Zápasy 01. 12. 2023, Daniel Tichý

Verva si na Brízgalu nepřišla a Kladno tak bere tři body

Ve čtyřiadvacátém kole zajížděl Litvínov na led Kladna. Verva bohužel nedokázala vstřelit v utkání ani jednu branku a Kladno bere tři body za výhru 3:0. V dalším kole Verva zavítá na led Vítkovic a to v neděli. Utkání startuje v 17:00.

2493

Branky a nahrávky Rytíři Kladno: 27. Pytlík (Smoleňák, Klepiš), 35. M. Procházka (Dotchin, Melka), 59. Kusý (Dotchin, Brízgala).

Úlehla, Veselý – Klouček, Šimánek

Brízgala – Dotchin, Hejda, Ticháček, Martenet, Babka, Slováček – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Sideroff, Pytlík, Frolík – Smoleňák, Melka, Procházka – Strnad, Jarůšek, Bláha.

Tomek – Zile, Zeman, Baránek, Šalda, Czuczman, Demel, Baláž – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Koblasa, Kirk, Abdul – Kudrna, Zygmunt, Maštalířský – Válek, Gut, Havelka.

Chvíli po startu utkání se do první větší příležitosti dostala hostující Verva, konkrétně Petr Koblasa, který vypálil z mezikruží, ale střelou doprostřed branky si na Brízgalu nepřišel. Pak zahrozili domácí, v 10. minutě se k odraženému kotouči dostal Sideroff, kanadský forvard vypálil z otočky, ale Tomek puk přikryl. Ke konci první periody se naskytla domácím třikrát po sobě přesilová hra, ve které postupně zakončovali Klepiš s Frolíkem, ale brankář Tomek všechny pokusy pokryl a první třetina tak skončila bez branek.

Po pěti minutách druhé části se do přečíslení dostal Blahá se Slováčkem, první jmenovaný to vzal na sebe a vypálil z levého kruhu, ale Tomek dokázal kotouč vyrazit. O dvě minuty později se už ale domácí aréna mohla poprvé radovat, když se Rytířům vydařila přesilová hra. Smoleňák zavezl puk za branku a poté našel v předbrankovém prostoru Jaromíra Pytlíka, který se trefil přesně – 1:0! Chvíli na to se o vyrovnání mohl postarat osamocený Hlava, ale Brízgala vytasil svoji rychlou lapačku. A ještě hůř bylo ve 35. minutě, když dokázal Martin Procházka tečovat nahození Dotchina od modré čáry přesně mezi betony brankáře Tomka – 2:0. Branku ještě rozhodčí zkoumali na videu, ale dospěli k názoru, že Procházka netečoval puk vysokou holí a branka tak platila.

Na startu třetí periody si Litvínov svojí aktivitou vysloužil další přesilovou hru, ale všechny pokusy Vervy dokázal Adam Brízgala pokrýt. Naopak vedení pro domácí mohl zvýšit v polovině třetí části Sideroff, Tomek ale vykopl puk betonem. Chemici se nedokázali dostat do potřebného tlaku, aby ještě mohli zvrátit průběh zápasu. V osmapadesáté minutě se do samostatného úniku mohl dostat Ondřej Kaše, ale na přihrávku nedosáhl. Litvínovští to pak ještě dvě minuty před koncem zkusili v šesti s prázdnou brankou, ale nevyplatilo se. Denis Kusý se dostal k puku, projel středním pásmem a trefil odkrytou litvínovskou klec – 3:0.

Sestřih

Rytíři Kladno

Pavel Skrbek

Vstoupili jsme do utkání nedisciplinovaně, hned jsme udělali dva fauly. Věděli jsme, že Litvínov má šikovné hráče do útoku, proto je dobře, že se nám podařilo ty první dvě oslabení ubránit. Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivně, vstřelili jsme gól z přesilovky a vedli jsme 1:0. Potom jsme ale místo zatlačení soupeře bohužel na chvilku vypli. Poté jsme se z toho zas dostali a tu třetinu jsme uhráli. Ve třetí třetině se nám dařilo držet puk u nich v pásmu a nepouštěli jsme je celkově do nějakých větších šancí. Povedlo se nám pak dát gól do prázdné branky a dneska skvělé vítězství pro nás, protože na tříbodový zápas jsme čekali opravdu dlouho.

Karel Mlejnek

Gratulujeme domácím k výhře, kterou tuším po osmi prohrách dnes s námi urvali. Musím říct, že my jsme jim to velmi zjednodušili. Jediné, co bylo z naší hry pozitivní, byly první tři nebo čtyři minuty. Potom jsme se vinou naší nedisciplinovanosti dostávali do spousta oslabení, hlavně v závěru první třetiny. Soupeř pak ve druhé třetině jednu z nich využil. Jsme nyní ve fázi, která není dobrá a hrabeme se z toho ven. Pracujeme dennodenně a uvidíme, co z naší strany přinesou další dny.