení. V něm zahrozil Václav Raichl. Puk však proletěl kolem branky a tak Petr Kašpar zůstal bez práce. Jakmile byli karlovarští mladíci v plném počtu vyrazil k brance David Poizl, ke střele se dostal poměrně pozdě a tak trefil pouze boční síť. Vzápětí se do akce hrnul Jindřich Koky a postaral se Petrovi Kašparovi o další zákrok. První gól vstřelil téměř v polovině třetiny David Poizl, který z mezikruží pálil do vrchní části branky. Gólovou oslavu musel David o chvilku odložit, neboť jeden z litvínovských hráčů se před ním otočil tak šikovně, že mu podrazil nohy a karlovarský útočník předvedl v kruhu poloviční salto.

V další početní výhodě se před karlovarskou brankou objevil Václav Raichl a kousek od ní se opřel do puku. Na dva pokusy Petr Kašpar puk zkrotil. Ve čtrnácté minutě to na Kryštofa Udržala zkoušel tváří v tvář Kryštof Dyk. Litvínovský gólman však byl neoblomný a energetici neuspěli ani s následnou dorážkou. Druhý gól energetiků padl v čase 15:49, když si Šimon Šilhan vybojoval u mantinelu kotouč a sjel si k mezikruží, kam dojížděl Michal Kváš, který naservírovaný puk s ledovým klidem poslal kolem tyčky do branky - 0:2.

Uplynulo pouhých čtyřicet jedna sekund a karlovarská střídačka se znovu radovala, když Petr Tomek a Pavel Kůrka připravili šanci pro Vlastimila Blažka. Ten dokázal z úhlu, poslat puk nad Kryštofem Udržalem, který si kryl bližší tyčku, do vzdálenějšího rohu branky - 0:3. Šest, osm, devět v jedné řadě, tak to byl v kostce čtvrtý gól Energie. Pavel Kůrka prokličkoval bránícím hráčům a u mantinelu si dojel na úroveň Vlastimila Blažka, který hned puk předal Petrovi Tomkovi a ten ho neomylně zavěsil pod víko - 4:0.

Ve druhé třetině se do litvínovské branky postavil Tobias Trejbal. O čisté konto přišel Petr Kašpar v čase 20:36, když před brankou Energie zůstali Václav Raichl a Jindřich Koky proti, kterým stál pouze jeden bránící hráč a Petr Kašpar - 1:4. Po návratu z trestné lavice se o slovo znovu hlásil Václav Raichl, ale Petr Kašpar mu u tyčky žádný prostor nenechal a puk vyrazil. Na druhé straně si na Tobiasi Trejbalovi vylámal zuby Vlastimil Blažek. Před polovinou třetiny se zvýšila frekvence útočných akcí Litvínova, ale Petr Kašpar je zvládal likvidovat. Uspěl až Jan Honzík, před nímž v mezikruží skončil kotouč poslaný od mantinelu. Litvínovský obránce se nerozmýšlel a okamžitě ho poslal pod víko karlovarské branky - 2:4.

Podobná akce stála u páté branky Energie. Jonáš Vaníček se v kruhu dostal po přihrávce Kryštofa Dyka k puku a naservíroval ho do mezikruží na Michala Kváše, který pálil přesně - 2:5. Po inkasované brance se litvínovští mladíci usadili v pásmu. Petr Kašpar však byl ve střehu. V posledních dvou minutách prostřední části nejprve pálil David Sedláček, jemuž Petr Kašpar nenechal mezi svými betony ani milimetr místa. Tobiase Trejbala rozpohyboval Petr Tomek a poté Vlastimil Blažek, ale litvínovský brankář si gól na cestu do šatny nenechal přibalit.

Na zeď v litvínovské brance narazil ve čtyřicáté páté minutě Šimon Šilhan. V polovině třetiny na Petra Kašpara opět nevyzrál David Sedláček. V padesáté čtvrté minutě spálil Trejbal šanci Petra Tomka. O chvíli později slavila litvínovská střídačka a to hned dvakrát během šedesáti šesti sekund. Nejprve udeřil Jindřich Koky a autorem kontaktního gólu byl Marek Peroutka, který nedal svou střelou Petrovi Kašparovi šanci. Energetici si následně drželi pásmo a tím oddalovali šanci litvínovských koučů sáhnout k power-play. Naděje domácího týmu v čase 59:17 zmařil Vlastimil Blažek, kterému gólovou šanci přenechal Petr Tomek. Po napínavém závěru si energetici připisují další výhru.

Fanshop