Brankáři

Pavel Francouz (28 let)

Jeden z hlavních strůjců mistrovského úspěchu. Odchovanec Plzně sbíral zkušenosti v prvoligovém Ústí nad Labem, odkud si jej před sezonou 2012/13 vytáhl Litvínov. Už při svém prvním ročníku v černožlutém dresu byl vyhlášen nejlepším brankářem TELH, angažmá vygradovalo až ziskem titulu o dva roky později. Následně odchytal tři velmi povedené sezony v ruském Čeljabinsku, než v létě zamířil za velkou louži, kde zkouší štěstí v Coloradu Avalanche. Téměř celý ročník však strávil na farmě. Mimo jiné nastoupil ke 46 utkáním v reprezentačním dresu. Na Olympijských hrách v Koreji zastával post brankářské jedničky.

Lukáš Horák (25 let)

Odchovanec Mostu měl v mistrovském ročníku napilno, působil v Litvínově, kde zvládl odchytat v základní části 8 utkání. Zapojil se také do play off, ve kterém se představil v jednom zápase. Část sezony strávil na hostování v Mostě, kde si připsal 34 střetnutí. Poté si osud s Lukášem Horákem pěkně pohrál, od roku 2016 působí ve francouzském Grenoblu. Ve Francii se zabydlel a čerstvě se může nazývat mistrem Francie, protože jeho tým ovládl tamní ligu. 

Obránci

Tomáš Pavelka (25 let)

Pětadvacetiletý obránce s hokejem začínal paradoxně na druhém konci republiky – ve Vítkovicích. Na severu Čech se nejprve rozehrával v přidruženém mosteckém klubu, od mistrovské sezony byl pevnou a klíčovou součástí zadních řad Vervy. Následující rok nakoukl i do reprezentace, dres se lvem na hrudi oblékl celkem dvanáctkrát. Od loňské sezony hájí barvy pražské Sparty, kde si letos mohl vyzkoušet spolupráci s uznávaným německým koučem Kruppem.

Zbyněk Sklenička (37 let)

Urostlý bek patří mezi odchovance severočeského klubu. Sklenička se nejprve rozehrával ve druhé a první lize, větší porci zápasů odehrál v extralize až v sezoně 2004/05. Potetovaný obránce potom pendloval mezi Ústím nad Labem a Litvínovem, k zisku titulu pomohl především v play off na jaře roku 2015. Před necelými dvěma měsíci se s bohatou kariérou rozloučil před utkáním s Libercem, ve kterém si chemici připomínali 60 let klubu v nejvyšší soutěži.

Jiří Šlégr (47 let)

Jedno z nejvýraznějších jmen mistrovského kádru a litvínovského hokeje vůbec. Člen prestižního Triple Gold Clubu podle svých slov řadí zisk titulu hned za vítězství na olympiádě v Naganu. Šlégr odehrál přes 600 zápasů v zámořské NHL, zahrál si i ve Švédsku, Švýcarsku nebo Rusku. V roce 2012 oznámil konec kariéry, avšak o rok později se do týmu vrátil. Vrcholem jeho působení byl již zmiňovaný zisk mistrovského titulu v roce 2015. V klubu momentálně působí jako generální ředitel, minulou sezonu jej zachraňoval v infarktové baráži z pozice hlavního trenéra. Krátké trenérské působení si střihl i letos po odvolání trenéra Razýma. 

Tomáš Frolo (37 let)

Frolo za svou kariéru prošel řadou týmů, na Slovensku válel za Považskou Bystricu, Martinec nebo Zvolen. Českou extraligu si vyzkoušel v dresu Vsetína, následně hrál za Třinec, Budějovice, Boleslav a Plzeň. Do Litvínova přišel v sezoně 2014/15 a hned oslavil titul. Minulý rok se vrátil do Vsetína, po vypadnutí Valachů z play off pomáhal Vervě v boji o extraligovou příslušnost. Od letoška hraje znovu za Vsetín, se kterým v play off CHANCE Ligy nestačil na Motor.

Filip Pavlík (26 let)

Hokejově vyrostl v Třinci, o to pikantnější bylo tehdejší finále. Když Litvínov dorazil do Werk Areny podporovala Pavlíka celá jeho rodina, která žije ve Slezsku. Ve zlaté sezoně odehrál 48 utkání, v play off se představil sedmnáctkrát. Poté strávil na severu Čech další dva roky, po kterých zamířil do Hradce Králové. V Mountfieldu se stal důležitým členem obrany. V aktuálním ročníku nastřádal 29 bodů z padesáti zápasů.

