Zápasy 15. 03. 2013, Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov v druhém osmifinále zničil Liberec, rozhodla třetí třetina!

Litvínovští dorostenci dnes vyjeli k osmifinálové odvetě do Liberce. Litvínov předvedl úplně jiný výkon než v prvním zápase a smetl Liberec 6:1. O své výhře rozhodli ve třetí třetině, ve které dokázali nasázet svým sokům čtyři branky! Zítra se bude rozhodovat o postupu do čtvrtfinále opět na libereckém ledě.

2. OSF, 15.03.2013, Liberec
logo Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec HC VERVA Litvínov
1 6

0:0, 1:2, 0:4

Hosnedl (od 56. min. Stezka) - Šťáva, Kalfiřt, M. Šír, Hrníčko, Belovič, Klinger, F. Chlapík, Beránek, Havlín, Král, Gecko, Kupčík, Kratochvíl, Lakatoš, Škoda, Ordoš, Zedek, Divila, Heřmánek, Bělohorský.

Spěšný - Řezníček, Weidemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták, Šíp, Weitz, Šefl, Šimeček, Sýkora, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Chmelař, Stříbrný, Poljanský, Bárdoš.

Přestože prvních dvacet minut branku nepřineslo, jejich začátek tomu vůbec nenasvědčoval. A tyto signály vysílali hostující hráči. Během úvodních tří minut se zcela osamoceně před Hosnedlem ocitli Řezníček a Bárdoš, ovšem ani jeden si na libereckého gólmana nepřišel.

V dalším průběhu první třetiny už jsme byli svědky jen jedné velké šance. Tu obstarala dvojka Škoda Kalfiřt. Druhý jmenovaný ale nedokázal kotouč, po přihrávce napříč pásmem, umístit do sítě. Do druhé třetiny tak celky šly za stále bezbrankového stavu.

V té ale tento stav dlouho netrval. Josef Stříbrný využil zaváhání liberecké defenzivy a dorazil volný kotouč do branky. Následně mohl vyrovnat Kalfiřt, ale ten svou kličku nedotáhl, přestože Spěšného už vyšachoval. Za pár minut ztroskotal dokonce na tyči Chlapík, avšak pokračující akce branku přinesla. Jan Ordoš dostal puk na kraj brankoviště a liberecký útočník se nemýlil.

Jenže uběhlo půl minuty a hosté byli znovu ve vedení. Vrátil jim ho Jaroslav Šimeček, který zavěsil z pravého kruhu. Právě tento moment se nejspíše stal zásadním pro další vývoj zápasu. Do konce třetiny se skóre mohlo měnit ještě nejméně dvakrát, avšak smolař Kalfiřt znovu nepřekonal skvělého Spěšného a úspěšný nebyl ani na protější straně Řezníček.

Třetí dějství přineslo gólovou explozi Litvínovských. Předcházela jí ale ještě další šance domácího Kalfiřta, který se tentokrát proháčkoval přes dva zadáky, ale zůstal krok od svého cíle. Pak se ale rozjel litvínovský gólostroj. Michael Wiedemann si našel opuštěný kotouč po vhazování a vytrestal liberecký icing kotoučem pod horní tyčí. Po jeho brance se čekalo na závěrečnou pětiminutovku, kterou nastartovala Chlapíkova šance.

Poslední tři slova alě měli Chemici. Petr Ujfaluši dostal na pravém kruhu dostatek času a výstavní ranou zvýšil na tříbrankový rozdíl. Ten záhy navýšil Karel Šefl, jemuž kotouč prostrčil padající Sýkora a Šefl zacílil přesně mezi vyrážečku a beton Hosnedla. Pro něj to byla zároveň poslední akce v duelu, jelikož své místo přenechal Aleši Stezkovi. Ani on nezůstal dlouho nepokořen. Definitivní šestý hřebík do liberecké rakve zatloukl Jan Bárdoš, jenž zamířil přesně z pravé strany.

Osmifinálová série je tedy po dvou zápasech vyrovnaná 1:1 na zápasy a rozhodující duel je na programu zítra, tedy v sobotu 16. března, na ledě Liberce.

Bílí Tygři Liberec

Jan Šťastný (TJ Bílí Tygři Liberec): Dnešní zápas určitě nehodnotím pozitivně. Složilo nás množství individuálních chyb, které soupeř využil. Jako zlom vidím branku na 1:2, která přišla okamžitě po našem vyrovnání. Soupeř nás ale dnes přehrál na celé čáře, skvěle zachytal gólman, a vítězství si zcela zasloužil. Teď se začíná od znova a rozhodne zítřejší zápas. V něm se musíme vyvarovat chyb v obranném pásmu, protože tak, jako dnes, se v play-off hrát nedá.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Dnešní zápas nás určitě potěšil. Předvedli jsme o parník lepší výkon než na domácím ledě a od gólmana po posledního hráče v poli hráli kluci skvěle. A za to jim chci poděkovat. Zítra nás ale čeká hodně velký boj. Liberec je pořád skvělý tým a zítra očekávám velmi vyrovnaný zápas. Myslím, že zítra bude rozhodovat obranná hra a také gólmani.