Zápasy 23. 02. 2013, Lucie Lobo, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov zvítězil nad Mladou Boleslaví, kterou přestřílel v poměru 59:19

Jednostranné utkání, které ovládl Litvínov, který neustále přehrával Boleslav a ta hrozila jen z ojedinělých brejků. Body tak zaslouženě zůstaly na domácím ledě.

39. kolo, 22.02.2013, Litvínov
logo BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov BK Mladá Boleslav
3 1

1:0, 1:1, 1:0

Spěšný - Wiedemann, Moravec, Štěpka, Šesták, Vostárek, Šíp, Weitz, Šefl, Pospíšil, Šimeček, Poljanský, Ujfaluši, Chmelař, Bárdoš, Stříbrný.

Ašenbrenner – Borovec, Černý, Ďurač, Durdil, Eftimov, Hercig, Mašek, Nastoupil, Němec, Planý, Sedmík, Semrád, Šír, Švejda, Tržický, Tůma, Verner, Veselý.

Zápas plný střel a převaha domácího týmu, tak by se dal zhodnotit včerejší zápas mezi Litvínovem a Mladou Boleslaví. V 11. minutě byl Ujfaluši neúspěšný v trestném střílení a o minutu později neúspěšný pokus při TS zopakoval hostující Sedmík. V 16. minutě se Litvínov dostal do vedení po nádherné akci celého litvínovského útoku, na jejímž konci stál Dominik Štěpka. Střely na branku po úvodní třetině byly v poměru 21:7, což jednoznačně ukazuje na větší aktivitu domácího týmu.

Druhou třetinu už se Boleslav trošku zvedla, ale tomu napomohlo také to, že domácím trvalo, vyrovnat se se zvýšenou iniciativou Boleslavi a zbytečně se utápěli v kličkách a kombinacích, místo důrazné střelby. Vrcholem domácího zmaru byl náhodný únik boleslavského Vojtěcha Sedmíka, který proměnil v diváky celou černožlutou pětici, i s jinak spolehlivě chytajícím Spěšným a na začátku 30. minuty vyrovnal stav utkání. V této fázi byla citelně znát neúčast zraněných hráčů, zejména Baránka a jeho tvrdých střel od modré. Krom Baránka chyběl také gólan Klečka, toho ale skvěle nahradil Spěšný, dále Kučera, Řezníček, Sýkora, Jonák a dlouhodobě zraněný Dunko. V závěru druhé třetiny vrátil litvínovským vedení David Weitz po pěkné kombinaci celého útoku.

Ve třetí třetině se opakovala scenérie z úvodní dvacetiminutovky. Litvínovští tlačili, přehrávali hosty, ale místo důrazné střely přišla přihrávka, a tak se boleslavským dařilo udržet přijatelný stav a hlavně naději na náhodný útok a možný zisk bodů. Litvínov ale hrál velmi zodpovědně v obraně a v podstatě všechny boleslavské pokusy o útok ztroskotaly ve středním pásmu. Uklidňující branku dal Litvínov až v powerplay, kdy se do prázdné brány trefil Petr Ujfaluši po přihrávce Šimečka. Poměr střel ve třetí třetině 21:4.