Zápasy - Dorost 28. 09. 2024, Jakub Štěrba

Skvělý víkend dorostu! Osmi góly vymazal kladenské Rytíře

Dorostenci Litvínov včera vyhráli v pražském Edenu 6:2, na tři body z ledu soupeře navázali dnes na stadionu Ivana Hlinky, kde osmi góly zničili Kladno.

92

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 16. Trefný (Klempíř, Kváš), 18. Klempíř (Kváš, Trefný), 30. Trefný), 40. Klempíř (Postl, Trefný), 43. Vondráček (Záruba), 46. Trefný (Postl), 47. Rambousek (Petružálek, Babka), 56. Müller (Žák, Petružálek)

Branky a nahrávky Rytíři Kladno: 16:22 Soukup (Hlavsa), 51:51 Gelhof (Borkovec, Hausner).

1:0, 1:1, 7:1, 7:2, 8:2.

Čamra – Svoboda, Kýček

Udržal (Winkelhöfer) – Šindelář, Kudrna, Babka, Žák, Postl, Müller – Vondráček, Klempíř, Rambousek – Trefný (C), Kváš, Skála – Petružálek (A), Gimmler, Záruba – Melančin.

Barchánek (Damašek) – Hausner, Mahovský, Borkovec (C), Zeus, Š. Kučera, J. Matějka, Soukup – Honisch, Gelhof, Trojna (A) – Pojkar, Hotařík, Hlavsa – Sivek, Lisý, Maulis – Boháček.

Obě mužstva si zahrála v úvodních minutách početní výhodu, Litvínov dokonce dvě, nicméně domácí se prosadili až na konci šestnácté minuty při rovnovážném stavu, když do černého zamířil Jan Trefný. Radost domácím ovšem vydržela jen pár vteřin, jelikož Kladno bleskově zásluhou Filipa Soukupa srovnalo. Poslední slovo v úvodní části měli ale přece jen domácí, když domácím vrátil zpět ztracené vedení Adam Klempíř.

V polovině navíc Verva soupeři odskočila již na rozdíl dvou branek, znovu do černého zamířil Jan Trefný. Rytíři dostali možnost zkorigovat utkání z početní výhody pět na tři, činili se ovšem domácí brankář Udržal. To domácí v závěru druhé třetiny naopak přesilovou hru sami využili, i Adam Klempíř se dočkal své druhé trefy v zápase.

Černožlutí v poslední dvacetiminutovce nechtěli ponechat nic náhodě a svého soupeře zasypali dalšími přesnými trefami. Jako první to vzal Antonín Vondráček, na kterého následně navázal Jan Trefný, jenž zkompletoval hattrick. Již na rozdíl pěti branek nedlouho poté navýšil náskok Litvínova Matěj Rambousek. Kladno poté dostalo ještě jednu možnost hrát přesilovou hru pět na tři, tentokrát ji již Aleš Gelhof zužitkoval. Definitivní podobu výsledku dal jako poslední Karel Müller, i díky němu Litvínov porazil na svém ledě Kladno vysoko 8:2.

Robert Kaše

Dnes to byly dá se říct povinné body, pokud se chceme porvat o postup do horní pětky tabulky, ale nerodily se vůbec lehce. Věděli jsme, že pokud se nám nepovede začátek, kde Kladno bude hrát urputný hokej a to se potvrdilo. Neměli jsme potřebný pohyb a díky tomu vázla kombinace. Zbytečně jsme podstupovali souboje jeden na jednoho a tím neměli jistotu na hokejkách a nedostávali jsme se do potřebných šancí ke vstřelení gólu. Nejlepší z naší strany byla asi třetí třetina, jsme rádi za tři body.