Zápasy - Junioři 21. 09. 2023, Redakce

Slušný start, ale bez bodů. Juniorka nestačila na Energii

Juniorský výběr Litvínova rozjel domácí utkání s Karlovými Vary slušně, vedl 1:0, jenže nepovedená třetí třetina ho stála výsledek. Chemici prohráli 2:4 a zapsali čtvrtou porážku v řadě.

9. kolo, 21.09.2023, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
logo HC VERVA Litvínov
logo HC Energie Karlovy Vary
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
2 4
 • Třetiny

  1:1, 0:0, 1:3
 • Vyloučení

  2:3
 • Využití

  1:1
 • V oslabení

  0:0
 • Diváků

  125

 • Branky a nahrávky
 • Rozhodčí

  Petružálek, Valenta – Malý, Sýkora

 • Sestava domácích

  Stránský – Hora, Zachariáš, Prokeš, Vaverčák, Kladivo, Soušek, Bystřický – O. Postl, Vishneuski, Bednařík, Scafari, Maštalířský, Dej, Horský, Peroutka, Čech, Dohnal, Tůma, Špaček.

 • Sestava hostů

  Pavlovic – Vogel, Dorot, Beran, O. Postl, Kubíček, Anton – Galnor, Holejšovský, Adámek, Váňa, Šilhan, Šmajda, Záhejský, Steklý, Zeman, Šlechta, Pastor, Vojáček.


Reportáž

Po úvodním výletu do pásma si karlovarští junioři museli na chvíli nechat zajít útočné choutky. Jejich hostitelé se jim totiž usadili před brankou, ale k žádné větší akci je energetici nepustili. I přesto se jako první prosadili domácí, když kotouč do branky dorážkou dostal Petr Soušek. Výpad energetiků ke srovnání nevedl a naopak se musel ve své brance činit Matěj Pavlovic. Tomu bylo před polovinou třetiny poměrně horko, ale dokázal si s litvínovskými střelci poradit.

Litvínovští junioři se snažili si své hosty moc nepouštět do pásma a sami několikrát zahrozili, jenomže na Matěje Pavlovice si nepřišli. Svěřenci Pavla Arnošta se nevzdávali a snažili se svými akcemi obelstít soupeře. Jejich taktika jim nakonec vyšla. V čase 19:58 rozjásal karlovarskou střídačku svým premiérovým gólem v juniorce Vít Záhejský. Vít dostal na modré nabito od Reného Kubíčka a sjel si do mezikruží odkud poslal kotouč pod víko litvínovské branky a srovnal skóre - 1:1. Druhou asistenci si připsal Jakub Galnor.

V prostřední části utkání zvládli energetici ubránit dvě oslabení a vytvořili si několik zajímavých šancí. Ty však většinou ztroskotaly na bránících hráčích nebo u Štěpána Stránského. Ani Matěj Pavlovic se v karlovarské brance nenudil. Na konci druhé třetiny svítilo stále skóre 1:1.

V úvodu třetí části si energetici vzali na mušku litvínovskou branku. Štěpán Stránský vydržel vzdorovat do času 42:13. Matěj Zeman a Matyáš Adámek měli před brankou početnou společnost a tak Matěj Zeman přihrál Jakubovi Antonovi, jehož nahození od modré poslalo kotouč do branky. V čase 48:29 opět udeřilo trio Jakub Galnor, René Kubíček a Vít Záhejský. Ten si tentokrát našel střeleckou pozici níže v mezikruží a poslal kotouč ke vzdálenější tyčce - 1:3.

Posledních deset minut zápasu se litvínovští junioři snažili najít cestu do pásma a zvrátit stav utkání. Jenomže kvůli aktivitě energetiků museli trávit hodně času před svou brankou. S výlety litvínovských střelců ke své brance si Matěj Pavlovic poradil. Na rozdíl tří gólů energetici odskočili v čase 55:54 během početní výhody. Nejprve pálil Vít Záhejský, kotouč se odrazil k Robertovi Šlechtovi, který byl připravený před brankou a pohotově zamířil do volné části branky - 1:4. V čase 59:27 využil početní výhodu ke korekci skóre Jan Peroutka - 2:4, na body ovšem litvínovští mladíci nedosáhli.