Zápasy 17. 02. 2013, Lucie Lobo

Starší dorost: Vyhrocené utkání ve Vsetíně ovládl Litvínov a zvítězil 7:2

Litvínovští dorostenci navštívili led ve Vsetíně a v tomto vyhroceném utkání jednoznačně ovládli celé utkání. Hlavní rozhodčí se činil, což lze vidět na poměru vyloučených 12:13. Důležité ale je, že černožlutí nasázeli Valachům sedm branek a odvezli si tři body domů.

38. kolo, 16.02.2013, Vsetín
logo Vsetínská hokejová
Vsetínská hokejová HC VERVA Litvínov
2 7

0:1, 2:4, 0:2

Gottwald - Hajda, Žabčík, Svozílek, Vašíček, Hryciow, Ščotka, Hohl - Pancza, Forch, Světlík, Račický, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Abdul, Hořanský, Rod.

Spěšný - Weidemann, Moravec, Šesták, Vostárek, Šíp - Řezníček, Štěpka, Weitz, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Chmelař, Poljanský, Bárdoš.

Do zápasu s Litvínovem vstoupili starší dorostenci VHK náporem. Hned po několika vteřinách zakončoval z dobré pozice Kuchařík a celkově si, během úvodních dvou minut, připsal hostující brankář Spěšný čtyři, ne zrovna lehké, zákroky. Hosté poprvé vážněji zaútočili v čase 2:58 a první střelu ihned proměnili v gól. Pomohlo jim i štěstí, když se sražený pokus Ujfalušiho zatoulal přímo na hůl osamoceného Davida Weitze. Pro něj pak už nebylo problémem trefit z blízka prázdnou klec. V šesté minutě měl VHK možnost ke srovnání v přesilové hře. Nakonec byl ale rád, že i po jejím skončení svítil na časomíře stav 0:1. Chybu na útočné modré totiž využil Kučera, ujel do brejku, v zakončení ale branku Gottwalda minul.

Další průběh třetiny přinesl poměrně vyrovnanou hru. Domácí byli o něco aktivnější, Litvínovu pak stačilo čekat na vsetínské chyby. Jejich série přišla především v minutě patnácté. Hosté jeli v krátkém sledu dvakrát sami na Gottwalda, ten ale svůj tým výrazně podržel. Vsetín měl blízko k vyrovnání po střele Kuchaříka, kterou ale výborným zákrokem lapačkou vychytal Spěšný. Vůbec největší šanci VHK měl ale půl minuty před sirénou na holi Grygar. Po pohledné samostatné akci jej našel křižnou přihrávkou Abdul, domácí útočník ale zblízka zamířil jen do boční sítě. První třetinu tak vyhrál poměrem 1:0 Litvínov.

Druhá perioda začala stejně jako první – velkým tlakem Vsetína. Hned několik dobrých příležitostí měl na holi Grygar, domácímu ostrostřelci ale zřejmě nebylo souzeno skórovat. V pětadvacáté minutě přišla valašská přesilovka – a v ní zvýšení hostujícího náskoku. Nepoučitelní Vsetínští znovu pustili do brejku Tomáše Kučeru a ten střelou na vyrážečku nedal Gottwaldovi šanci. O chvíli později bylo s VHK ještě hůř. Domácí totiž nabídli Litvínovu dlouhou přesilovku pět na tři. Hosté ji sice prohospodařili, avšak právě ve chvíli, kdy se i druhý vyloučený Valach vracel na led, se ve skrumáži odrazil puk před Davida Weitze a ten už podruhé v utkání zakončoval pohodlně „do prázdné“. O dvě minuty později pak zasadil Vsetínu smrtící ránu Radim Řezníček. Ten měl před domácí svatyní dostatek času nabrat puk na bekhend a odrazem o břevno jej poslat do sítě.

To už bylo na Gottwalda v brance moc a nechal se vystřídat Vlachem. Hosté, uklidněni čtyřbrankovým náskokem, pak na chvíli zapomněli na disciplínu, třikrát během jediné minuty faulovali a i Vsetín si tedy zahrál v pěti proti třem. Po několika spálených šancích se Valaši, v samém konci dvojnásobné výhody, dočkali gólové radosti. Jindřich Abdul dokázal usměrnit letící puk mezi Spěšného betony a vykřesal tím Vsetínu plamínek naděje. Stačily však pouhé dvě minuty a Valaši si ho sami sfoukli. Úplně totiž zapomněli na Jana Chmelaře, vracejícího se z trestné lavice a ten proměnil krásný Vostárkův pas přesnou střelou k pravé tyči. Poslední slovo v prostřední periodě ale přeci jen patřilo Vsetínu. Jan Ščotka se v útočném pásmu šikovně uvolnil a následnou střelou způsobil poplach mezi pavouky v levém horním rohu hostující brány. Do šaten ale přesto Valaši neodcházeli v dobrém rozmaru.

Třetí dějství již hosté bez problémů kontrolovali. Již po osmnácti sekundách se v přečíslení dva na jednoho dostal do šance Štěpek, Vlacha ale nepokořil. Ve čtyřicáté páté minutě už se ale hostům zvýšit povedlo. Valaši v oslabení nevyužili možnost vyhodit puk a pykali za to. Štěpek ještě na Vlacha nevyzrál, odražený puk ale od modré napálil nekompromisně do sítě David Šesták. Hosté pak neproměnili několik velkých šancí – Řezníček v brejku nepřekonal Vlacha, jeho spoluhráč zase střílel pouze do tyče. Vsetín oproti tomu nevyužil výhodu hry proti třem - nevytvořil si v ní v podstatě žádnou příležitost.

Závěr střetnutí byl ovlivněn nejen stavem, ale též množstvím vyloučení na obou stranách. Čtyři minuty před koncem ale přeci jen ještě jeden gól padl. Přesilovku využil Petr Ujfaluši, který bez problémů zakončil pohlednou kombinaci spoluhráčů a zvýšil rozdíl ve skóre už na pět branek. Společně se sirénou se na Lapači strhla hromadná bitka, do níž se zapojili i hráči ze střídaček. Nic to již ale nemohlo změnit na tom, že Litvínov vyhrál po zásluze 2:7.