HC Litvínov, a.s. se dohodl s Miloslavem Gureňem na jeho angažmá v Litvínově. Brzy 33-letý obránce (narozen 24. září 1976) se zkušenostmi i z NHL podepsal s klubem dvouletou smlouvu.

Miloslav Gureň
s hokejem začínal ve Zlíně a je účastníkem mistrovství světa juniorů 1995. V minulé sezóně působil v Třinci. Předtím hrál šest let ruskou KHL, první sezónu v CSKA Moskva a poté pět let v Sibiru Novosibirsk. V létě se ucházel o angažmá v klubu KHL HK MVD Balašicha.

Ve Zlíně odehrál tři extraligové sezóny. Přes klub zámořské AHL ve Frederictonu se dostal do NHL. V Montrealu Canadiens během dvou sezón nasbíral 36 zápasů (1 + 3).

V české extralize má za pět let (3 Zlín, 2 Třinec) bilanci: 208 zápasů, 14 branek, 36 nahrávek.

Reprezentoval 20x, vstřelil 1 gól. K litvínovskému mužstvu se Miloslav Gureň připojil dnes. Má za sebou půldruhého měsíce letní přípravy v Rusku a čtrnáct dní na ledě.

"Litvínov o mě projevoval dlouhodobější zájem a tak jsme se potom dohodli rychle. Z mužstva znám starší kluky a Martina Jenáčka z mládežnických kategorií ve Zlíně," uvedl pro tisk.