Zápasy 01. 10. 2023, Daniel Tichý

Fantazie! Verva v přestřelce poráží Třinec a připisuje si šestou výhru v řadě

I v šestém zápase po sobě si dokráčela Verva pro vítězství a poráží po přestřelce Třinec v poměru 6:4. Domácím se povedla první třetina, po které vedli 3:1 a poté dohráli zápas do vítězného konce. V utkání se trefilo šest různých střelců litvínovského týmu.

4242

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 1. Kudrna (Sukeľ, Zile), 18. O. Kaše (D. Kaše), 20. Válek (Abdul, Demel), 27. Hlava (Jaks, Koblasa), 35. Koblasa (Baránek), 42. Sukeľ .

Branky a nahrávky HC Oceláři Třinec: 3. Dravecký (Čacho, Kurovský), 29. Hudáček (Adámek, Nestrašil), 51. J. Jeřábek (M. Růžička), 58. M. Růžička.

1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:4.

Pražák, Ondráček – Zíka, Thuma

Tomek – Zile, Demel, Baránek, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kudrna, Sukeľ, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Válek, Kirk, Abdul – Jurčík, Gut, Havelka.

Mazanec (20. Švančara) – Smith, Marinčin, Jeřábek, Kundrátek, Nedomlel, Adámek – Daňo, Voženílek, Růžička – Pánik, Hudáček, Nestrašil – Roman, Vrána, Hrehorčák – Dravecký, Čacho, Kurovský – Walega.

Litvínovští začali utkání nejlépe jak mohli, už po sedmatřiceti sekundách se domácí stadion mohl radovat. Sukeĺ našel přihrávkou od pravého mantinelu na levé straně Andreje Kudrnu, který prudce vypálil do pravého horního rohu třinecké branky - 1:0! Chvíli na to šance na obou stranách. Hrehorčákova střela od modré čáry vypadla Tomkovi do brankoviště, ale nikdo z třineckých puk do branky nedostal. Na druhé straně byl v dobré střelecké pozici Kirk, ale jeho pokus gólman Mazanec vyrazil. O půl minuty později bylo srovnáno. Čacho zpoza branky dostal puk před branku, kam si najel mezi dva hráče Vladimír Dravecký a rychlou střelou nedal šanci brankáři Tomkovi - 1:1.

Konec první části vyšel domácím na výbornou. Nejdříve v minutě osmnácté David Kaše bekhendovou přihrávkou vyslal do úniku Ondřeje Kašeho, který si nabruslil před Smitha a bekhendovou kličkou překonal třineckého gólmana - 2:1! Ve dvacáté minutě Střelu třineckých hráčů z levé strany vyrazil brankář Tomek na hokejku Abdula, který vyvezl puk do útočného pásma, následně přihrál na levou stranu Lukáši Válkovi, který zpracoval dlouhou přihrávku a bekhendovou kličkou našel mezeru mezi Mazancovými betony - 3:1!

Na začátku druhé třetiny vystřídal v třinecké brance Marka Mazance Patrik Švancara, který ale po sedmi minutách musel tahat puk ze svojí sítě. Koblasa poslal puk po pravém mantinelu na rozjetého Nicolase Hlavu, ten z pravé strany chtěl přihrát na druhé straně Ondřeji Kašemu, ale puk se vrátil po odrazu od ležícího Nedomlela k Hlavovi, který si položil Švančaru a uklidil puk do odkryté branky – 4:1! Trvalo to však pouhé dvě minuty a bylo sníženo. Adámek nahodil puk od modré čáry, puk se od Tomka odrazil k Liboru Hudáčkovi, který bleskově doklepl puk kolem Tomkova betonu do litvínovské branky – 4:2! V pětatřicáté minutě odskočil domácí Litvínov znovu do tříbrankového vedení. Petr Koblasa si na levé straně vyměnil puk s Baránkem a prudkou střelou nad ledem prostřelil Švančaru - 5:2!

Třetí periodu začali domácí výborně a po dvou minutách přidali další branku. Tomáš Kundrátek přihrál od vlastní modré čáry naslepo Matúši Sukeĺovi, který si najel s pukem do útočného pásma a z levé strany napálil puk do třinecké branky – 6:2! Hosté ale v jednapadesáté minutě zkorigovali skóre. Martin Růžička zadovkou přihrál na modrou čáru Jakubovi Jeřábkovi, který vypálil na litvínovskou branku, kde se puk snažil před Tomkem tečovat Pánik, ale puk promáchl, přesto kotouč zapadl do branky – 6:3! Chvíli na to mohl snížit na rozdíl dvou branek Růžička, když dostal přihrávku od Voženílka, ale střelou z pravé strany minul levou tyč litvínovské branky. Dvě a půl minuty před koncem se přece jen Martin Růžička trefil. Ten zůstal zcela volný v levém kruhu, měl dost času namířit a přes Zileho napálil puk do branky – 6:4!

Verva tak zvítězila pošesté v řadě a v průběžném pořadí jí se sedmnácti body patří druhé místo. Další utkání je na plánu v pátek 6. října v Karlových Varech, doma se chemici představí proti Českým Budějovicím v neděli 8. října.

Karel Mlejnek

Chtěl bych Zdeňkovi poděkovat za hodnocení zápasu. Z naší strany budeme mít k týmu nějaké poznámky, nicméně velmi dobrý vstup do utkání, na což soupeř hned zareagoval po naší chybě v obranném pásmu. Musím říct, že jsme měli každý pobyt Třince u nás v pásmu velké problémy se silovými dominantními hráči, kteří se umí udržet na kotouči. Na druhou stranu veškerá obětavost a nasazení našich hráčů vedla někdy i zuby nehty k tomu, že jsme neinkasovali další branky. Souhlasím, že druhá, třetí a čtvrtá branka padly z přečíslení, což překlopilo utkání na naši stranu. Samozřejmě podpořeno velmi dobrým výkonem gólmana a musím rád zmínit naše domácí publikum.

HC Oceláři Třinec

Zdeněk Moták

Musím pogratulovat Karlovi i celému týmu, hráli velice dobře. Ač jsme se připravovali na brejkové situace, tak v první třetině jsme je nezvládli a inkasovali jsme tři góly. Naší odpovědí byl pouze gól jeden. I ve druhé třetin jsme tahali z kratší konec, bohužel udělali jsme i dva útočné fauly, což by se nám nemělo stávat, a domácí nás trestali. Snad jenom třetí třetina byla z naší strany kvalitnější. Nebylo to v kondici, protože ve třetí třetině jsme měli navrch a mohli jsme vstřelit nejenom dvě branky, ale resumé toho zápasu je jasné, domácí byli lepší, rychlejší, bruslivější, dali do toho větší srdce, hráli sebevědomě a proto zvítězili.