Zápasy - Dorost 05. 01. 2020, Šimon Kadeřávek

Obrat a jasná výhra! Dorostenci porazili Havlíčkův Brod 4:1

V plné síle vykročil dorost do roku 2020, tentokrát ho v rámci 9. kola ELIOD Extraligy dorostu čekal Havlíčkův Brod. Tým zvrátil nelichotivou bilanci tří proher v řadě. Skóre sice otevřeli hosté, ale Litvínov odpověděl čtyřmi góly a zajistil si první výhru v novém roce.

N9, 05.01.2020, Havlíčkův Brod
logo Litvínov mládež
logo HC Havlíčkův Brod
Litvínov mládež HC Havlíčkův Brod

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 21. Krocker (Špaček, Adámek), 36. Holčák (Hora, Postl), 42. Werner (Skuhrovec, Vopat), 47. Kadár (Hocelík, Brouček)

Branky a nahrávky HC Havlíčkův Brod: 7. Holenda (Kravec)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Vyštejn – Kurtin, Lauko

Čermák (Herkommer) – Vyhlídal, Kuchař, Filip, Hocelík, Werner, Kadár (A), Hora (A) – Špaček, Postl, Holčák, Skuhrovec, Beran, Adámek, V. Kočárek, M. Kočárek (C), Krocker, Vopat, Dej, Brouček

Kubík (Tuček) – Jakubec, Besmák, Fišer, Vaněček, Kuchta, Číhal, Kutlvašr, Doležal – Dymák (A), Rauš (C), Janko, Holenda, T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek

Zápas začal zostra, jeden z hostů zamířil na trestnou lavici, protože se provinil podrážením. Mladí chemici sice odstřelovali Kubíka, ale vedoucí branka stále nepřicházela. Poté, co Havlíčkův Brod přežil oslabení, vrhl se do útoku. Kotouč si vzal pod svá křídla Kravec, jenž přesnou nahrávkou vyzval ke skórování Tadeáše Holendu. Havlíčkobrodský útočník nezahálel a prostřelil Čermáka.

Černožlutí mohli záhy znovu inkasovat, protože dvouminutový odpočinek si připsal Dej. Hosté si však nedokázali vypracovat výraznější šanci a faul na spoluhráče nepomstili. Srovnat skóre mohli domácí dorostenci na konci první třetiny, když si tým z Vysočiny připsal další nedovolený zákrok. Ani druhá černožlutá početní převaha branku nepřinesla.

Kýžený gól zaznamenali dorostenci až ve druhém dějství. Po sedmadvaceti vteřinách slavil branku Marek Krocker, jenž zužitkoval Špačkovu přihrávku. Havlíčkův Brod se znovu snažil dostat do vedení, příležitost měl při hře 5 na 4 po faulu Hory. Hostující forvardi si vylámali zuby na dobře chytajícím Čermákovi.

Pět minut před koncem třetiny dostali výhodu přesilové hry litvínovští. Třetí početní převahu využili díky Tomáši Holčákovi, který svižnou střelou poslal domácí do vedení.

Produktivní úvod zažili chemici i ve třetí části hry. Vopat nastartoval Skuhrovce, jenž nakonec posunul kotouč na Adama Werner, a ten zvýšil na rozdíl dvou branek. Domácí vstřelené góly nastartovaly. Hosté si připsali další faul a Severočeši jej potrestali. Hocelík našel Jakuba Kadára, který tvrdou ranou využil přesilovou hru. V samotném závěru hosté zkoušeli prostřelit litvínovského brankáře, ale Čermáka byl jistý v kramflecích. Litvínov po třech utkáních bez bodu vybojoval výhru.