Zápasy 18. 01. 2013, Lucie Lobo

Starší dorost: Litvínov porazil Boleslav, Spěšný nedovolil domácím ani branku!

Ve třetím kole nadstavbové části vyrazili litvínovští dorostenci na led Mladé Boleslavi. V utkání se vyznamenali především oba gólmani. I přes pohlednou první třetinu žádná branka nepadla. Ve druhé Šimeček otevřel skóre, když s Baránkem předvedli parádní únik. Za chemiky na konci třetí třetiny pečetil výhru Stříbrný po přihrávce Weitze! Vyrovnané utkání tak vyhrál Litvínov, který podržel výborně chytající <strong>Patrik Spěšný</strong>!

31. kolo, 18.01.2013, Ml. Boleslav
logo BK Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav HC VERVA Litvínov
0 2

0:0, 0:1, 0:1

Růžička - Verner, Mašek L., Mašek J., Nastoupil, Šír, Bašus, Tůma, Hercig, Nedbal, Černý, Krupička, Borovec, Ďurač, Skořepa, Marks,Němec, Tržický, Groer, Sedmík, Durdil.

Spěšný - Kokeš, Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Šimeček, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Stříbrný, Poljanský.

První třetina nabídla líbivý a rychlý hokej, založený na vynikající práci brankářů. Hned v úvodu mohla Boleslav Severočechy, kteří trochu zaspali nástup, zaskočit ve stylu finále MS s Rusy v Německu, ale brankář senzačně nějakým způsobem chytil. Na druhé straně pak svou šanci promarnil Poljanský, jemuž někdo z bránících hráčů namazal přímo před Růžičku. Oku lahodící byla i souhra Kučery se Šimečkem, kteří unikli dva na jednoho. Na konci prvního dějství se dostal do samostatného úniku Vojtěch Němec, kterého však soupeř před zakončením z boku podrazil, dle názoru sudích v souladu s pravidly, ale přesto velmi nevybíravě tak, že celá situace skončila pro mladoboleslavského útočníka ošklivým zraněním.

Na úvod druhého dějství měla Boleslav možnost hrát přesilovku pěti proti třem, avšak s touto příležitostí nenaložili příliš dobře. Největší šanci měli, když brankář po jednom svým zákroku neměl situaci příliš pod kontrolou a nechal se natlačit až do brány, přičemž puk udržel ještě před brankovou čárou. Poté následovala série mnoha vyloučení, která proměnila dosud pohlednou hru v rozkouskovanou bramboračku, kdy se pískalo na obě strany něco snad každou půlminutu a méně. V té se však nejlépe zorientovali hosté, když využili chyby ve středním pásmu. Baránek pak předložil zpětně na volného Jaroslava Šimečka, jemuž obrana poskytla dostatečný prostor, aby puk uklidil do prázdné branky. Nutno podotknout, že tato akce byla ve stylu nedáš-dostaneš, neboť chvíli před tím na druhé straně neproměnil tutovku z otočky Krupička.

Po skončení série vyloučení se hra ustálila a nabrala zase tempo hodné extraligy staršího dorostu. Akce byly svižné, oku lahodící, ale oboustranně bezzubé. Boleslav srdnatě bránila a až na tu gólovou situaci se nedopouštěla závažnějších chyb. Litvínovští naproti tomu uplatňovali vyčkávací taktiku ze zabezpečené obrany a začala se projevovat jejich větší technická vyzrálost a lepší bruslení. Jen naráželi, jako například Ujfaluši s Řezníčkem, na výtečného Růžičku v bráně. V tomto duchu se víceméně odehrála i třetí třetina, v níž Boleslav sahala několikrát po vyrovnání, avšak chybělo jí to pověstné štěstí. Dobré šance měli Verner, Sedmík, Groer a Borovec, avšak brankář Spěšný je všechny vychytal. Čtyři minuty před koncem, když domácí plánovali hru power-play, však došly síly. Z toho pramenila kritická chyba v obraně, z níž byl nakonec brejk Weitze a Josefa Stříbrného, jenž brankáře prostřelil přes obránce patrně mezi betony. Boleslav chtěla zkusit hru bez brankáře i tak, ale veškeré naděje uhasilo zbytečné vyloučení.

BK Mladá Boleslav

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Chtěli jsme dnes navázat na dvojzápas s pražskými "S", s nimiž jsme nehráli špatně. Věděli jsme, že má Litvínov kvalitní tým a šikovné kluky, bruslařsky vyspělé. Z naší strany to bylo spíše bojovné utkání a ve hře nás udržel rozdíl jedné branky poté, když jsme ve vyrovnané hře 4 na 4 dostali gól. My jsme se bohužel nedostali k takovým těm čistým gólovým šancím. Chtěli jsme se tlačit do branky, hodně střílet, ale to nám úplně nevycházelo. Cením si však toho, že jsme neinkasovali v oslabení a kluci hráli s maximálním nasazením a obětavostí, ať už ve třech nebo ve čtyřech. Pak na konci jsme se chystali na power-play, ale po individuální chybě to bylo 0:2. A když jsme to chtěli zkusit znova, přišlo vyloučení a s tím už jde v závěru těžko něco dělat. Bohužel.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Z mého pohledu to byl zápas jako každý jiný. Bylo to trochu těžší, protože jsme každou chvíli hráli ve třech až čtyřech. Jsem rád, že se nám podařilo dát první gól. Druhá třetina byla velmi těžká, ale my jsme ji zvládli a říkal jsem pak, že když jsme ji zvládli, že bychom měli vyhrát celý zápas. Řekl bych, že Boleslavi pak ve třetí třetině už trochu docházela šťáva a využili jsme jediný brejk k navýšení náskoku na 2:0. Děkuji moc za výkon svému gólmanovi, ale nemohu opomenout i ostatní hráče, protože brankář chytá dobře i díky dobré hře dozadu. Tím chci pochválit celé mužstvo.