asistent trenéra

narozen 25. června 1971

Litvínovský odchovanec, který zářil už v mládežnických kategoriích v domácí soutěži i v národním týmu. V roce 1989 byl draftován kanadským týmem Calgary Flames, v nejlepší lize světa nakonec odehrál během 11 let ve čtyřech klubech rovných 900 zápasů. Patří mezi nejúspěšnější české hokejisty, byl dlouholetým kapitánem národního týmu, se kterým získal 3 tituly mistra světa a olympijské zlato v Naganu 1998. Po ukončení hráčské kariéry krátce působil jako hlavní trenér litvínovského A-týmu, poté přešel k litvínovské mládeži. Později vedl mládežnické reprezentace, až si ho v roce 2018 vybral trenér národního A-týmu Miloš Říha jako svého asistenta. Po jeho boku absolvoval mistrovství světa 2019 a část další sezóny. Koncem října 2022 se stal asistentem Karla Mlejnka u A-týmu Vervy. Oba pojí dlouholeté přátelství a společné zkušenosti z národního týmu.