Karel Kubát (30 let)

Do dospělého hokeje vplul ofenzivní obránce přes Litvínov. Na severu Čech vydržel až do sezony 2013/14, kdy oblékal dres pražské Sparty. Po jednoroční anabázi se vrátil zpět do Vervy a navrátivší bek slavil zisk mistrovského titulu, společně s Filipem Pavlíkem se stal nejlepším obráncem týmu. V následujících ročnících hájil černožluté barvy. Na začátku aktuální sezony si ho vybral Admiral Vladivostok a Kubát poprvé zkusil KHL, ve které odehrál 47 utkání a získal 14 bodů. 

Jiří Gula (29 let)

Mostecký rodák si podobně jako spousta jiných hráčů prošel mládežnickými kategoriemi Litvínova. Od roku 2010 nastupoval v A-týmu, tudíž logicky slavil s týmem titul. Ve vyřazovacích bojích se objevil v jedenácti utkáních. Na severu Čech pokračoval ještě tři roky, poté se přesunul do Anglie, kde nastupoval za Sheffield. V dresu Steelers odehrál 15 zápasů, načež ho čekalo další stěhování tentokrát na Slovensko. V trenčínské Dukle odehrál 31 utkání a nezabránil vyřazení jeho týmu z play off.

Marek Baránek (24 let)

Bek začal svou kariéru v Ústí, odkud putoval do Litvínova. Prošel si mládežnickým kategoriemi, ve kterých si ho všimli reprezentační kouči „dvacítek“. Ve vzpomínané sezoně se objevil v A-týmu Vervy v 21 zápasech. Další roky trávil na hostování ve Varech či Jihlavě. Poslední dvě sezony strávil v Litvínově jako stabilní člen kádru.

Petr Chaloupka (33 let)

Zkušený bek se narodil v Chocni, ale hokej začal hrát v Pardubicích, kde strávil začátky své kariéry. Z tehdejšího Moelleru zamířil přes Vrchlabí až do Mladé Boleslavi. V roce 2013 se dostal do Litvínova a mistrovském ročníku odehrál 61 zápasů. Rok poté se přesunul na Slovensko do Popradu, odkud se vrátil do Pardubic. I další roky byly poměrně divoké, Petr Chaloupka během dvou let vystřídal dres Žiliny, polského Krakova, a nakonec skotských Dundee Stars.

Martin Kokeš (23 let)

Mladý obránce je litvínovským odchovancem, více zápasů ale sehrál za nedaleký Most. I přesto figuruje v mistrovském kádru, protože nastoupil k jednomu duelu v play off. V Čechách hrál mimo jiné za Kadaň nebo Ústí nad Labem. Letos účinkoval ve 44 zápasech v dresu Ravensburgu ve druhé německé lize.

Petr Štindl (29 let)

Jediná sezona v černožlutém dresu byla pro Štindla právě ta mistrovská. Kmenový hráč Vsetína hrál především první a druhou ligu, letos si ale zkusil i play off extraligy za hradecký Mountfield. Za Litvínov odehrál celkem 24 zápasů a připsal si čtyři body.

Útočníci

František Lukeš (36 let)

Miláček litvínovských fanoušků a klubová ikona působí v klubu od svého návratu ze zámoří nepřetržitě dvanáct let. Kadaňský rodák pět let zkoušel prorazit v Severní Americe, většinu kariéry ale spojil se severočeským klubem. V Litvínově je navíc nadmíru produktivní – celkem pětkrát se dostal přes hranici 40 kanadských bodů – maximem je 54 bodů ze sezony 2012/13. Lukeš vytvořil skvělé duo s dalším matadorem Viktorem Hüblem, právě oni dva se významnou měrou podíleli na spanilé jízdě před čtyřmi lety. Šestatřicetiletý forvard na svém kontě má i dvacet duelů v reprezentaci.

Juraj Majdan (27 let)

Slovenský šikula momentálně hraje za HK Nitra, zpět k našim východním sousedům se vrátil hned po mistrovském ročníku. S hokejem sice na Slovensku začínal, už od osmnácti let ale nastupoval za litvínovskou juniorku. Nějakou dobu strávil na hostování v Ústí nad Labem. V sezoně 2012/13 zapsal v černožlutém dresu 31 bodů ve 41 kláních. Po návratu zářil v Bánské Bystrici, kde nasbíral 53 bodů v 54 utkáních.

