Teprve pondělní večer určil litvínovského soupeře. Sedmé utkání se Zlínem vyhrála doma Kometa (5:0) a nastoupí ve čtvrtek v 18:20 hodin (takto byl čas upraven 23. 3. pozdě večer) hodin proti HCVL!
Sparta tedy pod Krušné hory nepřijede (alespoň ne v semifinále).

Kýhosův tým proti Vervě!
Odveta se hraje na Zimním stadiónu Ivana Hlinky v pátek v 17:10 hodin.

„Nevybíráme si, nespekulujeme, je to jedno, mezi čtyřmi se ani vybírat nedá, všichni jsou kvalitní,“ zněly z kabiny hráčské i trenérské hlasy.

Pro žlutočerné fanoušky je důležitá informace, že venkovní duely se hrají v Brně v pondělí 30. března a v úterý 31. března.
Případné další pokračování série: pátý duel v pátek 3. dubna v Litvínově, šestý v neděli 5. dubna v Brně, sedmý v úterý 7. dubna opět na ZS Ivana Hlinky.
Soupeře si představíme v dalších dnech.

Ohlédnutí za čtvrtfinálovou sérií s Pardubicemi?
Verva byla lepší v mnoha ukazatelích.

1. Celkové skóre
Z pěti zápasů (poměr 4:1) byl poměr vstřelených a obdržených branek pro Litvínov 15:6.

2. Přesilovky
Využil pět přesilovek, soupeř jen jednu.

3. Střely
Přestřílel protivníka 209:126! To je málo vídané....

4. Širší bodový základ
Verva se mohla v ofenzívě opřít o větší počet hráčů. Do kanadského bodování se jich zapsalo dvanáct, u Pardubic jen devět.

5. Stabilní kádr
Do hry Litvínov vystačil v pěti zápasech jen s 19 hráči! Jedním brankářem, šesti zadáky a tuctem útočníků. Všichni odehráli všechno.

6. Produktivita
Nejproduktivnějším hráčem série byl útočník, který v ní nedal ani jeden gól: Robin Hanzl. Za to na šest přihrál.
V celém play nebyl k dnešnímu dni nikdo lepší.

7. Střelec
Jakub Petružálek se trefil čtyřikrát. Takový střelec východočeskému klubu chyběl.

8. Brankář
Zatímco Pardubice třikrát vystřídaly brankáře (Vejmelku a Kristana), Litvínovu všechny zápay odchytal Pavel Francouz.
A jak - má nejlepší průměr i úspěšnost zásahů ze všech gólmanů v play off.

Rozpis semifinálové série:
26. 03. HC VERVA Litvínov - HC Kometa Brno (18:20)  čtvrtek