Po dvoudenním volnu se ve středu začali hokejisté HC Litvínov připravovat na pokračování O2 extraligy. Svěřenci trenérů Jaroslava Hübla staršího a Petra Rosola soutěž rozehráli výborně, po dvou pětinách základní části (21 kol) jim patří lichotivá třetí příčka.

Podstatnější je ale bodový zisk: s 41 body je klub už nyní těsně za polovinou své cesty k vytčenému cíli, kterým je postup do play-off. Stačit by na něj mělo 80 bodů.

80 bodů - právě takový byl litvínovský zisk po 52. kole minulého ročníku. Značil páté místo.

Mužstvu se vyplácí sázka na vyrovnanou dvojici brankářů. Prosazují se všechny formace, až na poslední dobu se týmu vyhýbala vážnější zranění. Narůstá sebevědomí, tři z posledních čtyř vítězných zápasů vyhrál Litvínov o jeden gól.

Jaroslavu Hüblovi patří druhé místo v hodnocení extraligových brankářů podle úspěšnosti zásahů, v přehledu stoupá také Petr Franěk.
Do první desítky extraligové produktivity pronikl po Robertu Reichelovi (6. místo) i Viktor Hübl (8. místo).
V hodnocení +/- bodů je na 11. místě v soutěži Slovák Ivan Švarný, který dostal reprezentační pozvánku a dnes by měl nastoupit v Praze proti českému výběru.

Hlavní zbraní týmu je vyrovnanost. Sečteme-li branky, vstřelené hráči prvních tří útočných formací (tak jak jsou poskládané v současné době) je poměr následující: 21 - 20 - 16.

Průměrná návštěva na zápasy pod Krušnými horami se blíží pěti tisícům diváků.

Vše vyvrcholilo sérií osmi výher z posledních devíti zápasů, která posunula tým ze středu tabulky do její špice. Jen je potřeba mít na paměti, že v sázce je pro každé mužstvo ještě okolo 90 bodů. To je obrovská porce a udržet se mezi nejlepšími chce velké úsilí. Minimálně takové, jaké mužstvo dokázalo vyvinout v dosavadním průběhu soutěže.

Do tréninků už se po zranění zapojil obránce Milan Vobořil, na marodce po zlomenině ruky zůstává útočník Lukáš Rindoš.

Přestávka rychle uteče a po ní čeká Litvínov hokejový svátek: na Zimním stadiónu Ivana Hlinky zápas s pražskou Slavií o čelo tabulky.
Nezapomeňte - v pátek 14. listopadu!