Zápasy - Junioři 11. 10. 2024, Vojtěch Honzík

Junioři fotbalově dobyli Jihlavu!

Mladí hráči Vervy se tento hrací týden představí na venkovním tripu, první zastávkou byla Jihlava.

12. kolo, 11.10.2024, Jihlava, Malá hala
logo HC Dukla Jihlava
HC Dukla Jihlava HC VERVA Litvínov

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 39:36 J. Peroutka (Hora, Pospíšil; 5/3)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Čunocka, Hort – Zídek, Polák

Frgál – Löffler, Vildomec, Jeletz, Suchánek, Pražák, Černý, Mrtka – Chvátal, Báťa, Nosek, Peš, Burkov, Fiala, Jungwirth, Kudrna, Chlubna, Niederhafner, Kupriianov, Váňa.

Trejbal – Winkelhöfer, Kubíček, Bystřický, Prokeš, Hora, Vyhlídal – Grosskopf, Postl, J. Peroutka, Raichl, Scafari, Tůma, Čech, Topol, Stasjuk, Mišanko, M. Peroutka, Pospíšil.

Litvínovští se s Duklou kvůli systému soutěže vloni nepotkali. Předminulou sezónu na sebe narazili čtyřikrát a hned třikrát se radovali hráči Vervy, ani jednou se přitom neprodlužovalo.

Dnešní duel započal brzkým vyloučením na straně hostí, které v největší šanci nepotrestal Mrtka. Ten dostal nabito na levou stranu, ale z první nenašel místo u bližší tyče. V plných stavech zase zahrozil Chvátal, jenž vybojoval puk za brankou soupeře a vybruslil si rychle před ní, do sítě ovšem touš nepropasíroval. Oba celky následně ustály oslabení a když sám u levé tyče poté ani natřikrát neuspěl Nosek, odcházelo se do kabin za neměnného stavu.

Prostřední periodu odšpuntoval Scafari. Nejprve neuspěl ranou z mezikruží, vzápětí se k černému nesmyslu prodral ještě u levé tyče, proti byl beton Frgála. Nevedlo se ani Peroutkovi, který zůstal sám na levé straně, ještě popojel směr svatyně domácích, avšak vypálil jen do jejího strážce. K levé tyči se později dostal také Scafari, jenže mířil mimo. Když už se zdálo, že i druhé dějství gól nepřivane, využil Litvínov dvojnásobnou přesilovou hru. Čtyřiadvacet vteřin před sirénou Jan Perotuka zakončil zprava rychlý ťukes svých barev.

Poslední dějství rozepsal Mrtka, jenž se trhl na levé straně, Trejbal zakročil betonem. Poté zprava zatáhl touš do útočné třetiny Kudrna, předal v palebné pozici Jungwirthovi, jenže muž s maskou Vervy opět zakročil. Další šanci na vyrovnání měla Dukla vzápětí v početní výhodě, trenéři si dokonce vzali time-out, leč skóre se neměnilo. Když pak v samotném závěru základní hrací doby nadvakrát dorážkami nevyrovnal Báťa, brali Severočeši za jediný gól všechny body.

Již zítra čeká na černožluté další extraligový duel, představí se na ledě brněnské Komety.