Zápasy - Junioři 04. 10. 2024, Vojtěch Honzík

Junioři zlomili velkou přestřelku v nájezdech!

Mladí hráči Vervy na své konto zapisují další cenný skalp. Vítězství slaví po velké přetahované v základní části i nájezdech.

10. kolo, 04.10.2024, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
logo HC Vítkovice Ridera
HC VERVA Litvínov HC Vítkovice Ridera
4sn 3

1:0, 1:2, 1:1 – 0:0 – 1:0
  • Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 5. J. Peroutka (René Kubíček, Winkelhöfer), 40. M. Hora (D. Čech), 47. Kladivo (Jonáš Bednařík), rozh. náj. D. Čech

Branky a nahrávky HC Vítkovice Ridera: 25. Fasner (Glas, Žídek), 31. Štiak (M. Přibyl, Man), 59. Bialy (Fasner, Pavelec)

• Průběh zápasu

1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3

• Rozhodčí

Zubzanda, Glanc – Kokrment, Herles

Trejbal – Winkelhöfer, Kladivo, Kubíček, Bystřický, Prokeš, Hora, Vyhlídal – Grosskopf, Postl, J. Peroutka, Raichl, Scafari, Čech, Bednařík, Topol, Stasjuk, Mišanko, M. Peroutka, Pospíšil.

Vávra – Man, Drábek, Bialy, Zvejška, Glos, Čuba – Fasner, Muroň, Tobola, Přibyl, Kovalčík, Glas, Pavelec, Milata, Douda, Žídek, Fojtík, Štiak.

Oba celky na sebe kvůli systému soutěže vloni nenarazily, poslední vzájemný duel se tak datuje až do jara sezóny 2022/2023. Tehdy po velké přestřelce 5:4 slavili domácí Ostravané. Byla to ovšem s Litvínovem tehdy jediná radost, předchozí tři duely totiž opanovali černožlutí.

Ti začali lépe i dnes. Brzké vyloučení Ridery sice ještě nevyužili, ale přesně vteřinu po vypršení trestu Mana rozepsal střelecký zápis Jan Peroutka. Vítkovice jen v první části putovaly za katr ještě třikrát, situace ve čtyřech ale vždy ustály. A protože samy nevyužily dvě, odcházelo se poprvé do kabin za nejtěsnějšího možného vedení Vervy.

To zkraje druhé části změnil Šimon Fasner, kterému se podařilo vyrovnat. V polovině střetnutí navíc domácí putovali do čtyř, čehož k otočce v utkání využil Matěj Štiak. Když už se viděly oba celky podruhé v šatně, podařilo se uspět kapitánovi Litvínova Matěji Horovi, o osudu dnešního střetnutí tak měla rozhodnout až závěrečná pasáž hry.

V ní paradoxně padl jediný trest, přestože do té doby byl poměr vyloučených 6:6. Pojďme ale popořadě. Další obrat v zápase dokonal Jan Kladivo, avšak necelé dvě minuty před závěrečným hvizdem poslal vyrovnaný souboj do prodloužení Šimon Bialy. Jenže ani nastavená pětiminutovka vítěze neurčila, na řadu tak přišly samostatné nájezdy.

A bylo se na co dívat. První tři exekutoři uspěli, další dva ne, pak ano, pak ne... Nakonec rozhodla až devátá série a Dominik Čech, když skóre 4:3 platilo i v nájezdech.

Hned zítra čeká na černožluté další domácí duel, před svými fanoušky hostí od 17:00 třinecké Oceláře. Tak přijďte fandit!