Konec sezóny, vypadli jste v osmifinále play off. Jaké myšlenky se vám momentálně honí hlavou?
Pocity jsou hodně smíšené, protože dříve se ve starším dorostu moc play off nehrálo. Výhodou bylo, že jsem většinu mužstva znal, v žácích jsem některé trénoval, takže jsem věděl, že v nich potenciál je. Play off pro nás bylo na začátku sezóny minimum. Bohužel v průběhu sezóny hráči netáhli za jeden provaz. Nebyla to taková parta jako loni v juniorech. Postupem času se nám dařilo kluky stmelovat. Je smutné, že největším soupeřem v sezóně jsme si byli sami. V základní části nás tu přehrála akorát Plzeň a Kladno, ale jinak jsme odevzdávali body skoro zadarmo. Body nám pak chyběly ke konci sezóny, kde jsme potřebovali postoupit do play off a doháněli jsme to posledními zápasy. Nemuseli bychom pak narazit na Třinec, protože ten byl po celou základní část suverénní. V play off s ním pak rozhodla šířka a kvalita kádru. Měli tři vyrovnané pětky, které hrály skvěle, a to rozhodlo.

Souhlasíte, že vaší největší slabinou byla koncovka a produktivita?
To říkali všichni, přesně tohle byl náš kámen úrazu. Přesvědčit kluky, že koncovka musí být jednoduchá a rychlá. Je hezké, že jsme ve většině zápasů hráli před brankou soupeře, ale hokej se hraje na góly. První zápas v Třinci toho byl důkazem, byl podobný jak náš zápas loni ve finále s juniorkou. Perfektně rozehraný zápas a nakonec jsme ho prohráli. Troufnu si tvrdit, že padesát minut jsme byli lepší. Všechny góly padly po jednoduchých akcích. Bohužel ve druhém a třetím zápase jsme to už nedokázali zopakovat. Končili jsme v rozích a Třinec hrál parádně.

Jak hodnotíte brankaře, kteří vás v sezóně častokrát drželi na vodou?
Gólmani jsou část mužstva, která si letos zaslouží absolutorium. Sklíba jako starší sice dostal více prostoru, ale na stáří nekoukáme. Stejné to bylo i v předchozích ročnících. Snažíme se přihlídnout k momentální formě, ale jak Sklíbič, tak Šimon Havlík měli parádní sezónu. Na oba jsme se mohli vždy spolehnout. Pokud se nestane nic neočekávaného, tak by se v příští sezóně měl stát Šimon jedničkou staršího dorostu a nemám strach, že bychom měli problém s gólmanem.

Byla pro vás sezóna úspěšná?
Postupem času to asi pro nás bude úspěch, ale teď mám smíšené pocity. Play off je pěkné, ale tohle mužstvo mělo na to, aby šlo dál. Po většinu sezóny jsme byli lepší ve většině zápasů, ale bohužel koncovka.

Šest kol před koncem jste na play off ztráceli, ale famózním finišem, kdy jste vyhráli šest utkání v řadě a do play off jste se probojovali. Ukázala se právě tam ta síla mužstva?
Bylo úžasné sledovat, když hráči věděli, že prostě musí vyhrát. Když jsme jeli do Budějovic na nejdůležitější zápas sezóny a věděli jsme, že vítězství znamená postup, tak už cestou tam bylo v autobuse ticho jako v kostele. Bylo vidět, že se kluci na utkání soustředí, že jsou namotivovaní. Samozřejmě tam také byla nervozita a začátek byl hrozný, ale bylo vidět, že kluci hrají jako mužstvo. Semkli se a odehráli přesně to, co jsme po nich chtěli. Takto kdybychom hráli celou sezónu, tak bychom do play off nešli až na poslední chvíli, ale byli bychom tam s předstihem.

Takže momentálně litujete především zbytečných bodových ztrát v základní části?
Jednoznačně! Těch zaváhání bylo strašně moc. Byly to odevzdané body a za tím si stojím. V zápasech jsme byli lepší, ale chyběl nám tlak do brány. Nechodili jsme před gólmana, já vím, že to tam bolí, ale právě z těch prostorů padá nejvíce gólů. Tohle jsme plnili opravdu jen v pár zápasech a přinášelo to ovoce. Nepodařilo se nám přesvědčit kluky, aby tohle dělali celou sezónu, nebyli ochotní to plnit.