Viktor Hübl (40 let)

Narodil se v Chomutově, nejúspěšnější roky ale zažil o pár kilometrů dál v Litvínově. V roce 2001 byl draftován Washingtonem, v Americe ale neodehrál ani zápas. Na severu Čech hrál už roku 1998, vrátil se o devět let později po angažmá v Českých Budějovicích. Podobně jako jeho parťák z útoku František Lukeš je velmi bodově produktivní. V mistrovské sezoně byl s 58 body nejproduktivnějším hráčem extraligy, čímž vyrovnal svoje maximum z ročníku 2012/13. V nejvyšší soutěži nastoupil celkem k 1115 duelům.

František Gerhát (28 let)

Další Slovák v kádru Vervy. Šikovný forvard působí v městě proslaveném zpracováváním ropy už téměř deset let. Bratislavský rodák občas nastupoval za partnerské Litoměřice nebo Most, většinu času ale strávil v litvínovském A-týmu. Jinak tomu nebylo ani před čtyřmi lety, kdy se mohl radovat z vítězství v extralize. V letošním ročníku zaznamenal v 35 utkáních 17 bodů.

Michal Trávníček (39 let)

Srdcař, bojovník, ale hlavně kapitán. Všemi těmito výrazy by se dal charakterizovat Michal Trávníček. Litvínovská „5“ odehrála za Vervu 1004 zápasů, pouze na osm utkání si odskočila do Zlína. Trávníček se dva roky snažil prorazit na farmě v NHL, od roku 2002 ale patří do kádru severočeského celku. S klubem si prošel vším, ať už ziskem mistrovského titulu nebo loňskou nervy drásající baráži. Těžko najdete větší symbol oddanosti a loajality.

Martin Ručinský (48 let)

O dva měsíce starší hráč než Šlégr zakončil bohatou kariéru právě mistrovským titulem. Je držitelem dvou olympijských medailí a tří zlatých medailí z mistrovství světa. V lize lig odehrál skvělý bruslař 961 utkání, na domácí scéně nastupoval za Vsetín, Spartu, ale především Litvínov. K titulu přispěl 54 body, což je na čtyřiačtyřicetiletého útočníka opravdu parádní počin. Nějakou dobu zastával funkci generálního manažera české hokejové reprezentace.

Peter Jánský (33 let)

S hokejem začínal v Mostě odkud se přesunul do Litvínova. Na severu Čech působil až do sezony 2011/12, poté začal působit v dresu Sparty. Jeho start zbrzdilo tříměsíční zranění, po kterém nedokázal navázat na předchozí ročníky a vrátil se přes Litoměřice do Litvínova. Ve vzpomínané sezoně odehrál 59 zápasů. Dále si na jeden rok vyzkoušel dres Kladna a poté se znovu vrátil do Litvínova. V aktuálním ročníku se objevil v šesti zápasech, rovněž působil v rámci výpůjčky v Kadani, Ústí a Litoměřicích.

Ondřej Jurčík (26 let, útočník)

Odchovanec Litvínova, který si za A-tým poprvé zahrál v ročníku 2011/12. V dalších letech střídal led Vervy a Mostu. Podobně tomu bylo i ve zlaté sezoně. Nicméně Jurčík odehrál ve zmíněné ročníku 69 zápasů a nabíral při nich cenné zkušenosti. V dalších letech se stal součástí týmu.

Robin Hanzl (30 let)

Do hokeje poprvé nakoukl v dresu ústeckého Slovanu, ze kterého si to po několika podařených sezonách namířil do nedalekého Litvínova. Mistrovská sezona byla přelomová také pro Robina Hanzla, poněvadž se stal nejlepším hráčem play off. Od roku 2016 začal pravidelně jezdit na reprezentační srazy a rovněž okolo něj kroužily týmy z KHL. Kývl na nabídku z Nižněkamsku, ve své premiérové sezoně nasbíral 25 bodů. Druhý rok v Rusku odehrál v dresu Spartaku Moskva.

Rostislav Martynek (36 let)

Další hráč, který začínal se svým hokejovým umem v Třinci, kde mimochodem získal cenu Nejlepší nováček TELH. Ocelářem byl až do roku 2010, kdy přestoupil do Českých Budějovic. Po dvou sezonách oblékl dres Litvínova, na severu Čech vydržel šest let, poté se přesunul do Frýdku-Místku. Z druhé nejvyšší ligy nakoukl několikrát i do té nejvyšší, protože ve dvou posledních ročnících odehrál několik utkání za své Oceláře.

