Mládež 27.12.2017
Autor: Ondřej Vlk

Bronz s devatenáctkou? Skvělý zážitek, září Josef Myšák

L i t v í n o v - O Vánocích se v Litvínově ukázal Josef Myšák, který aktuálně působí v americké NAHL v týmu Austinu Bruins. Litvínovský obránce se před sezónou rozhodl zkusit štěstí v zámoří a svého kroku rozhodně nelituje. ”Je to úplně jiný svět, jiná mentalita. Nedá se to vůbec srovnat s Českem,” přibližuje Myšák.
This text will be replaced


V Austinu působí od září a svůj krok odejít hodnotí jako nejlepší možný. "Jsem ve skvělé rodině, lidi tu jsou všichni přátelští, nikdo nikomu nic nezávidí," září Myšák. 

Srovnat se se zámořským stylem hokeje není pro hráče z Evropy snadné, méně se hraje s pukem a hokej je daleko přímočařejší. "Ze začátku jsem se trochu rozkoukával, ale dali mi v klubu dost času i prostoru a teď už se cítím výborně," dodává.

Českému hokeji chybí konkurence. V juniorských týmech trenéři často lepí sestavu, musí hrát na patnáct hráčů, protože jich více k dispozici nemají. "V Austinu je na každé místo pět hráčů, všichni se perou o sestavu. Každý musí o své místo bojovat, když nebojuje nahradí ho někdo jiný. Ta konkurence je opravdu obrovská a nikdo si nedovolí nic vypustit," popisuje Myšák podmínky ve svém týmu.

 

Bratr staršího Josefa Jan válí v Litvínově momentálně za starší dorost. V týmu má roli tahouna a pravidelně reprezentuje Česko ve výběru U16. "Bráchu sleduju pořád, jsem s ním v kontaktu, telefonuju s ním a držím mu palce. Co předvádí je neskutečné, to se nedá srovnávat. Až mě to někdy zaráží, ale jsem za to moc rád a přeji mu, aby se mu co nejvíce dařilo."

Josef Myšák letos naskočil i do reprezentace a s devatenáctkou vybojoval na skvěle obsazeném turnaji World Junior A Challenge 2017 bronzové medaile. "Nominaci jsem ani moc nečekal, byl jsem za ní moc rád. Kluci z týmu tady v Austinu za mnou přišli a všichni mi gratulovali k tomu, že jsem pozvánku do nároďáku dostal," uzavírá. 

Celý rozhovor:
Konto našeho srdce 28.07.2021

Konto našeho srdce se společností REHA 2015, s.r.o. pomohly malé Kačence z Mostu

Kačenka se narodila v roce 2008 a vlivem předčasného porodu trpí dětskou mozkovou obrnou. Postižené má horní i dolní končetiny a je odkázaná na invalidní vozík. Cena této zdravotní pomůcky převyšuje možnosti maminky samoživitelky, která pobírá pouze příspěvek na péči o dceru Kačenku. Z tohoto důvodu nás paní Barbora požádala o finanční spoluúčast...
Více >
Konto našeho srdce 08.07.2021

VIDEO: Stříhání vlasů pro Nové háro

V letošním roce jsme společně se spolkem Nové Háro a dalšími partnery a osobnostmi uspořádali již třetí ročník "Vlasatého zápasu". Tentokrát jsme pomáhali malé Matyldě z Brna, onkologické pacientce, která si přála mít vlasy i po dobu náročné léčby. Tito pacienti totiž během chemoterapií o své vlastní vlasy přicházejí a jsou vystaveni pohledům...
Více >
Junioři 23.06.2021

Tři pozvánky na první kemp. Kdo vyrazí na soustředění reprezentace do dvaceti let?

V nominaci na první přípravný kemp reprezentační dvacítky figurují tři litvínovští hokejisté. Jde o zadáka Ondřeje Baláže a útočníky Michala Guta s Lukášem Stehlíkem.
Více >