Zápasy - Dorost 27. 09. 2024, Jakub Štěrba

Dorost šesti góly vyloupil pražský Eden!

Tohle se povedlo! Dorostenci Litvínova si vyšlápli i na druhé pražské S v této sezóně, po domácí výhře nad Spartou, tentokrát mladíci Vervy úřadovali ve vršovickém Edenu.

65

Branky a nahrávky HC Slavia Praha: 38. Egart (Skyba, Holejšovský), 51. Švancar (Mikš)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 5. Petružálek (Kudrna), 12. Babka (Trefný, Postl), 19. Müller (Skála, Vondráček), 21. K. Kváš (Trefný, Gimmler), 31. Rambousek (Petružálek, Babka), 40. Petružálek (Žák)

0:5, 1:5, 1:6, 2:6.

Horažďovský – Stacho, Černohlávek

Štěpánek (31. Netušil) – Skyba (C), J. Malacha, Verbeščuk, D. Filip, Hess, Oh – Holejšovský, Egart (A), Švancar (A) – Janoušek, Slížek, Mikš – Keller, P. Malacha, Ducháček – Volodin.

Pešout (Udržal) – Žák, Šindelář, Kudrna, Babka, Postl, Müller – Rambousek, Vondráček, Klempíř – Trefný (C), K. Kváš, Skála – Petružálek (A), Gimmler, Záruba – Melančin.

Severočeši otevřeli skóre už v páté minutě, když sešívané obraně ujel Jakub Petružálek a nadvakrát vyzrál na brankáře Štěpánka. Slávisté pak měli díky Švancarovi a Egartovi dvě dobré šance na vyrovnání, místo něj ale přišly další branky hostů. Ve 12. minutě využil přesilovku Adam Babka a 70 vteřin před první sirénou přesně vystřelil Karel Müller.

Ani do druhé třetiny nevstoupili svěřenci trenéra Kucharčíka dobře a už po 25 vteřinách z hole Kevina Kváše inkasovali čtvrtý gól. Přesně o deset minut později a krátce po konci jednoho z řady slávistických oslabení v prostřední části pak navíc už na 5:0 zvýšil Matěj Rambousek.

Střídání Štěpánka za gólmana Netušila hru na chvíli uklidnila. Švancar měl ve 33. minutě na holi jistý gól, litvínovský gólman Pešout mu ho ale skvělým zákrokem doslova ukradl. Pět minut nato se Pražané konečně dočkali, když Tadeáš Egart přesnou tečí využil početní výhodu. Radovat se nicméně dlouho nemohl, protože poslední slovo ve druhé třetině měli Litvínovští, konkrétně přesně zakončující Jakub Petružálek.

Ve třetí periodě padl jediný gól – Vojtěch Švancar v čase 50:58 využil nepozornosti v hostující obraně. O více už ale červenobílí náskok soupeře stáhnout nedokázali. Litvínov po skvělém výkonu porazil Slavii 6:2. Zítra na státní svátek doma Litvínov vyzve Kladno.

Robert Kaše

Do utkání jsme vstoupili aktivně, chtěli jsme už prolomit sérii proher. Měli jsme dobrý pohyb a Slavii v podstatě k ničemu nepustili. Konečně nám tam padly i góly, i když po první třetině mohlo být z naší strany skóre i výraznější. Měli jsme zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhráli za tři body.