Zápasy - Dorost 24. 09. 2020, Šimon Kadeřávek

Kladenský direkt, dorostenci nestačili na Rytíře a prohráli vysoko 1:5

Litvínovští dorostenci chtěli dát zapomenout na předešlý neúspěch proti Mladé Boleslavi, kdy selhali až v závěrečném prodloužení. Na ledě Kladna se ale nic neodvíjelo podle jejich představ, chemici rychle inkasovali a po patnácti minutách hry prohrávali 0:3. Jediný zásah Severočechů zajistil Vít Beran, černožlutí nakonec padli 1:5.

60

Branky a nahrávky Rytíři Kladno: 6. Bareš, 9. Redlich (Holeček, Vimmer), 15. Horn (Váňa), 24. Bareš (Hrabík, HVězda), 46. Hvězda (Hrabík, Bareš)

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 38. Beran (Bár)

4:0, 4:1, 5:1

Zeliska – Svobodová, Štěpánek

Stránský (Hrabák) – Šátek, Havel, Horn, Malý, Hvězda, Novák, Marcinek, Rájek – Váňa, Holeček, Mejtský, Redlich, Hrabík (C), Bareš (A), Vimmer

Tuhý (Kokhanin) – Vyhlídal, Hora, Kuchař (A), Zetek, Werner (C), Bystřický, Síč – Kurty, Ščislák, Bár, Beran, Bednařík, Čech, Šprynar, Pačan, Tůma

Vstupní faktory sice hovořily pro Kladno, ale málokdo tušil, že zápas bude mít tak jasného vítěze. Úvodní dvacetiminutovku zahájili domácí smolně, protože už po minutě hry opustil hřiště Horn. Za hákování si vysloužil dvouminutový trest. To však Středočechy vůbec nemuselo mrzet, protože Litvínov přesilovou hru nevyužil.

Zaváhání nakonec Rytíři potrestali. V 5. minutě se prosadil Adam Bareš, který chvatně překonal Tuhého. O několik chvil později domácí zvýšili obrátky, přesně pálil Sebastian Redlich, ten pro změnu těžil ze spolupráce s Holečkem. Čtvrthodinku uzavřel někdejší provinilec Adam Horn. V samotném závěru první třetiny měl Litvínov k dispozici početní výhodu, ale chemici nedokázali Stránského prostřelit.

Druhá část se odehrávala v podobném trendu jako první dvacetiminutovka. Šťastným střelcem se stal Adam Bareš. Dále přihlížela zhruba šedesátka diváků marnému snažení o gólový útok. Týmem, který nakonec oslavoval, byl Litvínov. Bár našel rozjetého Víta Berana a byl z toho rázem první černožlutý gól.

Poslední dějství příliš překvapení nepřineslo. Pět minut od začátku zvedal ruce nad hlavu Adam Hvězda. Na závěr to na ledě jiskřilo, nejdříve obdržel osobní trest Hvězda, poté zamířil do kabin litvínovský Čech. Chemici tak ani napodruhé neuspěli a připsali si první porážku v základní hrací době.