Zápasy 16. 03. 2013, Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov ve třetím osmifinále nestačil na Liberec a v sezóně skončil!

Litvínov nestačil v rozhodujícím utkání na liberecké hráče a v této sezóně končí. Litvínovští hráli s domácími přes půl zápasu vyrovnanou partii, ale poté dokázali svůj tlak liberečtí hráči zužitkovat. V poslední periodě ještě dokázali přidat další tři branky a Litvínov dokázal odpovědět pouze jednou.

3. OSF, 16.03.2013, Liberec
logo Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec HC VERVA Litvínov
4 1

0:0, 1:0, 3:1

Hosnedl - Šťáva, M.Šír, Klinger, Beránek, Havlín, Kupčík, Zedek, Divila - Kalfiřt, Hrníčko, Belovič, F.Chlapík, Král, Gecko, Kratochvíl, Lakatoš, Škoda, Ordoš, Heřmánek, Bělohorský

Spěšný - Řezníček, Wiedmann, Moravec, Štěpka, M.Jonák, Šesták, Šíp, Weitz, Šefl, Šimeček, Sýkora, V.Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Cmelař, Stříbrný, Poljanský, Bárdoš

Zápas začal poněkud volněji. První šanci na změnu stavu měli hosté, když dostali výhodu přesilovky, avšak ta se jim vůbec nepodařila. První gólovka byla od domácích, když se Chlapík ocitl sám před brankou Litvínova, ale puk do ní neuklidil. První třetinu provázela další mnohá vyloučení, ale ani jeden z týmů je nedokázal využít.

V patnácté minutě zahrozili domácí Lakatoš a Hrníčko, ale bez úspěchu. V dalším závaru před brankou se objevil opět Lakatoš, ani tentokrát však žádná změna stavu nebyla. Ke konci první třetiny bylo také trestáno mnoho hráčů, že se skoro nevešli na trestné lavice.

Ve druhé třetině začínaly stoupat síly domácích. Ačkoliv čelili mnoha oslabením, dokázali je bez problémů ubránit a ještě se dostat ke střelám. Ale i hosté měli šance. Největší byla zřejmě od Řezníčka, jenž využil zmatenosti libereckého gólmana, ale ani v tomto případě gól nepadl. Až třicátá čtvrtá minuta pohnula se skóre. Po neúprosném tlaku v útočném pásmu Liberce se trefil Jan Ordoš - 1:0.

Velkou šanci snížit měl v třicáté deváté minutě hostující Sýkora, jenž byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Gólman domácích ale Sýkoru vychytal a do třetí třetiny šli Tygři s hubeným náskokem.

Tento hubený náskok však nabral na váze hned v prvních minutách třetí části. Po počátečném tlaku puk vsítil Filip Chlapík - 2:0. Poté v nenápadné akci operovali Martin Šír s Matúšem Belovičem, jenž ještě zvýšil náskok – 3:0. Odpověď mohla přijít v čtyřicáté osmé minutě, kdy se hostující Kučera dostal do úniku. Až čtyři minuty před koncem se podařilo Litvínovu skórovat. Tomáš Kučera z otočky propálil všechno před sebou – 3:1.

Hosté si ještě vzali time-out a zkoušeli hru v šesti. Vyvinuli dostatečný tlak, ale branka již nepřišla. Minutu před koncem pouze do prázdné klece zavěsil domácí Jakub Kalfiřt - 4:1 – a tím zpečetil celý zápas. Do čtvrtfinále se tedy podívá Liberec.

Bílí Tygři Liberec

Jan Šťastný (Bílí Tygři Liberec): Musím říct, že jsme odehráli asi nejlepší zápas v sezóně co se týká taktické stránky. Nebylo to jednoduché, chybí nám Vojta Havlas, který pomáhá juniorům. Byli jsme dole po včerejším utkání, ale sebrali jsme se. Základ byl dneska perfektní gólman, který chytal famózně, a všichni hráči kteří dneska nastoupili, měli odhodlání a jsme rádi, že jsme to splnili.