Jakub Petružálek (33 let)

Litvínovský rodák prošel mládežnickými kategoriemi Litvínova, rovněž se několikrát představil v juniorské reprezentaci. V roce 2004 byl draftován týmem New York Rangers a přesunul se do Severní Ameriky. Petružálek byl následně vyměněn do Caroliny Hurricanes, za kterou odehrál dvě utkání, ve kterém si připsal jednu asistenci. Dále zamířil zpět do Evropy, v průběhu let se objevil v dresu finského Lukka, Amuru Chabarovsk, Kazaně či Jekatěrinburgu. V roce 2014 se z osobních důvodů vrátil do Litvínova a získal s ním titul. Po vydařené sezoně opět zamířil do Evropy, ale po roce se proháněl po českých kluzištích. Dva ročníky strávil v Třinci, před startem letošní sezony se vrátil domů do Litvínova.

Kamil Piroš (40 let)

Útočník by mohl mít přídomek světoběžník, který s hokejem sice začínal v Litvínově, ale hned v zárodku kariéry odehrál několik zápasů za Vítkovice. Rok 1997 byl pro Piroše stěžejní, protože ho draftovalo Buffalo, které ho vytrejdovalo do Atlanty. V dresu Trashers odehrál 25 zápasů za tři sezony, zbytek ročníků trávil na farmě. Poté přišla další výměna, tentokrát do Floridy, za kterou si připsal tři starty. Ze Severní Ameriky se vydal napříč Evropou, postupně okusil ruskou, švýcarskou, německou, švédskou a finskou ligu. V roce 2013 zakotvil v Litvínově, ve kterém působil až do sezony 2015/16.

Miloslav Hořava ml. (36 let)

Jeho hokejový příběh se začal psát ve švédském MODO, kde působil v juniorských kategoriích. Poté si „střihl“ několik sezon v Česku, v tuzemsku oblékal dres Karlových Varů či Kladna. V roce 2005 se vydal na další zahraniční štace, přes Švédsko se dostal až do Ženevy. Na začátku nového desetiletí ho osud zavál opět do Čech. V mistrovské sezoně se objevil v šesti zápasech play off a připsal si jednu branku. Nyní působí v německém Landshutu.

Jan Eberle (29 let)

Hráč pocházející z Jágrova Kladna se na soupisce Litvínova objevil pouze krátce. V rámci výpůjčky odehrál v play off jediné utkání, ve kterém zůstal bez bodového zisku. Poté zkusil své štěstí v Olomouci, po třech sezonách na Hané se přesunul do Plzně, kde aktuálně působí.

Jakub Šrámek (26 let)

Odchovanec Vervy měl již před mistrovskou sezonou zahraniční zkušenosti. Nejdříve odehrál šest utkání v severoamerické WSHL, poté vyzkoušel druhou finskou ligu. Ve zlatém ročníku se objevil ve čtyřiceti osmi zápasech. Po dvou letech v černožlutém dresu zamířil do Německa. Aktuálně hraje v Königsbrunnu, který působí ve čtvrté nejvyšší soutěži.

Trenéři

Radim Rulík (53 let)

Jeho hráčskou kariéru ukončilo ve dvaceti letech zranění. Od té doby se začal soustředit na trenérskou dráhu. V 90. letech působil jako asistent trenéra v Karlových Varech a Plzni. V jeho životopise také vystupují tři zahraniční destinace. Sezonu 2002/03 působil v ruském Omsku, atmosféru KHL okusil o deset let později v Popradě. Z města pod Tatrami se následující rok přesunul do Košic. V roce 2014 nahradil Vladimíra Jeřábka a ujal se Litvínova, se kterým senzačně vyhrál titul. Aktuálně působí na střídačce Mladé Boleslavi, kterou dovedl do play off.

Miloslav Hořava st. (57 let)

Jeden z konstruktérů zlatého úspěchu je odchovanec kladenského hokeje. V průběhu své hráčské kariéry působil například v New Yorku Rangers, Jihlavě či Slavii. V sezoně 1999/00 pověsil brusle na hřebík a vrhl se na trénování. Jako hlavní kouč vedl Znojmo, MODO nebo Mladou Boleslav. Od roku 2013 působil jako asistent trenéra v Litvínově a za své služby byl zlatě odměněn. Po konci ve Vervě okusil německou ligu, ale poté se vrátil zpět do Čech, kde vedl Kladno a donedávna i Mladou Boleslav.