V pondělí ráno jsme trenéru Vladimírovi Jeřábkovi položili několik otázek.

Litvínov byl některými odborníky před sezónou tipován na konec exraligového pořadí. Můžete se ohlédnout za uplynulými 46 koly a uvést některé důvody, proč se tým podle vás prakticky od začátku soutěže pohybuje ve středu nebo v lepším středu tabulky?
"Nebudu říkat proč, jen řeknu tohle: jsme rádi, že tam jsme. Hodnotit zatím nic nebudu, nerad bych něco zakřikl. Popovídat si o tom můžeme po 52. kole."

Končící reprezentační přestávka je poslední před vyvrcholením soutěže. Byla v něčem její tréninková náplň jiná?
"Ne, trénovali jsme prakticky stejně jako v jiných pauzách. Zaměřujeme se na stejné věci od začátku sezóny a nebyl důvod nic měnit."

Jaký je zdravotní stav kádru a jak to vypadá s návratem útočníků Michala Trávníčka a Robina Hanzla?
"Nějaké drobné šrámy jsou, to je normální. Třeba u Ríšy Rapáče, ale věříme, že by sezónu mohl dohrát.
Michal i Robin s námi trénují, vypadá to dobře. Michal už bude ve středu hrát. Začne ve čtvrté řadě s Vlado Balážem a Pavlem Smolkou, nechceme rozbíjet tři složené formace.
U Robina to jde o něco pomaleji. Čekají nás do konce základní části dva "třízápasy", první je: středa - pátek - neděle a druhý: pátek - neděle - úterý. Věříme, že na ten druhý, čili na zápas v Třinci, už bude Robin připravený."

Zůstává pro vás prioritou postup do play off nebo myslíte na první "šestku"?
"Prvořadé je pro nás nespadnout do poslední čtyřky. Všechno navíc bude plusem."