Pět bodů ztrácejí aktuálně Karlovy Vary, nejbližší litvínovský soupeř, na postup do play off. A o patnáct jich ještě každý z týmů bude hrát.
20. února se dohrávkou Vítkovic se Slavií (3:2p) počet odehraných zápasů všech čtrnácti klubů srovnal na 47.

Dost možná tedy bude pro Energii duel v Litvínově jakýmsi zápasem poslední záchrany o udržení (posílení?) jejích nadějí.

Před reprezentační přestávkou se HCEKV nejprve dařilo a úspěšnými výsledky zahájila hodně slušnou stíhací jízdu za již málem oželenou "desítkou". Po porážce se Spartou 0:5 ale přišel zlom a celkem čtyři prohry v řadě. Měly málem smrtící význam pro udržení karlovarských postupových šancí...

Energie si v přestávce zahrála ve čtvrtek s Plzní. Dějištěm duelu byly Mariánské Lázně.
Výsledek byl příznivý, 3:2 pro hráče z lázeňského města.

A Litvínov? Tým zahájil přípravu na finiš TELH po několikadenním volnu ve čtvrtek 13. února. Od té chvíle se s výjimkou prvního víkendu v olympijské přestávce připravuje každý den. Začínalo se tréninky v kombinaci s posilovnou a na ledě dvoufázově.
Mužstvo odehrálo i dva přípravné zápasy s Chomutovem (2:4 a 5:0). Do sestavy se vrátil Martin Ručinský, marodka se pomalu vyprazdňuje.

Podkrušnohorská derby v této sezóně? Vyhrával vždy domácí tým.
Padalo málo branek a výsledky byly těsné. Ve Varech vyhrála Energie 3:1 a 2:1, v Litvínově naopak Verva 2:1.
Dva góly v těchto třech zápasech zaznamenal karlovarský Vlach.
Za Litvínov proti Varům jednou asistovala gólu i někdejší varská ikona, útočník Václav Skuhravý.
Co přinese čtvrtý duel?

Pokladna ZS Ivana Hlinky se otevírá už v pondělí ráno.

Trenér Radim Rulík: "Chceme-li postoupit do play off, zápasy doma musíme bezpodmínečně vyhrávat. Ty dvě utkání z pěti v Litvínově, co nás čekají, potřebujeme zvládnout, abychom se udrželi v kontaktu s ostatními kluby. Dál se uvidí," vyhlíží kouč nejbližší dny.
"Vary asi přijedou s defenzívní taktikou a nebude to jednoduché. Bude hodně záležet na tom, jak se se soupeřovou obranou dokážeme popasovat," uzavírá trenér.

Mužstvo v neděli i v pondělí trénovalo kompletní.
Na domácím ledě drží dlouhou sérii výsledků s bodovým ziskem, čítá už třináct zápasů. Z toho dvanáct bylo vítězných.
Prodlouží ji?

Není už na co čekat, na co se šetřit!
Platí to nejen pro hráče, ale i pro fanoušky. V soutěži nastávají poslední okamžiky pravdy.
Těšíme se na vás v hledišti!