5. kolo, 21.09.2023, Praha, Zimní stadion Eden

47

Šico – Teršíp, Figer

Höhlig – Marek, Vrzal, Derka, Labuzík, Skyba, Lorenz – Šámal, Tichý, Egart, Matějovský, Tittl, Holejšovský, Kucharčík, Švancar, Hörnig.

Trejbal – Bozseník, Babka, Honzík, Winkelhöfer, Uhlík, Břenda – Petružálek, Bednařík, Vondráček, Pospíšil, Sedláček, Trefný, Koky, Raichl, Peroutka, Dostál.

První okamžiky čtvrtečního zápasu patřily dorostencům Litvínova, kteří v jeho úvodu několikrát ohrozili sešívaného brankáře Höhliga. Ten si ale s pokusy Peroutky i Sedláčka poradil a povzbudil tak k aktivitě své spoluhráče, kteří postupně začali určovat tempo hry.

Poměrně aktivní byl v dalších minutách Petr Hörnig, v šesté minutě se pak v zajímavé situaci ocitl Skyba, jehož pas ale hosté zablokovali. Severočeši poté zahrozili v přesilovce, podobně mohl z mezikruží v početní výhodě sešívaných střílet Vrzal, k zakončení se ovšem nakonec nedostal.

Litvínovští následně po vyloučení Hörniga dostali další přesilovku, po jejich minutovém tlaku však skórovali slávisté. Na levém křídle totiž litvínovské obraně ujel Viktor Šámal a střelou ke vzdálenější tyčce překonal gólmana Trejbala. Hosté mohli srovnat hned o minutu později, Raichl ale před prázdnou brankou netrefil.

Tlak Litvínova následovaly tři góly Slavie

Ve druhé třetině už Pražané hře dominovali a soupeře k vážnější šanci nepustili. Sami naopak bránu hostů pravidelně ostřelovali a v závěru prostřední třetiny přidali druhou branku.

Ještě předtím ale ve 24. minutě zakončoval tváří v tvář Trejbalovi mimo Matějovský, ve 34. minutě pálil z levého kruhu Kucharčík a ve 36. minutě se prosmýkl na pravém křídle Viktor Šámal. A byl to právě střelec první branky Slavie, který ve 38. minutě nejprve zabránil zakázanému uvolnění, pak poslal puk na modrou Lorenzovi a následně tečoval jeho nahození mimo dosah Trejbala.

Ofenzivně vstoupili červenobílí také do třetí periody, na jejímž začátku zakončovali nebezpečně zejména kapitán Artur Matějovský a jeho kolega z útoku Kucharčík, který ve 48. minutě projel celou hostující obranou. Forhendový blafák ale zakončoval už z příliš ostrého úhlu.

Matouš Jan Kucharčík se ovšem nakonec dočkal a v 54. minutě definitivně pojistil triumf Slavie. Při své třetí krasojízdě (mezitím měl ještě jednu podobnou individuální akci) si opět pohrál s litvínovskými obránci a tentokrát přesně prostřelil gólmana Trejbala. O dvě minuty později ho napodobil Artur Matějovský, jenž ranou z první – po vyhraném buly Kucharčíka – zvýšil už na 4:0.

Závěr zápasu doprovodily tvrdé zákroky litvínovských hráčů, za něž padlo i vyloučení. To v 58. minutě potrestal dorážkou před brankou Matouš Jan Kucharčík a stanovil konečné skóre na 5:0. Čisté konto udržel domácí brankář David Höhlig, chemici zapsali třetí porážku v řadě.