Zápasy 14. 03. 2013, Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov v prvním osmifinále neuspěl, nepomohly ani dva góly Kučery

Černou středu litvínovského hokeje završil straší dorost, který především díky nepovedené první třetině prohrál úvodní zápas série s Libercem. Litvínov po celý zápas tahal za kratší konec provazu a hosté zaslouženě vyhráli. Další utkání sehrají v pátek v Liberci a v případě výhry rozhodující zápas připadne na sobotu.

1. OSF, 13.03.2013, Litvínov
logo Bílí Tygři Liberec
HC VERVA Litvínov Bílí Tygři Liberec
3 6

1:4, 1:1, 1:1

Spěšný - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Šíp, Weitz, Šefl, Pospíšil, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Chmelař, Bárdoš, Stříbrný.

Hosnedl - Šťáva, Kalfiřt, Šír, Hrníčko, Belovič, Klinger, Chlapík, Beránek, Havlín, Král, Gecko, Kupčík, Kratochvíl, Lakatoš, Škoda, Ordoš, Zedek, Divila, Heřmánek, Bělohorský.

V pozdních večerních hodinách sehráli starší dorostenci první osmifinálové utkání s Libercem. Černou středu pro litvínovská mužstva podtrhli i starší dorostenci, i když z úvodu utkání to tak nevypadalo. Už ve druhé minutě zápasu se dostal až před Hosnedla Ujfaluši. V zakončení byl ale faulován, a tak se zrodila první přesilovka pro domácí, kterou však chemici zužitkovat nedokázali.

Chemici v páté minutě propadli, Hrníčko uvolnil najetého Beránka, který tvrdě vypálil a jeho střelu ještě dokázal tečovat dobře postavený Jakub Kalfiřt – 1:0! Litvínov se dostával pomalu do tempa, v 10. minutě trestuhodně minul odkrytou branku domácí forvard Sýkora. O chvíli později se musel vyznamenat Spěšný, když rychlým skluzem vykopl gólovku Lakatoše. Ve 14. minutě šli domácí do tří, oslabení sice ubránili, ale v pokračující výhodě udeřil Michal Beránek, který přesnou střelou překonal Spěšného podruhé.

Litvínov nečekal s odpovědí příliš dlouho, Wiedemann dostal přihrávku na modrou čáru, vypálil a dobře postavený Ondřej Sýkora svým důrazem procpal puk za záda libereckého brankaře. Domácí byli nabuzeni kontaktní brankou, ale své šance neproměnily, poté Litvínov naprosto nezvládl defenzivu. Nejdřív se prosadil hostující útočník Robin Škoda, který byl nejdůraznější na brankovišti. O 12 vteřin později bylo s chemiky ještě hůře, když Michal Beránek využil přesilovou hru při vyloučení Pospíšila.

Do prostřední periody vstoupili domácí jako vyměnění, hýřili pohybem a Liberec v některých pasážích hry přehrávali. Ve třetí minutě druhé třetiny Litvínov snížil na rozdíl dvou branek. Řezníček zavezl puk, našel Tomáše Kučeru, který se dokázal zbavit svých obránců a tvrdou ranou vymetl pravý horní roh hosnedlovy branky! O dvě minuty později měli chemici i štěstí, když Havlínova pumelice orazítkovala tyč branky Spěšného.

Litvínov dobře bránil střední pásmo a liberečtí se zdáli být příliš spokojení s vypracovaným náskokem, a tak pouštěli domácí do nebezpečných výpadů. Jen 26 vteřin scházelo Litvínovu, aby druhou třetinu vyhrál. Šťáva našel u levé tyče čekajícího Jana Ordoše, který nenápadnou střelou překonal domácího brankaře po páté!

Do závěrečného dějství šel Litvínov s úmyslem, že už nemají co ztratit. Chemici byli aktivnější jak Liberec, ale prodrat se přes libereckou obranu bylo někdy dost obtížné. V polovině závěrečné periody udeřili opět liberečtí, když Ordoš odvedl skvělou práci za litvínovskou brankou a adresoval přesnou přihrávku na volného Filipa Chlapíka, který rychlou ranou nedal šanci Spěšnému zasáhnout.

V závěru zápasu měli domácí výhodu přesilové hry a tu také zužitkovali. Šimeček vybojoval puk v rohu kluziště, našel číhajícího Řezníčka, který vypálil. Na jeho střelu byl ještě Hosnedl připravený, ale na dorážku Tomáše Kučery byl už krátký. Na zvrat bylo už pozdě a hosté si tak dovážejí první výhru z semifinálové série, která bude pokračovat páteční odvetou v Liberci.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Celý zápas dnes rozhodla první třetina, protože nekázní, kdy jsme se nechali zbytečně vyloučit jsme nekázní první třetinu prohráli 4:1. To rozhodlo o celém průběhu zápasu, navíc Liberec byl lepší jak my, lépe bruslil, kombinoval a lépe se prosadil střelecky. Nám dělalo velké problémy, aby jsme trefili branku, neměli jsme svůj den. Nehráli jsme to co jsme si řekli, ani takticky jsme nehráli jako jindy. Samozřejmě soupeř jako je Liberec dokáže využít těchto individuálních chyb a dneska se to potvrdilo.

Bílí Tygři Liberec

Jan Šťastný (Bílí Tygři Liberec) Věděli jsme, že Litvínov v nadstavbě skupiny B dominoval. Připravili jsme se na to, šli jsme do utkání s respektem a víme i z předchozích let, že je jedno jestli je to tým ze skupiny A nebo ze skupiny B, protože zápasy jsou to stejně vyrovnané. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, když se hrálo v takovou to pozdní hodinu. Jsme spokojení, ale samozřejmě není nic rozhodnuto, soupeř je kvalitní, výborně bruslí a mají tři vyrovnané pětky, takže ještě není nic hotového.